BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]BLJE (Belje d.d.)[/color]

misko ne bih se složio s tobom, to je vid štednje ja npr svaki mjesec od plaće izdvajam sredstva (koliko mogu) i ulažem u dionice za koje mislim da stvarno nešto vrijede .Ne ulažem mnogo ali i z mjesec u mjesec , uostalom tako sam i zaštićen od korekcije jer nekad kupim jeftino a nekad malo skuplje , avaki mjesec ponešto a nigdje mi se ne žuri , i mislim da će u budućnosti većina dionica koju držim rasti možda ne mnogo ali dovoljno da pokrijem inflaciju i da mi je prihod veći od oročene štednje , sve iznad je luksuz i zadovoljan sam ,sad zasad je puno više od toga ali s vremenom će sve teže i teže biti ulaganjem ostvariti 40-50% prinosa.Treba ulagati u dionice onih kompanjia za koje možete reći da bi uložili u njih i da nekotiraju njihove dionice na burzi tj da ne kupujete dionicu nego kao takvu nego ulažete novac u poslovanje za koje mislite da je dobro i da ćete zaraditi.Fondovi su odlična stvar ali mogu ali treba znati izabrati pravi fond.

Premješteno iz teme: [color=blue]BLJE (Belje d.d.)[/color]

Istina je negdje u sredini. Ono što su mnogi radili ovih dana je surfanje na valovima. To je dobro za nekoga tko se profesionalno bavi time i/ili može si priuštiti cjelodnevno pračenje dionica real time i koji ima “osječaj za feeling”. Ali takav trader na duži rok, u prosjeku, po svim statistikama nemože pobijediti dugoročnog ulagača u potcijenjenu dionicu/kompanjiu s ogromnim potencijalom rasta. Surferi ulažu u dionice, ulagači ulažu u kompanije. A za maximalni boost, tko ima mogučnosti i vještine, kombinira oboje.
Ja bih samo podsjetio da je Floričić kontinuirano kupovao ATPL po kolko ono? 50-ak kn? Kad to nitko drugi nije htio kupovati, dionica je bila nelikvidna, založio imovinu, sve… svi znamo ostatak priče.
Na burzama takvih dionica/kompanija ima još, ali i prilika za brzu zaradu. Svak je krojač svoje sreće.

U krajnoj liniji ništa od ovog nije toliko bitno. Sve se u životu ionako svodi na sex.

[smiley]

bok vam

I'LL BE BACK


Premješteno iz teme: [color=blue]BLJE (Belje d.d.)[/color]

misko ne bih se složio s tobom, to je vid štednje ja npr svaki mjesec od plaće izdvajam sredstva (koliko mogu) i ulažem u dionice za koje mislim da stvarno nešto vrijede .Ne ulažem mnogo ali i z mjesec u mjesec , uostalom tako sam i zaštićen od korekcije jer nekad kupim jeftino a nekad malo skuplje , avaki mjesec ponešto a nigdje mi se ne žuri , i mislim da će u budućnosti većina dionica koju držim rasti možda ne mnogo ali dovoljno da pokrijem inflaciju i da mi je prihod veći od oročene štednje , sve iznad je luksuz i zadovoljan sam ,sad zasad je puno više od toga ali s vremenom će sve teže i teže biti ulaganjem ostvariti 40-50% prinosa.Treba ulagati u dionice onih kompanjia za koje možete reći da bi uložili u njih i da nekotiraju njihove dionice na burzi tj da ne kupujete dionicu nego kao takvu nego ulažete novac u poslovanje za koje mislite da je dobro i da ćete zaraditi.Fondovi su odlična stvar ali mogu ali treba znati izabrati pravi fond.

moze jedno pitanje.ak odvajas od place mjesecno i kupujes dionice pa kolko brokera platis ak izdvojis za neznam 2-3 dionice Ht-a.Racunica mi kaze da su te dionice skupe jer na 3 dionice Ht-a dodje 1050kn plus minimalna provizija brokera od 60-75kn sto je 6-7%[huh]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

pa ja mislim da nakon akumulacije Todinih uzdanica( ledo,tisk,blje) krece usmjeravanje invenstitora ovdje ( i vjerovatno na zapostavljene brodare a posebice atpl i jdpl) i to vec od utorka pa sljedi tarupana do kraja tjedna i svakako prebacivanje ATH—-
molim da se ovo ne shvati kao drukanje za kupnju nego li pokusaj razumijavanja psihologija trzista,pozdrav[thumbsup]


upit..jel se može negdje pratiti real ime trgovanje određene dionica ali u grafu…znači, kako se mijenja vrijeme te transakcije, crta se graf..

na prvoj generaciji ti se iscrtavaju svijeće kako se trguje … ali moraš biti njihov klijent i imati aktiviranu uslugu moj uspješan portfelj …

I love the Smell of Profits in the Morning

kažu za optimu da nisu junk dionice nego da su obićno smeće [lol]

Anketirani investicijski stručnjaci iz 10-ak brokerskih tvrtki jednoglasno su procijenili da će cijene dionica na Zagrebačkoj burzi nastaviti rasti i u 2008…

http://www.net.hr/novac/page/2008/01/07/0447006.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Zašto Tode nikad nema u javnosti,postoji neki poseban razlog ili neke glasine koje šuškaju …?

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Zašto Tode nikad nema u javnosti,postoji neki poseban razlog ili neke glasine koje šuškaju …?

a sta se suska?

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...


davids: ” Zašto Tode nikad nema u javnosti,postoji neki poseban razlog ili neke glasine koje šuškaju …? ” a sta se suska?

Ne radim na Red Carpetu…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


” moze jedno pitanje.ak odvajas od place mjesecno i kupujes dionice pa kolko brokera platis ak izdvojis za neznam 2-3 dionice Ht-a.Racunica mi kaze da su te dionice skupe jer na 3 dionice Ht-a dodje 1050kn plus minimalna provizija brokera od 60-75kn sto je 6-7%[huh]

ovisi koliku plaću čovjek ima….

Davids, nemoj se sad izvlačiti, otkrio si se… radije stavi broj moba od suvoditeljica[thumbsup]

[lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Hanfa: 2007. u investicijske se fondove ‘slilo’ 14 milijardi kunaBroj otvorenih investicijskih fondova povećan je sa 72, koliko ih je bilo krajem 2006., na 103 na kraju prošle godine
Neto imovina otvorenih investicijskih fondova u Hrvatskoj tijekom prošle godine povećana je za više od 14 milijardi kuna, na 30,05 milijardi kuna, a broj otvorenih investicijskih fondova povećan je sa 72, koliko ih je bilo krajem 2006. na 103 na kraju prošle godine, pokazuju podaci Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa).

Od 103 otvorena investicijska fonda s kraja 2007. godine najveći je broj, njih 86 bilo s javnom ponudom, među kojima su prevladavali dionički (36) i mješoviti (21) fondovi.

Podaci Hanfe pokazuju i da je tijekom prošle godine osnovano najviše novih dioničkih fondova, njih 21, ali i da je značajno povećan broj fondova s privatnom ponudom, kojih je krajem 2006. bilo 9, a na kraju prošle godine 16.

Najveći interes za dioničke i mješovite fondove vidljiv je i iz rasta njihove neto imovine tijekom 2007. godine, dok je kod novčanih, a posebice obvezničkih fondova, čiji je broj u prošloj godini ostao isti kao i u 2006., došlo do značajnog smanjenja imovine.

Tako je neto imovina dioničkih fondova lani porasla za više od 9,8 milijardi kuna, na zaključnih 14,18 milijardi kuna, dok je imovina mješovitih fondova povećana za 4 milijarde kuna, na 10,02 milijarde kuna.

Istodobno se iz obvezničkih fondova ‘odlilo’ 464,5 milijuna kuna, pa je njihova neto imovina na kraju 2007. godine iznosila 674 milijuna kuna, dok je imovina novčanih fondova smanjena za 134,5 milijuna kuna, na 4,14 milijardi kuna.

Među 32 registrirana društva za upravljanje investicijskim fondovima, prošlu je godinu s najvećom imovinom pod upravljanjem završio ZB Invest i njegovih osam investicijskih fondova. Njihova je neto imovina naime krajem 2007. iznosila više od 9,5 milijardi kuna te je u odnosu na 2006. povećana za 117 posto, odnosno više od 5 milijardi kuna. To društvo ujedno upravlja i s jedina dva fonda koji su prošlu godinu završili s imovinom većom od 3 milijarde kuna – dioničkim fondom ZB Aktiv, čija je imovina bila veća od 3,65 milijardi kuna, kao i mješovitim fondom ZB Global, koji je godinu završio s 3,37 milijardi kuna pod upravljanjem.

Na drugom je mjestu PBZ Invest, čijih je 7 investicijskih fondova 2007. godinu završilo s imovinom od 6,33 milijardi kuna, što je za 88 posto ili gotovo 3 milijarde kuna više u odnosu na kraj 2006. godine, dok je treći Raiffeisen Invest.

Iako je broj fondova pod upravljanjem Raiffeisen Investa lani povećan sa 6 na 9, imovina pod njihovim upravljanjem lagano je smanjena (za manje od 1 posto) te je krajem 2007. bila na razini od 4,06 milijardi kuna. (Hina, Bankamagazin)

[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close