BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


THNK-R-A
Kupnja Prodaja
8.850,00 20
8.808,88 2
8.800,00 7
8.601,00 5
8.600,00 4

9.000,00 151
9.439,00 5
9.440,00 50
9.489,00 1
9.500,00 30

2 125 000

Evo da pokušam objasniti situaciju:
Ovo je očigledna blokada i čisti školski primjer kako jeftino nadokupiti dionice.
Dakle, jedan fond nazovimo ga “JOSIP” stavi nalog na prodaju od cca 200 kom znajući da ga nitko od malih investitora neće moći skinuti. “JOSIP” nazove druge fondove ( STEF, JURA, IVO ,MARICA…) da nek ne diraju njegov nalog, eventualo da se stave sa neznatnom količinom na kupnju
nadalje
mali splašeni investitori kad ugledaju ovakve brojke 200×9200(prosječna)= 1 840 000kn na prodaji
panično prodaju, naravno fondu “JOSIP” koji čuči u zasjedi.
Kad/Ako sakupe neku količinu fond “JOSIP” misteriozno nestane sa nalogom (200kom) i još pokupi sve preostale naloge na prodaji do recimo 10 000.

Tko se slaže sa mojom teorijom?

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

svi u načelu po tome se mi i zovemo mali!
što ne možeš promjeniti prihvati i igraj![thumbsup]

dan je pametniji od noći

Sve više zelenila na burzi rastemo pomalo. [thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

kako je crobex u plusu kad je sve crveno[undecid]


Znate onu proljece je a u meni nemir

Ne, al znam onu: proljev će me, a u meni nemir..

No respect


Ne, al znam onu: proljev će me, a u meni nemir..

Dobar[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Tko se slaže sa mojom teorijom?

samo da te pitam jesi li svjestan da taj nalog od 200 komada nemora biti prodan u komadu?
barem ja tako mislim prema onome kako su prolazili moji nalozi kad sam nesto kupovao. tako da ga i mali mogu pocickati malo po malo ako je stavio cijenu malo prenisku i njima prihvatljivu.

Za 15 godina na verandi cu si pustit ovu stvar da mi svira.
P.S.
Za sad nemam ni verandu.[lol]

Verandu je teško naći, ali neku Lidiju, Anamariju ili Anu puno lakše [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Danas nastavljamo rast kao i Evropa.[rolleyes][rolleyes][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

neno:

Tko se slaže sa mojom teorijom?

samo da te pitam jesi li svjestan da taj nalog od 200 komada nemora biti prodan u komadu?
barem ja tako mislim prema onome kako su prolazili moji nalozi kad sam nesto kupovao. tako da ga i mali mogu pocickati malo po malo ako je stavio cijenu malo prenisku i njima prihvatljivu.

Na kraju je tak i ispalo!
Za tu situaciju vrijedi “kad se male ruke slože sve se može…”
meni samo nije jasno kako se netko ide iskrcavat iz dionice koja je pala skoro 30% a pri tome znajući da će se THNK opet vratiti na stare razine.

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Tehnika je kvalitetna ali i manje kvalitetne dionice pomalo rastu i vraćaju se u zeleno.[rolleyes][rolleyes][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close