BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlada najavila priznanje Kosova
Sanja Kapetanić
19.03.2008 11:50
U srijedu ujutro Vlada je usvojila zajedničku izjavu s Vladama Mađarske i Bugarske kojom se najavljuje priznanje Kosova.
Vezane vijesti

Tadić: Hrvatska treba ozbiljno razmisliti o posljedicama priznanja Kosova
“Kosovo bi moglo postati novi svjetski latentni sukob”
Mesić: Priznanje Kosova vrlo brzo
Nova kriza Vlade: SDSS odbija podržati Sanaderovo priznanje Kosova

U zajedničkoj izjavi triju zemalja koje graniče sa Srbijom, naglašeno je da je Deklaracija o neovisnosti Kosova uslijedila nakon što su propali svi napori međunarodne zajednice oko dogovornog rješenja Beograda i Prištine o statusu Kosova, pa je bila “neizbježna promjena neodrživog statusa quo“.

Bugarska, Hrvatska i Mađarska napominju da pridaju izniman značaj stabilnosti u Jugoistočnoj Europi i jasnoj europskoj perspektivi za sve države regije te podsjećaju da su se institucije Kosova obvezala na punu implementaciju UN-ovog prijedloga rješavanja statusa Kosova tj. Ahtisarijevog plana, uključujući i međunarodnu nazočnost u skladu su rezolucijom Vijeća sigurnosti UN-a.

Vlade triju zemalja naglašavaju da će nastaviti podupirati aktivnosti EU-a i NATO-a na stabilnosti i izgradnji demokracije na Kosovu, čije institucije trebaju pružiti jamstva za multietničku državu utemeljenu na načelima demokracije i prava, u kojima će Srbi i ostale zajednice imati široka prava a proces će nadgledati međunarodna zajednica.

U izjavi se naglašava interes za razvijanjem odnosa sa Srbijom koja održava dobre odnose sa susjedima, ostvaruje gospodarski rast i zadržava europsku orijentiranost.

Tri države stoga podržavaju daljnje jačanje veza Srbije i EU-a te naglašavaju da su se od početka zalagale za pojednostavljenje viznog reživa te da se zalažu za što je moguće ranije potpisivanje Ugovora o Stabilizaciji i pridruživanju između Srbije i EU-a.

Evo dobar razlog za pad tržišta naročito Todorićevih dionica koje su izložene srbijanskom tržištu Ledo,Zvijezda,Konzum,Jamnica,Tisak,Belje grdo im se piše.[bye][bye][bye][bye][bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Jučer sam razgovarao sa prijateljom o sveopćem stanju na burzi..
žali se on meni kako je puno dionica pala ok 50% na čelu građevinari.
veli on THNK 12 500, LVCV 1580 INGR …
pitam ja njega dal bi prodo THNK da je došla na 18 000, on kaže da vjerojatno nebi.
onda ja opet sa podpitanjem: pa šta se žališ na sadašnju cijenu kad je tak i tak nebdeš prodavao!?

hehehe
ima čudnih ljudi,niti sami neznaju što žele
ako dionice rastu onda im je žao što nisu više kupili a ako padaju onda vele da je loše zato što gube!

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Izgleda da budu i dogodine ERNT i HT imali izvanredne i 100% iz neto dobiti dividende jer moraju pokrivati svoje strane vlasnike.[lol] [lol]
Vaš link

Ocekujem da se i Koncar jednog dana proda nekom Indijcu pa ce odjednom biti masne dividende iz zadrzane dobiti koju marljivo skupljaju godinama. Proklete bile sve firme koje ne daju dividendu, ali zato kapom i sakom dijele bonus / nagradne / poklon / whatever dionice clanovima uprave (sami sebi) i onda to uvale mirovincima. Nema poreza, uplata za socijalno i mirovinsko, a vi mali dionicari tko vas j*be!

burze
Hellenic Exchange želi preuzeti Ljubljansku burzu

Grčka skupina Hellenic Exchange među najozbiljnijim je interesentima za kupnju dionica Ljubljanske burze, čiji dioničari do sredine svibnja žele inozemnom partneru prodati 81 posto svojih dionica

Kako su u srijedu javili slovenski mediji, glavni izvršni direktor Hellenic Exchangea Spiros Kapralos u utorak je o preuzimanju Ljubljanske burze pregovarao sa ljubljanskom tvrtkom Arkasom, koja vodi pregovore s potencijalnim investitorima na osnovi dogovora s dioničarima. Kapralos je – javila je Slovenska televizija – izrazio spremnost Helenic Exchangea da svojim znanjem pomogne u privlačenju stranih ulagača kako bi se povećala likvidnost slovenskog tržišta kapitala, dok bi slovenski vlasnici grčkoj kompaniji osigurali svojim znanjem širenje Helenica u državama nastalim na području nekadašnje Jugoslavije, javili su slovenski mediji.

Direktor tvrtke Arkas Uroš Marter izjavio je da je grčka kompanija ponudila model preuzimanja pri kojemu bi slovenski dioničari zadržali 25 posto dionica Ljubljanske burze, što je moguće ako taj model potvrdi državna regulatorna agencija i ako se s njime slože sadašnji dioničari. Za kupnju Ljubljanske burze zainteresirana su još tri potencijalna kupca, ali Arkos ne otkriva koji su to. O prodaji dionica Ljubljanske burze počelo se nagađati prije godinu dana, a do sada su se kao potencijalni kupci spominjali švedska skupina OMX, skupina Euronex, te varšavska, bečka i atenska burza.(H)[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Mislim da bi većina nas ulagača jedva dočekali da netko preuzme Zagrebačku burzu i uvede red.[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: [color=blue]LEDO (Ledo d.d.)[/color]


mala isprika nisam se dobro pedstavio mamine pare je zato kaj za za mamine pare kupio tri leda po 14250 i naravno nemam namjeru prodavat ih u jednom ternutku je sve dobro krenulo i otišlo je na 15500 malo sam čitao po forumu i nagovorio je da proda badel po 855 i kupi ledo po 14250 odnosno sve sam ja to napravio za nju jer sam u abacusu e da vas ne pilim previše sad bi uložio odnosno kupio još osam dionica sa svojim novcima ali nisam siguran (najgori su počeci) treba me malo netko gurnuti ali samo malo ne puno to vam je realnost ima nas svakakvih na burzi (kud svi tu i mali mujca) jos jednom pozdrav svima i onima za dole i onima za gore sve u svemu da VAS nema ne bi niti ja bio na burzi VI ste mi samo otvorili oči sa svojim stavovima pozitivnim i negativnim zato svima hvala i nadam se dobrom ulaganju MAMINEPARE

imao sam ili ludu sreću il ” špurijus” pa sam dosta toga prodao u siječnju na -7% crobex -a i sad strpljivo čekam i mislim da bi sve još moglo dolje…[wink]


Vlada najavila priznanje Kosova
Sanja Kapetanić
19.03.2008 11:50
U srijedu ujutro Vlada je usvojila zajedničku izjavu s Vladama Mađarske i Bugarske kojom se najavljuje priznanje Kosova.
Vezane vijesti

Tadić: Hrvatska treba ozbiljno razmisliti o posljedicama priznanja Kosova
“Kosovo bi moglo postati novi svjetski latentni sukob”
Mesić: Priznanje Kosova vrlo brzo
Nova kriza Vlade: SDSS odbija podržati Sanaderovo priznanje Kosova

U zajedničkoj izjavi triju zemalja koje graniče sa Srbijom, naglašeno je da je Deklaracija o neovisnosti Kosova uslijedila nakon što su propali svi napori međunarodne zajednice oko dogovornog rješenja Beograda i Prištine o statusu Kosova, pa je bila “neizbježna promjena neodrživog statusa quo“.

Bugarska, Hrvatska i Mađarska napominju da pridaju izniman značaj stabilnosti u Jugoistočnoj Europi i jasnoj europskoj perspektivi za sve države regije te podsjećaju da su se institucije Kosova obvezala na punu implementaciju UN-ovog prijedloga rješavanja statusa Kosova tj. Ahtisarijevog plana, uključujući i međunarodnu nazočnost u skladu su rezolucijom Vijeća sigurnosti UN-a.

Vlade triju zemalja naglašavaju da će nastaviti podupirati aktivnosti EU-a i NATO-a na stabilnosti i izgradnji demokracije na Kosovu, čije institucije trebaju pružiti jamstva za multietničku državu utemeljenu na načelima demokracije i prava, u kojima će Srbi i ostale zajednice imati široka prava a proces će nadgledati međunarodna zajednica.

U izjavi se naglašava interes za razvijanjem odnosa sa Srbijom koja održava dobre odnose sa susjedima, ostvaruje gospodarski rast i zadržava europsku orijentiranost.

Tri države stoga podržavaju daljnje jačanje veza Srbije i EU-a te naglašavaju da su se od početka zalagale za pojednostavljenje viznog reživa te da se zalažu za što je moguće ranije potpisivanje Ugovora o Stabilizaciji i pridruživanju između Srbije i EU-a.

Evo dobar razlog za pad tržišta naročito Todorićevih dionica koje su izložene srbijanskom tržištu Ledo,Zvijezda,Konzum,Jamnica,Tisak,Belje grdo im se piše.[bye][bye][bye][bye][bye]


Molim da mi netko pojasni vezu Srbije i Tiska.
Ako slučajno nađe neku vezu tada ovaj druk možda ima smisla ( bojim se da si malo omanuo ).
[angry]

Koma čovječe.

OČEKIVANO
UPDATE: Hrvatska priznala Kosovo, Srbija povlači veleposlanika
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Osim Hrvatske, Mađarske i Bugarske Kosovo je danas priznala i Kanada. Iz Srbije su već stigle najave kako će ovaj hrvatski potez svakako ostaviti traga na bilateralnim odnosima.

Hrvatska Vlada priznala je u srijedus neovisnost Kosova, čime se pridružila 30-tak zemalja koje su do sada priznale Kosovo, koje je neovisnost proglasilo 17. veljače. Vlada Republike Hrvatske je tijekom prijepodneva priopćila da su vlade Republike Hrvatske, Republike Mađarske i Republike Bugarske dogovorile objaviti izjavu u svezi njihovih predstojećih nacionalnih odluka o priznanju Kosova. Te tri zemlje ujedno su i prvi neposredni susjedi Srbije koji su priznali neovisnost Kosova.

Odluku o priznanju nije podržao potpredsjednik Vlade Slobodan Uzelac (SDSS) koji je svoj mandat stavio na raspolaganje premijeru Ivi Sanaderu. Da je Vlada priznala Kosovo novinare je u Banskim dvorima izvijestio premijer Sanader, rekavši i da Uzelac nije podržao odluku o priznanju, kao ni jutrošnju zajedničku izjavu Hrvatske, Mađarske i Bugarske, kojom te tri države najavljuju priznanje Kosova. Kosovo je neovisnost proglasilo 17. veljače, što je izazvalo burne reakcije Beograda. Sanader je rekao kako ima puno razumijevanje za Uzelčev čin i stav SDSS-a, istaknuvši kako osobno ne želi Uzelčev odlazak niti izlazak njegove stranke iz Vlade.U svojoj izjavi uz priznanje, Vlada ponavlja svoju spremnost za nastavkom razvoja svestranih i intenzivnih odnosa s Republikom Srbijom. Hrvatska ističe da su odnosi između zemalja regije od posebne važnosti i da njihova trajna stabilnost ostaje nezamjenljiv čimbenik mira i sigurnosti Europe. Vlada izražava uvjerenje da će se odnosi Republike Hrvatske i Republike Kosovo temeljiti na euroatlantskim vrijednostima i standardima.

Ministarstvo vanjskih poslova Srbije uputilo je danas protestne note vladama Hrvatske i Mađarske povodom priznavanja nezavisnosti Kosova. Ministar Vuk Jeremić naložio je hitno povlačenje veleposlanika Srbije u Hrvatskoj Radivoja Cvetićanina i u Mađarskoj Predraga Čudića, što je u skladu sa Akcionim planom Ministarstva vanjskih poslova usvojenim na sjednici Vlade Srbije. Ambasadori trebaju napustiti zemlju domaćina u roku od 48 sati od predaje protestne note Ministarstva vanjskih poslova i da se vrate u Srbiju na konsultacije do daljeg.

Osim Hrvatske, Mađarske i Bugarske, Kosovo su danas priznali i Kanada te Monaco.
Da ponovim : Evo dobar razlog za pad tržišta naročito Todorićevih dionica koje su izložene srbijanskom tržištu Ledo,Zvijezda,Konzum,Jamnica,Tisak,Belje grdo im se piše. Sutra potonuće[bye][bye][bye][bye][bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

19:22:00 NEWS-H3196657

ZSE: Crobex 0,19 posto u plusu

ZAGREB, 19. ožujka 2008. (Hina) – Solidni prometi i velike oscilacije cijena obilježile su današnje trgovanje na Zagrebačkoj burzi, a Crobex indeks uspio je drugi dan zaredom zaključiti poslovanje s plusom.

Crobex je zaključio poslovanje na 3.849 bodova, što je 0,19 posto više nego dan ranije. Redovni promet dionicama iznosio je 80,25 milijuna kuna.

CROBIS indeks i danas je iznosio 95 bodova.

Nakon početnog skoka cijena koji je pogurnuo Crobex u plus za 2,7 posto i odvukao u pozitivnu blokadu devet dionica, do podneva se smjer preokrenuo te je Crobex zabilježio pad, da bi u zadnjim satima trgovanja bio u blagom plusu.

Najveći promet ostvaren je dionicom T-HT-a, u visini od 12,9 milijuna kuna.

Slijedi je po likvidnosti dionica Ericssona Nikole Tesle, ponajviše zahvaljujući jučerašnjoj najavi isplate izdašne dividende od 270 kuna po dionici. Njome je ostvareno više od 10 milijuna kuna prometa.

“Ukupno gledano, 2007. godina bila je solidna za Ericsson Nikolu Teslu. Ostvareni poslovni prihodi bolji su od očekivanja, ali su neto dobit, EBIT i EBITDA ispod očekivanja”, ocjenjuje Dalibor Balgač, investicijski savjetnik u Abacus brokerima. Dodaje i kako je dividendni prinos u visini od 10 posto prilično visok.

Na Zagrebačkoj je burzi danas ostvaren promet u iznosu od 209,2 milijun kuna a pritom je trgovinom obveznicama ostvareno više od 57 posto današnjeg ukupnog prometa, dok je značajniji promet ostvareni i trgovinom dionicama HT-hrvatskih telekomunikacija (12,9 milijuna kuna). Aktivno je bilo 112 dionica a pritom je njih 50 dobilo, dok su ih 43 izgubile na vrijednosti.

Među današnjim dobitnicama sedam je dionica zabilježilo značajniji rast vrijednosti. Tako je cijena dionice Jadranske banke skočila 1.698 kuna ili gotovo 28 posto, Tekstilprometa 440 kuna ili više od 17,5 posto, DURAN-a 20 kuna ili 12,5 posto, OT-optima telekoma 18 kuna ili gotovo 13 posto, Slobodne Dalmacije 12 kuna ili više od 15,5 posto, Atlasa 9,5 kuna ili gotovo 19,5 posto, a Pounje trikotaže 35 lipa ili više od 14,5 posto.

Cijena pak dionice Auto-Hrvatske Zagreb porasla je 3.500, Metalske industrije Varaždin 700, Konzuma 2.500, Jadranskog osiguranja 289, redovne dionice Zagrebačke banke 200, Francka 90, Ina industrije nafte 60, Liburnia Riviera hotela i Uljanik plovidbe po 50, Privredne banke i Erste&Steiermarkische banke po 40, IPK Kandita 32, Istraturista, HUP-a Zagreb i Lipa Mill-a po 30, Podravske banke i Riviere po 29, Plive, Dukat mliječne industrije, Tiska i Tankerske plovidbe po 20, Hidroelektre niskogradnje 16, Dalekovoda i Hotela Makarska po 15 a Industrogradnje 11 kuna.

Dionice Varteksa, Maistre, Tehnomonta i Zvrečeva poskupile su danas po deset, Banke splitsko-dalmatinske devet, Fima Validus-a 8,92, Podravke i Končara po osam, Božjakovine pet, Proficio-a 3,8, AD Plastika i Atlas nekretnina po tri, Veterine 2,8, HT-hrvatskih telekomunikacija, Valamar grupe i Zadenke po dvije a Đakovštine po jednu kunu, dok je dionica Fima proprius-a skuplja 91 lipu.

Među gubitnicama pak četiri su dionice danas zabilježile značajniji pad vrijednosti. Tako je cijena dionice Elektroprojekta potonula 450 kuna ili više od 23,5 posto, Elektrometala 400 kuna ili više od 30,5 posto, povlaštene dionice Končara montaže inženjeringa 350 kuna ili gotovo 32 posto a Uljanika 31 kunu ili gotovo 13,5 posto.

Cijena dionice Ingre pala je 895, Medike 378, povlaštene dionice Končara distributivnih i specijalnih transformatora 250, Chromosa agro i Poduzeća za ceste Split po 200, Luke Ploče 145, Instituta građevinarstva Hrvatske 100, Jadranskog naftovoda 80, Tehnike 70, Solarisa 65, Croatia airlines-a 55,5, Zagrebačke pivovare 50, Žitnjaka 48,9, Atlantske plovidbe 36, Jadroplova 31,3, Ericsson Nikole Tesle 30, Dioki-a 29, redo

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

@the profa
Dobar članak; sad me autor istog uvjerio da je bolje gledati razliku u cijeni u kunama neg u postocima [lol]

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Premješteno iz teme: [color=blue]LEDO (Ledo d.d.)[/color]

imam 20 komada leda
prvu sam skinuo na 21500.prosjek mi je 14000
trenutno u ovim vremenima ledo mi je jednako sigurna opcija kao i ht,jer svi znamo da ce se stabilizirati na cijeni koji odrede ovi gore a to nece biti niti 11 niti 12 k,tako ce se ponasati dok kriza traje

pogledajte samo skup negativnih okolnosti koji su zahvatili ovu dionicu u zadnja 3 mjesece,nepreuzimanje migroosa,kosovo-ne znam da li bilo koja firma moze biti zabrinuta tako sta se dogada u susjedstvu kao ledo
i na kraju globalna kriza,padanje burzi i sranje u americi
i opet ide na stabiliziaciju 12-1300 k,sta se to dogodilo gradevincima i brodarima u zadnje vrijeme?

gfi nikad bolji.iz prve ruke garantiram[thumbsup][thumbsup]

a kada krene rasti svi znamo u kojem to vremenu i kako visoko ide ova dionica

Lažna dojava o bombi u Todorićevom supermarketu u Subotici
Business.hr/Hina
20.03.2008 07:35
Supermarket Idea u Subotici, hrvatske tvrtke Agrokor, u srijedu kasno poslijepodne bio je evakuiran zbog dojave o podmetnutoj bombi koja je uslijedila nakon što je Hrvatska priznala Kosovo, ali se kasnije pokazala lažnom.

Jake policijske snage došle su provjeriti dojavu, no za intervenciju nije bilo potrebe, neslužbeno je potvrđeno Hini.

Zbog mogućih incidenata nakon što su Hrvatska i Mađarska u srijedu priznale neovisnosti Kosova u Subotici su vidnu policijsku zaštitu dobile katoličke crkve i dva hrvatska supermarketa, a specijalne postrojbe policije u blizini su hrvatskoga i mađarskog generalnog konzulata.

Predstavnici hrvatske manjine ističu da su zabrinuti zbog mogućih negativnih reakcija ekstremista u Srbiji, no dodaju da se pouzdaju u pravodobnu reakciju državnih tijela čiji su dužnosnici obećali zaštitu.

U Subotici živi najveći broj pripadnika hrvatske i mađarske nacionalne manjine u Srbiji. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Gledam ovih dana padove i rastove, i pade mi na pamet da bi bilo najbolje vezano za dionice popularnu “gledalicu” od Abacusa koja je odlična, sukladno vremenima nazvati plakalica [cool]

New Report

Close