BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

MIslim da će nakon ovoga mnooogi glasat za HDZ iako inače ne bi, jer vide što nas čeka ako pobijede CRVENI [smiley7][smiley5]


da naročito oni koji su zadnje tjedne izgubili po paketu cca 3500,00 kuna ti sigurno dok su se igrači koji su se slikali prvoga dana obogatili i sada se smiju onima koji će za njih glasovati.
predlažem ti da odeš u prvu kavanicu poslije 16,00 sati i vidjećeš za koga će glasovati i kome spominji oca i majku.
nažalost

dan je pametniji od noći

Premješteno iz teme: [color=blue]HT (HT-Hrvatske telekomunikacije d.d.)[/color]

drage moje i dragi moji mogu vam samo reć da san se uvjerio danas u ono što već davno tvrdim da ivo itekako ovo prati, sutra je 20. mogli bi mi malo poletjeti. ono je bila njegova blokada, a sutra se vežite jer polijećemo do izbora. opet će biti onih “nema tu politike” ali pričekajmo izbore ja itekako tvrdim da ima. jedini se tenkista ovdje slaže sa mnom.

Želimo li prodati dionice T-HT-a? A gdje su sada priče o obiteljskom srebru?

Ne mogu oteti dojmu gorčine kada vidim koliko je ljudi bilo JAKO zainteresirano za te dionice samo da bi ih već drugi dan prodalo za 30,50% veću cijenu. Što je sada sa svim onim pričama “mi smo to izgradili”, “mi smo to platili”, “to je naše” i ostalo o zločestom monopolistu koji nas dere s visokim cjenama? Sjetimo se ogromnih telefonskih računa, zločestih dialera koji sami pale računalo spajaju se na telefonske linije u Americi i nabijaju nam račune? Sada smo imali priliku postati dio kolača i zaraditi na račun tih istih visokih cjena, otpuštanja viška radnika (nažalost nužnost) i svih onih nepravdi koje smo doživjeli zadnjih 10-ak godina. Međutim mi ćemo se po običaju zadovoljiti mrvicama i jednostavno zaboraviti sve što se dogodilo.

Potpuno isto se događalo i tijekom privatizacije. Radnici su dobili jeftine dionice, jeftino su ih i hitno prodali jer im je, kao i uvijek, trebao novac. Možda su nešto sitno i zaradili. Dionice su otkupili menadžeri koji su kasnije često postajali i većinski vlasnici, a dionice su otišle u nebo. Danas smo zavidni na njih kako su jeftino stekli velike tvrtke. Ne tvrdim da će dionica T-HT-a vrijediti desetke tisuća kuna (možda jednog dana) niti da zarada od 30,50% u tako kratkom vremenu nije dobar potez, ali mi je zanimljivo promatrati kako smo se svi brzo zapalili za lagan novac dok smo prije nekoliko godina puno veće i jeftinije poklone (PIF-ovi, ERNT po 200 kn itd. itd.) jednostavno preskočili. Također je zanimljivo kako smo brzo spremni prodati te dionice dok se istovremeno ljutimo na vladu što rasprodaje Hrvatsku (obiteljsko srebro) u bescjenje. Nije vlada jedini krivac. To je naš mentalitet. Kada nismo “u igri” onda smo ljuti što je netko nešto “naše” jeftino prodao strancu, ali kada smo i mi dio priče i kada mi dobivamo svoje mrvice onda nas baš briga što se po kojoj cjeni i kome prodaje. Zanimljivo zar ne? Svi smo mi krvavi ispod kože i svaka čast onima koji će dionice (za)držati.

Vjerojatno je trebalo proći neko vrijeme da shvatimo što je dionica. Šteta što to vrijeme još nije došlo.
http://novac.blog.hr/2007/10/1623322558/zelimo-li-prodati-dionice-thta-a-gdje-su-sada-price-o-obiteljskom-srebru.2.html

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

Sve rasprave su ok, ali zamislite kad sutra ili preksutra uvaženi šarlatan TP ( iz bussines.hr ) napiše članak odnosno komentar ( a, poznat je po tome ) jadna nam majka….
Taj će nas sve sj…. . Imam još nešto sitno za dokup u slučaju većeg pada


Za ovo je direktno odgovoran uvaženi direktor prof.dr. Jure Radić dipl.ing.građ., potpresjednik HDZ-a koji je svojim neumjerenim izjavama i hvalisanjem po novinama omogućio burzovnim špekulantima da napušu ovaj balon do neslućenih dimenzija i pritom izmasakriraju neiskusne i naivne novopridošle burzovne ulagače te fondove kojima upravljaju novodiplomirani tzv. menageri a kojima je iskustvo na burzi ravno nuli.

KOlega , vi ste ili neinformirani ili se pravite glupi???
Kakav podpredsjenik HDZ-a. Radić je izjavio da nije više u politici. I kakav je to IGH balon , a drugi baloni nisu.
Pogledajte INGRu, HDEL i ostale koje su rasle više u godini dana od IGH.
Kolega smirite strasti malo. Previše je to za jednog “iskusnog dioničara” poput vas.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

dali netko zna dali bude bilo moguče pratiti cjene dionica na mostich programu nakon 23.11.2007g-

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]


Top 10 na danasnji dan. Promjene od jucer su: 3. PBZ D.D. 5.198 -73 kom. 5. ĐUKAN PETAR 3.963 -50 kom. Nije valjda da je i Djukan drhtvih rucica. e ako i Djukan prodaje onda nam se nepise dobro ali ostajem do kraja iako slutim da ide dolje ispod 10k, ali treba spremiti novce za tu situacijuali vise nemam a i jezim se bilo koje transakcije jer nista vise nije sigurno

Ja nisam izlazio niti ulazio.
Da sam imao cash-a, jucer i ovaj tjedan bi sigurno dokupio.
Znam da nam se ne pise dobro ako pobjedi Sdp, ali ni u tom slucaju ne izlazim van jer mislim da ce i taj pad biti vise psiholoske prirode i da ce se sve brzo vratit na svoju pravu vrijednost.
Pitanje je samo do kud cemo ako pobijedi hdz.

Ako pobjedi HDZ očekujem veliki rast burze i nagradu nama HDZ-ovim glasačima.

mobilizacija u Srbiji
Vaš link
[smiley9]


Ako pobjedi HDZ očekujem veliki rast burze i nagradu nama HDZ-ovim glasačima.

a ako izgubi! vrli stručnjače šta će biti krah, potop, rat ili nešto slično.[smiley1]

dan je pametniji od noći


Ako pobjedi HDZ očekujem veliki rast burze i nagradu nama HDZ-ovim glasačima.

A kaj ce biti ak HDZ pobijedi a ne dogodi se streloviti rast?


zagrebcan: ” Ako pobjedi HDZ očekujem veliki rast burze i nagradu nama HDZ-ovim glasačima. ” A kaj ce biti ak HDZ pobijedi a ne dogodi se streloviti rast?

Ne mora biti streloviti rast. Neka bude spori rast, ali je ipak bolje od pada ako pobjede drugovi.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close