BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko ja znam, Milanovića je u Min. vanjskih doveo sam Sanader…!![smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

ljudi
kad sam vas pitao za politiku i ovu dionicu prije mjesec dana popljuvali ste me mislim bas VON BRAUN


ljudi
kad sam vas pitao za politiku i ovu dionicu prije mjesec dana popljuvali ste me mislim bas VON BRAUN

Kolega, politika ima prste u čitavoj burzi. To govorim čitavo vrijeme.
IGH nije jedini primjer. Šta je sa HDEL i VDKT ako se ne bude most gradio?
Lako sa IGH koji ima inozemne projekte. PTKM,DDJH,DIOK(LNG terminali)…sve politika

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


slaven os.: ” ljudi kad sam vas pitao za politiku i ovu dionicu prije mjesec dana popljuvali ste me mislim bas VON BRAUN ” Kolega, politika ima prste u čitavoj burzi. To govorim čitavo vrijeme. IGH nije jedini primjer. Šta je sa HDEL i VDKT ako se ne bude most gradio? Lako sa IGH koji ima inozemne projekte. PTKM,DDJH,DIOK(LNG terminali)…sve politika

Bumo gradili VIADUKTE i BUŠILI TUNELE !

Ma ne brinem se ja za građevinare .

Bumo se svi oporavili samo neki sa manjim neku sa većim ožiljcima .


Jučer je i g. Rohatinski spomenuo dvije svoje teze, naravno iste uopće nije argumentirao , a to bi bile , prvo , da su cijene nekretnina napuhane, drugo, da su dionice napuhane. Vjerojatno ne zna ili prešučuje činjenicu da je kod nekretnina potražnja i dalje višestruko veća od ponude. K tome cijena stana u Ljubljani je 3 500 EUR a u ZG oko 2 100 EUR. Možda on misli kada uđemo u eu da je realnije da Nekretnina u Ljubljani vrijedi više nego u Zagrebu?? A što se tiče dionica.. Meni se čini da se sve više u zadnje vrijeme javlja sve više jala koji je tako poznat kod hrvata, samo što se sada javljaju visokopozicionirani ljudi u društvu sa određenim ugledom bilo u politici bilo i bussinesu ili poslovnom svijetu. Ali što je svima njima zajedničko? Prvo nitko o dionicama i tržištu kapitala pojama nema, a drugo nitko od njih se tim poslom ne bavi , i naravno ( ovo pod navodnike ) ljudima je tipa Rohatinski i Jurčić je malo žao, pa kako to da mi zarađujemo a oni ne. Pa treba pričati nebuloze. zamislite da guverner centralne banke USA izgovori ovako nešto , ili npr. predsjednički kandidat. Naravno da je to nezamislivo.Njihove riječi su uperene kao prvo protiv države i njene ekonomije same po sebi ,vlastitog tržišta kapitalal i sl.( počnimo od najbanalnije činjenice što je veća tržišna kapitalizacija naših tvrtki iste su jače u ekonomskom i svakom drugom pogledu, slabije podložne vanjskom preuzimanju, više vrednovane itd. ), a potom i protiv građana u drugom redu. Protiv građana i to u dvojakom pogledu. Nema sumnje da će se dio građana preplašiti ili se već preplašio tih tvrdnji i prodati svoje dionice / maknuti se sa tržišta kapitala . Privremeno ili za stalno nije bitno. Ti isti će se tamo negdje slijedeće godine vjerojatno sjetiiti tih katastrofičara kada bace pogled na stanje na burzu. Također njegove riječi neće tako povoljno djelovati na građane koji razmišljaju ili su tek počeli kao novi investitori na tržištu kapitala.Šteta da je ovo razdoblje HT-a baš u vrijeme stagnacije / korekcije tržišta , kada je fondovima prinosa za ovu godinu dovoljno, neki će steći krivu percepciju o dionicama i ulaganjima, zaboravljajuči pri tome najvažniju činjenicu , a to je : dionice su dugoročno ulaganje.I kada dođete u neku banku i poželite uložiti svoje novce u neki fond, pa ako se dvoumite između novčanog obvezničkog ili dioničkog svaki profesionalni savjetnik će vas upozoriti da je ulaganje u dionički fond preporučljivo isključivo ako se radi o rokovima duljim od ( minimalno ) 1 godine. Baš me zanima što će g. Rohatinski reči kada / ako se pokaže da je bio potpuno u krivu. Hoče li se naći dovoljno hrabar novinar da ga za godinu dvije priuita i podsjeti na njegove riječi. U međuvremenu, g. Rohatinski , inaće dokazani stručnjak u svom poslu tu se nema što prigovoriti, bavi se između ostalog i daljnjim zaoštravanjem restriktivnih mjera HNB-a prema bankama u HR , a pritom ne uviđa ili ne želi uvidjeti da zaduženje umjesto u domaće banke , barem kada je riječ o poduzetništvu, sada ide prema inozemnim bankama. Koliko god pričali o tome da su banke većinom u stranom vlasništvu, ipak i te ” naše “banke plačaju porez u HR, zapošljavaju hrvatske ljude, ovako strane banke uzimaju dio kolača naših banaka, praktički niti krive niti dužne. Pri tome je naravno potpuno jasno da ovako nešto u EU ne postoji niti smije postojati, i tim restrikcijama se bliži kraj , kako smo bliži EU, to je tome tako neminovnije. Tako je to , čini se meni po onoj staroj narodnoj , tko će kome ako ne svoj svome.

izvaredan post,vrlo jednostavno objašnjenje jednog od aspekata sadašnje priče.


plavi: ” Jučer je i g. Rohatinski spomenuo dvije svoje teze, naravno iste uopće nije argumentirao , a to bi bile , prvo , da su cijene nekretnina napuhane, drugo, da su dionice napuhane. Vjerojatno ne zna ili prešučuje činjenicu da je kod nekretnina potražnja i dalje višestruko veća od ponude. K tome cijena stana u Ljubljani je 3 500 EUR a u ZG oko 2 100 EUR. Možda on misli kada uđemo u eu da je realnije da Nekretnina u Ljubljani vrijedi više nego u Zagrebu?? ” Ja bih se ipak zapitao zasto prodaja nekretnina konstantno rapidno pada pa sam tako negdje procitao da je ovogodisnji pad prodaje 50%. Zar i mi trebamo napraviti isto sto se u USA nedavno dogodilo s nekretninama? Izgleda da da. Kaj se Ljubljane tice mislim da je usporedba bezveze: oni su u EU – mi nismo. Oni imaju standard za koji nama treba barem 10 godina da ih stignemo. Ljubljana je prometno bolje rijesena, a ZG je katastrofa po tom pitanju bez naznaka da ce se u skorijoj buducnosti to promijeniti na bolje. Je to tuzno ali je tako. Usput, po meni treba stvari uvijek gledati u relacijama s prihodima. Primjerice 1 Marlboro u USA kosta $5 i kad bi svu placu prosjecni amer zdrobio na to mogao bi mjesecno kupiti oko 400 kutija. Kod nas je Marlboro jeftiniji, no s prosjecnom placom nas covjek moze kupiti pola te kolicine. Isto je sa svim artiklima vise manje. A o kvaliteti novogradnji i gotovo izjednacenim cijenama starih nekretnina bolje da ne pricamo.

Ne znam koliko vam je poznata činjenica da Slovenci (a i ostali) su česti kupci nekretnina u Dalmaciji.Mišljenja ste da su svi baš tako bedasti ili znaju bolje od nas koliko to vrijedi.Usput slično bi se moglo reći i za dionice.


Ne znam koliko vam je poznata činjenica da Slovenci (a i ostali) su česti kupci nekretnina u Dalmaciji.Mišljenja ste da su svi baš tako bedasti ili znaju bolje od nas koliko to vrijedi.Usput slično bi se moglo reći i za dionice.

Vecina stranaca kod nas u Dalmaciji kupuje iskljucivo zato sto tu zele ljetovati i jer je lijepo ili da bi zaradjivali na iznajmljivanju. Onih koji kupuju da bi kasnije prodali je malo a pogotovo sada kad su vec cijene sky high.

[color=blue]Profitira li na padu cijena dionica HDZ ili SDP? [/color]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4d345142-f41d-4dbd-b62a-0147ac5e52af&open=sec

Knjige i kava

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

Po trgovini zadnjih dana izgleda da IGH neće više ništa raditi narednih 2-3 godine.
Prejaki igrači su unutra da se nebi gradio Pelješki most, SDP nemože ništ napravit bez HNS-a kojemu raste rejting zadnjih dana, a Čaćić će ga prvi završiti, možda i prije HDZ-a, ovo sad što izjavljuje su predizborne floskule da se dodvori SDP-u,tak sam nekaj čuo

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

MIslim da će nakon ovoga mnooogi glasat za HDZ iako inače ne bi, jer vide što nas čeka ako pobijede CRVENI [smiley7][smiley5]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

Ovakvu firmu prodavati za bagatelu, koji idiotizam, bez obzira sto mi je Jure antipatican a o stranci da ne govorimo. Stipe je za mene politicki mrtvac, nisam mislio da cu to reci ali postoji li nesto kod nas sto se inace naziva Impeachment?

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]


Najžalosnije u svemu je to da je za trenutnu situaciju izravno odgovoran Stipe Mesić koji je svojim nepromišljenim izjavama uzrokovao milijunske gubitke za tisuće malih dioničara, a ne samo za gđu. Dropulić i Juru Radića.

Za ovo je direktno odgovoran uvaženi direktor prof.dr. Jure Radić dipl.ing.građ., potpresjednik HDZ-a koji je svojim neumjerenim izjavama i hvalisanjem po novinama omogućio burzovnim špekulantima da napušu ovaj balon do neslućenih dimenzija i pritom izmasakriraju neiskusne i naivne novopridošle burzovne ulagače te fondove kojima upravljaju novodiplomirani tzv. menageri a kojima je iskustvo na burzi ravno nuli.

New Report

Close