BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: [color=blue]JDPL (Jadroplov d.d.)[/color] Znate onu narodnu “s kim si takav si”. E u našu ekipu ušli oni koji su mislili zaraditi za par dana 20-tak posto, krenulo dole, a oni još više dole, dole i dole, samo da se jadni izvuku i doveli ostale ovdje gdje jesmo. I sada oni najjači ispali kao najslabiji. E ubuduće ulazim u one dionice gdje nema takvih biseraša, ziceraša, zmizdraša da mi unište volju za životom, hoću reći za burzom.

Samo mi reci koje su to dionice bez takvih biseraša. Jednom je netko rekao za KNZM kao jak je zato što nema ziceraša a ono u ovoj korekciji pade za 30000 kn.

primus
korisnik od: 17.01.2007.
lokacija:
broj poruka: 1081

mise99:
” Premješteno iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.) Znate onu narodnu “s kim si takav si”. E u našu ekipu ušli oni koji su mislili zaraditi za par dana 20-tak posto, krenulo dole, a oni još više dole, dole i dole, samo da se jadni izvuku i doveli ostale ovdje gdje jesmo. I sada oni najjači ispali kao najslabiji. E ubuduće ulazim u one dionice gdje nema takvih biseraša, ziceraša, zmizdraša da mi unište volju za životom, hoću reći za burzom.

Samo mi reci koje su to dionice bez takvih biseraša. Jednom je netko rekao za KNZM kao jak je zato što nema ziceraša a ono u ovoj korekciji pade za 30000 kn.

Ma šta je za Konzum 30 000 kuna pad po dionici to ti je ko na EIG-u 1 kuna.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Jake dionice ponovno krenule INA,ADRIS,ŽITNJAK itd. Izgleda da dolaze bolji dani za burzu.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Dobro je krenulo a sad opet zastoj u prometu.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

SUBPRIME KRIZA
UBS objavio 14 milijardi dolara gubitka
Autor/izvor: Teuta Franjković
Da bi povećala kapital, banka planira prodati 13 milijardi franaka u obveznicama koje se kasnije mogu promijeniti za vlasnički udio. Kupac je Government of Singapore Investment Corp, novi ulagač s bliskog istoka, kojeg mnogi već nazivaju ‘sumnjivim’ .
UBS AG, najveća europska banka po imovini objavila je rekordni gubitak nakon 14 milijardi dolara otpisa imovine vezane uz subprime kredite u SAD. Neto gubitak četvrtog kvartala iznosi tako 12,5 milijardi švicarskih franaka što je gotovo dvostruko više od očekivanja Bloombergovih analitičara a predstavlja 4,4 miliajrdi franaka gubitka na godišnjoj razini.

Dominique Biedermann, direktorica Ethos Foundation, ženevske kompanije koja drži UBS-ove dionice u vrijednosti 80 milijuna franaka, smatra kako je šteta zaista ogromna. „Čitava dobit izbrisana je ogromnim gubicima koje je uzrokovala subprime kriza. Hitno se moraju poduzeti mjere kako se ova situacija ne bi ponovila. Isto tako, moraju se prozvati svi odgovorni za ovu nastalu krizu“ izjavila je Biedermann.

Ovo je prva UBS-ova objava gubitka ikada, odnosno otkada je kompanija stvorena spajanjem prije gotovo deset godina. Isto tako, ovo je i najveći dosada objavljen gubitak koji je premašio gubitke Merrill Lynch & Co. Te Citigroup Inc. Kolpas američkog subprime sektora uzrokovalo je više od 130 milijardi dolara gubitaka financijskim kompanijama diljem svijeta.

UBS je tako objavio 12 milijardi dolara vezanih isključivo uz subprime sektor te dodatne dvije milijarde dolara vezane uz američko tržište nekretnina. Kompanija je također objavila kako je tzv. Tier 1 kapitalni omjer, mjerilo financijske snage neke kompanije, iznosio 8,8 posto.
Iz te su banke također izjavili kako očekuju da će i ova godina koja je pred nama, biti teška za poslovanje financijskih institucija.

Da bi povećala kapital, banka planira prodati 13 milijardi franaka u obveznicama koje se kasnije mogu promijeniti za vlasničiki udio. Kupac je Government of Singapore Investment Corp, novi ulagač s bliskog istoka, kojeg mnogi već nazivaju ‘sumnjivim’ i ‘neidentificiranim’.
Da UBS nije sama u moru gubitaka pokazuju i rezultati drugih banaka poput BNP Paribas SA, najveće francuske banke koja je objavila 42 postotni pad i dobiti četvrtog kvartala. Gubitke su objavili i Societe Generale, Merrill Lynch, Citigroup, Morgan Stanley i Bear Stearns Cos.

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]


Ma nemam pojma nista, samo razmisljam da imaju casha od IPO-a i da moraju to negdje uloziti osim Arene.

Mislim da tu nije problem cash (nikad nije,a nadam se da nikad niti neće biti) već modalitet kako da dođe natrag.[smiley][smiley][smiley]Sad sam se već dosta otkrio,a postao sam i ciničan.


Kupuju dionice, recimo RIZ-a i HGSPOT-a!

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]

Kupuju dionice, recimo RIZ-a i HGSPOT-a!

Jel zna možda tko od cijenjenih kolega što još od značajnijih paketa dionica imaju?

Ako može odgovor molim

Prilikom izračuna dobiti, portfelj u Fimi uzima u obzir sva uložena sredstva i trenutnu vrijednost portfelja. Naprimjer, uložio sam 10.000 kn zaradio 2.00 kn, prodao tu dionicu i sad imam 12.000. Ponovo kupio jednu drugu dionicu za 12.000 kn. On sad izračunava postotak zarade od tih 12.000 kn , a ne od početnih 10.000 kn. Nigdje mi se ne prikazuje tih zarađenih 20%. Zašto?

Hvala

discus
pogledaj pod Pregled pojedinačne i ukupne dobiti

Premješteno iz teme: [color=blue]VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color]


…Ovdje pisem samo zato jer vas fond manageri dosta gule a vi neznate sto se dogadja. Detaljne analize koje radim nisu besplatne, te ih iz tog razloga ne zelim ovdje prezentirati.

I mene su učili da je Gospodin Tržište potpuno nepredvidivo savršenstvo bez mane.[smiley][smiley]
Knjigu, kolega, knjigu bih ja pisao… da sam na Vašem mjestu. A na ovom forumu prosuo bih mrvice?![thumbsup]
Nego, nisam ja razumio zašto bi trebalo doći do neke promjene baš oko 10.2.? Ja, primjerice, tu negdje oko 10.-15.2. očekujem konačnu objavu da je Aluminij u Mostaru dobio novog prepoznatljivog 88 %-tnog vlasnika.[lol]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Premješteno iz teme: [color=blue]ADRS (Adris grupa d.d.)[/color]

Osoba koja je vrlo visoko rangirana u ADRIS-u,mi je rekla da je izvješće za prošlu godinu iznad svih očekivanja i da će dividenda biti IZNENAĐENJE(u pozitivnom smislu,naravno).Ulazim u ADRIS.


Osoba koja je vrlo visoko rangirana u ADRIS-u,mi je rekla da je izvješće za prošlu godinu iznad svih očekivanja i da će dividenda biti IZNENAĐENJE(u pozitivnom smislu,naravno).Ulazim u ADRIS.

Odoh odmah lupit po asku [lol]

New Report

Close