BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Alien:

plavi: ” febo: ” danas na dnevniku objavili da se očekuje daljnje poskupljenje radi nekakvih poplavljenih naftnih platformi ispred Rotterdama i Antwerpena.” Pa Norvežani zaustavili proizvodnju. ” Na 1 dan [smiley2]

istovremeno također jučer na dnevniku objavljena vijest o pronalasku ogromnih izvora nafte negjde u moru ispred Brazila. Ti izvori počet će se eksploatirati tek negdje za 6 godina. Sad me zanima kako će naftni lobi na to reagirati i da li će se cijena sirove nafte stabilizirati. Također me zanima kako će se sve to odraziti na američki dolar.

Puno pitanja, a malo odgovora[smiley1]
Nego…kako si uspio natuć toliko postova u samo mjesec dana[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


febo: ” Alien: ” plavi: ” febo: ” danas na dnevniku objavili da se očekuje daljnje poskupljenje radi nekakvih poplavljenih naftnih platformi ispred Rotterdama i Antwerpena.” Pa Norvežani zaustavili proizvodnju. ” Na 1 dan [smiley2] ” istovremeno također jučer na dnevniku objavljena vijest o pronalasku ogromnih izvora nafte negjde u moru ispred Brazila. Ti izvori počet će se eksploatirati tek negdje za 6 godina. Sad me zanima kako će naftni lobi na to reagirati i da li će se cijena sirove nafte stabilizirati. Također me zanima kako će se sve to odraziti na američki dolar. ” Puno pitanja, a malo odgovora[smiley1] Nego…kako si uspio natuć toliko postova u samo mjesec dana[smiley1]

od nekog tko je tu čak 13 mjeseci duže, očekujem barem odgovor?
[smiley1]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

.pardon pa ti si tu čak 1,5 mjeseca duže a imaš isti prosjek kao ja.[smiley2][smiley1]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3408.htm

Evo ako netko moze izvuci zakljucak Hypovog iskrcavanja na vecini dionica…

Hm, ovo nije baš dobro… [smiley10]

Marko Orešković, predsjednik Uprave PBZ Investa, očekuje pad euforije na tržištu i jačanje edukativnog djelovanja brokera i fond menadžera. Kao što je najavio Ante Samodol, u idućoj godini se očekuje i novi Zakon o tržištu kapitala koji će donijeti ukidanje JDD kotacije, čime će od 240 kompanija polovica automatski nestati s tržišta, a očekuje se da će od 60 do 80 kompanija uključiti svoje dionice u prvu kotaciju.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,14,Samodol_hanfa,98084.jl

No respect

Hrvoje Fajdetić, predsjednik Uprave Raiffeisen Investa, ističe da tržište raste i razvija se zbog visoke likvidnosti.

– Na tržište je samo u prošlom mjesecu uloženo oko tri milijarde kuna, a uz takav priljev kapitala i visoku likvidnost teško da se može govoriti o korekcijama i smirivanju tržišta – naglasio je Fajdetić

Penso posittivo…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Znači kod nas što je bilo para bilo je,biti će ponovno za par godina…? Osim ako imate volje malo daytradeti…

Ma ovo je velika stvar, a prolazi dosta neprimjećeno.
Povući će se vjerojatno dionice koje su tipa “podcjenjene” i bez ili male likvidnosti, a na koje upravo stari ulagači polažu nade da će se jednom probuditi. Mislim da je ovo dosta loše.
Ali je dobro za sve koje će se uključiti u prvu kotaciju. Za one koje već jesu u prvoj kotaciji vijest i nije pretjerano dobra, jer će oni koji ulažu uglavnom samo u prvu kotaciju, imati više društava na izbor.
To je moje mišljenje, na osnovu što je Orešković rekao.

No respect


Hrvoje Fajdetić, predsjednik Uprave Raiffeisen Investa, ističe da tržište raste i razvija se zbog visoke likvidnosti.

– Na tržište je samo u prošlom mjesecu uloženo oko tri milijarde kuna, a uz takav priljev kapitala i visoku likvidnost teško da se može govoriti o korekcijama i smirivanju tržišta – naglasio je Fajdetić

Penso posittivo…

Ma jasno. Hrvati kad treba govoriti o tržištu kapitala, onda su manijakalno katastrofični, a kad treba dizati potrošačke kredite i živjeti na kruhu i vodi, onda su superpozitivni.[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Sve u svemu prinosi još slijedeću godinu dobri nakon toga pad ili stagnacija,mada nije nemoguće da već sad uđemo u stagnaciju. jedni misle da ćemo rasti nakon izbora,drugi misle početkom godine,a treći misle da smo skupi,što bi značilo korekcija ili stagnacija…sve ćemo znati kroz 4-5 mjeseci..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Sve u svemu prinosi još slijedeću godinu dobri nakon toga pad ili stagnacija,mada nije nemoguće da već sad uđemo u stagnaciju. jedni misle da ćemo rasti nakon izbora,drugi misle početkom godine,a treći misle da smo skupi,što bi značilo korekcija ili stagnacija…sve ćemo znati kroz 4-5 mjeseci..

Na kraju, svi skupa nemaju pojma i bilo bi im bolje da šute.

Bit će kako bude. To im je najbolje reći.
Ja mogu imati mišljenje jer raspolažem samo svojom lovom, a oni ipak imaju paziti što govore.

No respect

Ja pišem pa mi moderator zbriše. Čemu onda bez cenzure tema?[smiley8]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

@mmstanic i SLK

Od kolege Borga s drugog foruma, ja samo prenosim jer mi se svidjelo:

Na kraju će ipak prevladati činjenice po pojedinim dionicama, one koje imaju razloga za rast će rasti, a one koje imaju za pad će padati.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close