BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislio sam u stvari na predotvaranje a pravilnik i statut kažu slijedće:
6.2.1 PREDOTVARANJE
207. U razdoblju predotvaranja Član unosi u sustav Ponude ili mijenja već unesene Ponude. U trenutku otvaranja, Trgovinski sustav određuje cijenu po kojoj je moguće protrgovati najveći broj dionica sukladno unesenim Ponudama. Pri tome, Trgovinski sustav spaja Ponude na kupnju i Ponude na prodaju i pretvara ih u Transakcije po tako izračunatoj cijeni (cijena otvaranja), tako da nakon toga u Knjizi ponuda nema više niti jedne Ponude na kupnju sa cijenom većom od cijene otvaranja niti ponude za prodaju sa cijenom manjom od cijene otvaranja.

6.3.1 PREDOTVARANJE
197. Svrha predotvaranja je ustanovljavanje što realnije i reprezentativnije (prve) cijene određenog vrijednosnog papira u trgovinskom danu.
198. U razdoblju predotvaranja Član unosi u sustav Ponude ili mijenja već unesene Ponude. U trenutku početka kontinuirane trgovine, Trgovinski sustav sukladno algoritmu koji je opisan u tehničkoj dokumentaciji koja se odnosi na opis i uporabu Trgovinskog sustava određuje cijenu otvaranja sukladno unesenim Ponudama. Pri tome, Trgovinski sustav spaja Ponude na kupnju i Ponude na prodaju i pretvara ih u Transakcije po tako izračunatoj cijeni (cijena otvaranja).

Zna li netko taj algoritam? [undecid]

Nakon povećanja cijene od 500 posto te međusobnih prepucavanja između Hanfe i Zagrebačke burze je li trebalo prekinuti trgovanje Hanfa je zamrznula transakcije. Kako međutim nije utvrđena manipulacija sve zamrznute transakcije vrijedne 537 tisuća kuna nakon odluke Hanfe bit će provedene.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=070075c1-0fca-41d8-aca3-e997c0e12833

Što će mnogi zaplakati

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Manekenke predstavile ShoeBeDo VISA Classic karticu

http://business.hr/images/picturegallery/2007/12/746e8990-f52c-4680-88ee-d89612f568ea/8e209736-8f74-41b2-bfb5-2f20a81dd627_B.jpg

[pray]

prije je da su predstavljale red bull

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


drhtava_r.: ” Manekenke predstavile ShoeBeDo VISA Classic karticu http://business.hr/images/picturegallery/2007/12/746e8990-f52c-4680-88ee-d89612f568ea/8e209736-8f74-41b2-bfb5-2f20a81dd627_B.jpg [pray] ” prije je da su predstavljale red bull

Opake su zenske, a kaj su predstavljale, dragom Bogu svejedno [cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

S početkom 2008. na snagu stupa i novi Zakon o računovodstvu prema kojemu će velike tvrtke primjenjivati Međunarodne standarde financijskog izvještavanja (MSFI), a male i srednje Hrvatske standarde financijskog izvještavanja (HSFI).

Neznam odakle sam ovo iscupao….ostalo na clipboardu…ocekuju nas kakva iznenadenja ili ne? [shocked]


S početkom 2008. na snagu stupa i novi Zakon o računovodstvu prema kojemu će velike tvrtke primjenjivati Međunarodne standarde financijskog izvještavanja (MSFI), a male i srednje Hrvatske standarde financijskog izvještavanja (HSFI). Neznam odakle sam ovo iscupao….ostalo na clipboardu…ocekuju nas kakva iznenadenja ili ne? [shocked]

Ništa posebno za tvrtke koje već rade po MSFI.

svi koji su uvršteni u bilo koju kotaciju na Zagrebačkoj burzi rade po MSFI/MRS već odavno.
probleme bi jedino mogli imati mali poduzetnici.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Na prste se mogu izbrojati oni koji to stvarno rade

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Na prste se mogu izbrojati oni koji to stvarno rade

slažem se, i ja sam navodio neke primjere di mi bas i nije bila jasna računovdstvena logika te
sukladnost MSFI-ijevima. međutim, po zakonu su to dužni raditi ,a to što se kod nas mnogi ne pridržavaju
zakona to je već stvar državnih institucija. očito takva izvješća koja baš i nisu u skladu s MRS/MSFI dobivaju
pozitivnu ocijenu revizora što je najžalosnije.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

P.S.

i ja želim šortat.

[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

HT d.d.

HT d.d. – Telekom Slovenija

T-Hrvatski Telekom (T-HT) je dostavio obavijest da neće predati obvezujuću ponudu za kupnju 49,13 posto dionica slovenskog nacionalnog operatora fiksne i mobilne telefonije.

Sutra u burzovnu kotaciju ulaze dionice Splitske banke (STBA-R-A). Šta mislite, je li to dobra prilika za ulaganje?

New Report

Close