BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Alien: ” zagrebcan: ” Ako pobjedi HDZ očekujem veliki rast burze i nagradu nama HDZ-ovim glasačima. ” A kaj ce biti ak HDZ pobijedi a ne dogodi se streloviti rast?” Ne mora biti streloviti rast. Neka bude spori rast, ali je ipak bolje od pada ako pobjede drugovi.

od ljudi koji koriste internet, pišu na forumu, ulažu na tržištu, očekivao bi više od jednodimenzionalnih doskočica tipa “ako pobijedi hdz zarađujemo, a ako pobijedi sdp gubimo na burzi.”.

volio bi kada bi netko logično objasnio što će se to loše dogoditi u zemlji (pa i na tržištu) ako dođe sdp na vlast. Osobno mislim da je ovakav model HDZ-ove vladavine poguban za našu ekonomiju, pokušaji ostvarivanja kratkoročnog rasta temeljenog na državnoj i osobnoj potrošnji, koji je na dugi (pa i srednji rok )potpuno neodrživ. Bez strukturnih promjena u gospodarstvu nema većeg napretka pa tako ni firme (koje kotiraju na burzi) neće imati povoljno okruženje za rast.

Mislim da bi se trebali pozabaviti oko takvih tema, a ne onih tipa “ako pobijedi hdz, nastavit će rad na pelješkom mostu pa ćemo zaraditi na igh-u”.

Nije igh i par takvih koji politčki dobivaju poslove presudan za dugoročni trend rasta hrvatske ekonomije pa samim tim i za duži rastući trend na burzi.

Pitam se, ako analizirate stanje na burzi na način kako se raspravlja na ovom forumu, što vi to uopće radite po burzi?

I da, na kraju, molim vas da ne potežete pitanje poreza na KD jer je to potpuno marginalno pitanje. Niti će biti uveden brzo, niti će to biti presudno pitanje za razvoj gospodarstva pa prema tome ni za razvoj događaja na burzi.

@moderator: ubrzaj malo :)

Evo ja imam jedno pitanje za kolege forumase koje se meni sve vise namece zadnjih dana.
Naime; ne smatrate li da su pojedini fond manageri u totalnom sukobu interesa sudjelovajuci totalno otvoreno na trziste kapitala sa svojim otvorenim racunima kao fizicke osobe??
Pa oni posluju kao manageri firma u koje ulazu mnogi mali ulagaci i u stvari su u slicnoj poziciji kao brokeri; dakle mogu prodavati npr iz investicijskog fonda po malim cijenama i takodjer nadokpuljivati na svoj (ili sestrin) racun. Sada, ako to ne mogu (a koliko znam nema zakona koji to sprijecava) opet dolazi do sukoba interesa jer njihov fond onda npr ne moze ulaziti u dionice koje posjeduju on ili clanovi uze rodbione, te samim time mozebitno utjece na smanjivanje dobiti fonda zbog mozebitne nemogucnosti ulaska u pojedinu dionicu.
Meni sve skupa to izgleda jako cudno i nelogicno; rekao bih da je to vrlo vidljivi sukob interesa.
[smiley8][smiley8][smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

i meni se to pitanje vec duze vrzma po glavi – i dolazim do istog zakljucka kao i ti.

PS. – Jel Acapulco jos uvijek onako siv i propao kao prije tri godine?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


i meni se to pitanje vec duze vrzma po glavi – i dolazim do istog zakljucka kao i ti. PS. – Jel Acapulco jos uvijek onako siv i propao kao prije tri godine?

Da, ali od 30m iza obalnog pojasa nadalje. U svakom slucaju ljudi imaju krive predodzbe o ovom mjestu kao elitnoj lokaciji. (iako ima stvarno dobre nocne zabave, a i mexicke pive imaju dobar omjer price/value). [smiley2][smiley2][smiley2]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

moram priznati da sam i ja imao krive predodzbe o Acapulcu – mozes misliti koji sam sok dozivio[smiley2], i to nakon 7 sati voznje onom cestom (Pamamerickom?) gdje vladaju pistoljerosi, a bus iz 1940-ih!…

Ipak dobra stvar u tom Mehiku jest, osim pive i hrana.. fino i jeftino se moze jesti skuhana hrana kupljena u onim marketima s pelikanom[smiley2]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Evo ja imam jedno pitanje za kolege forumase koje se meni sve vise namece zadnjih dana.
Naime; ne smatrate li da su pojedini fond manageri u totalnom sukobu interesa sudjelovajuci totalno otvoreno na trziste kapitala sa svojim otvorenim racunima kao fizicke osobe??
Pa oni posluju kao manageri firma u koje ulazu mnogi mali ulagaci i u stvari su u slicnoj poziciji kao brokeri; dakle mogu prodavati npr iz investicijskog fonda po malim cijenama i takodjer nadokpuljivati na svoj (ili sestrin) racun. Sada, ako to ne mogu (a koliko znam nema zakona koji to sprijecava) opet dolazi do sukoba interesa jer njihov fond onda npr ne moze ulaziti u dionice koje posjeduju on ili clanovi uze rodbione, te samim time mozebitno utjece na smanjivanje dobiti fonda zbog mozebitne nemogucnosti ulaska u pojedinu dionicu.
Meni sve skupa to izgleda jako cudno i nelogicno; rekao bih da je to vrlo vidljivi sukob interesa.

mislim da je takve stvari nemoguće spriječiti.

Cookie Monster

Želimo li prodati dionice T-HT-a? A gdje su sada priče o obiteljskom srebru?

japanci rade ko mravi, kinezi kockaju, njemci su pedantni, talijani jedu paštu, francuzi sir … a mi smo uptavo ovakvi kakve si nas opisala! … takva je struktura i nas 80% forumaša:)

Cookie Monster

Premješteno iz teme: [color=blue]HT (HT-Hrvatske telekomunikacije d.d.)[/color]

Mene samo užasava vjerojatna istina da će glavnu ulogu u formiranju nove Vlade imati umirovljnici i neki podunavski srbi(kako bi rekao Supek :srbi prečani).

maslina je obrana![left][/left]

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

Moj scenarij : HDZ POBJEĐUJE
IGH DO BOŽIĆA 16 K

Evo link za sve koji se zele okusati i na drugim burzama; moze prvo virtualno za igru (ne kosta nista); a nakon toga mozete otvoriti i pravi racun.
http://www.ac-markets.com/trading-software/forex-trading-software.aspx
[smiley8][smiley8][smiley8]
A mozete i ovdje naci ‘virtualne trening providere’ 🙂
http://www.top4finds.com/search.php?searchname=buy+stock

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Premješteno iz teme: [color=blue]HT (HT-Hrvatske telekomunikacije d.d.)[/color] Mene samo užasava vjerojatna istina da će glavnu ulogu u formiranju nove Vlade imati umirovljnici i neki podunavski srbi(kako bi rekao Supek :srbi prečani).

Meni je za Srbe svejedno, u ovoj vladi dosada koliko kužim nisu zadavali puno glavobolje Sanaderu, ali zato penzionersku stranku nemogu smislit. Vraćanje duga je ok, ali oni se ponašaju kao paraziti, samo cijede lovu od poreznih obveznika, a njihovo biračko tijelo sve što dobije trpa u čarape, tako da od toga nitko nema koristi, osim naravno nasljednika[smiley2]

Dugoročno, svi smo mrtvi

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

ako hdz pobjedi mi se vračamo na stare staze- 16-17k

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close