BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nekako se na ovo prirodno nadovezuje moj (trenutni) potpis.

Dakle, sasvim sam emotivan kada kupujem i sasvim hladne glave kada prodajem!
To je moj put do uspjeha.
Da je obrnuto, vjerojatno bih već bankrotirao.

[smiley2]

La vita e bella!


1. predvidanja poput ovoga odvracaju ljude od burze, kao necega nepozeljnog, loseg, rizicnog…necega na cemu drugi gube i mozda zaraduju???? Smisao te nakane moze biti samo zelja da se vrati 2003 recimo.. 2. zelja fondova i velikih igraca da im se masa ne mijesa u posao…nego da i dalje ostavljaju novac u fondovima i bankama…dizu kredite za aute i stanove, a ne dionice… Ovo drugo mi se cini realnije za Hr mentalitet…

Tipujem na broj 2. !!!!!!

Da,kod žena je još jedino razlika što su one emotivne i kad prodaju..,uvijek se teško rastati od onog što misliš da imaš…[smiley2]


Da,kod žena je još jedino razlika što su one emotivne i kad prodaju..,uvijek se teško rastati od onog što misliš da imaš…[smiley2]

E Bakicee moja,
tko brzo shvati da ništa nema taj duplo ima !!!!

Ali ideja da bih mogao imati me tjera naprijed….

La vita e bella!


BAKICAAA: ” Da,kod žena je još jedino razlika što su one emotivne i kad prodaju..,uvijek se teško rastati od onog što misliš da imaš…[smiley2] ” E Bakicee moja, tko brzo shvati da ništa nema taj duplo ima !!!! Ali ideja da bih mogao imati me tjera naprijed….

A,možda je u pitanju samo emocionalna korekcija…[smiley11]


Napravi Ugovor o darovanju,dionice će se registrirati na dijete..,a s njima će moći raspolagati njegovi staratelji-roditelji tek uz odobrenje Centra za socijalnu skrb…dok su god oni maloljetni…dakle oni ih mogu i prodati ako je to u interesu djece…

HVALA


Da,kod žena je još jedino razlika što su one emotivne i kad prodaju..,uvijek se teško rastati od onog što misliš da imaš…[smiley2]

i po tome ispadne da sam ja zensko jer se nisam htio rastat od Viro-a na svom ATH-u i sad sam u minusu[smiley2]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ja sam uvijek emotivan kad nesto prodam i to su uvijek jedna od 2 vrste emocija: ili je u igri zadovoljno trljanje ruku uz osmijeh, ili je uz recenicu tipa “ma idi u pi.. ma….nu” [smiley2]


Ja sam uvijek emotivan kad nesto prodam i to su uvijek jedna od 2 vrste emocija: ili je u igri zadovoljno trljanje ruku uz osmijeh, ili je uz recenicu tipa “ma idi u pi.. ma….nu” [smiley2]

[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

wiking

i po tome ispadne da sam ja zensko jer se nisam htio rastat od Viro-a na svom ATH-u i sad sam u minusu…

Tko bi rekao,koliko se žena krije pod muškim nickovima na ovom forumu…
[smiley2][smiley2]


cartmann: ” Jel se isplati citati ili je to jos jedan od stotinjak slicnih clanaka do sad koji sluzi za privuc čitatelje? http://www.slobodnadalmacija.hr/20071104/index.asp Burzovni krah prijeti tržištu kapitala u Hrvatskoj ” Da, samo jedna cinjenica se u komentarima na ovaj clanak presucuje (jos je kopiran i na net.hr); a to je da odvraca mnoge koji su se htjeli pridruziti na burzu kapitala. Evo ja sam vec primio dva maila od prijatelja koji su taman htjeli otvoriti racune kod brokera i poceti trgovati dionicama (oba dva imaju solidan kapital). Treba li napisati da su se prepali i odlucili pricekati jos malo. Koliko ima jos takvih? Ovakvi clanci od kvazi-strucnjaka nikako ne donose poboljsanju situacije i pozitivnijoj atmosferi. Svi scenariji su moguci; pa i taj (iako je clanak napisan potpuno slampavo, vjerujem da je pisac pokusao kopirati neciji post sa foruma); ali napisati ovakav clanak i staviti ga na udarnu stranu; to je ipak malo previse.[smiley9][smiley9]

Članak je pun kontradiktornosti, iako se sa dobrim dijelom slažem.
Ne slažem se u dijelu gdje se govori o tome da bi euro mogao biti generator neke veće korekcije, već baš obrnuto, kao niti da bi moglo doći do sloma burze.
Ako se malo bolje pročita članak vidi se da sam članak pobija ovu zadnju tezu.
Inaće naslov je katastrofičan, a tekst podosta realan i pozitivan.
Crobex je najmanje rastao u regiji, s druge strane gospodarstvo je javiše uznapredovalo ( uz Slovenski, ali Slovenci su porasli 89 %, a mi samo 56 % ).
Rečenica o brzorastučoj imovini fondova sve govori.Dakle još jedan pozitivan predznak.
Najave dobrih IPO-a nagovještuju daljnji rast opravdano, dakle još jedan pozitivan predznak.
Što se tiće kraha špekulantskih tvrtki , slažem se, vrijeme je da neke krahiraju, ali onda ne govorimo o cijelom tržištu, već o pojedinim dionicama.
Nadalje, spominje se da su domaći fondovi gazde na domačem tržišti kapitala, što je točno, dakle još jedan dobar predznak ( zašto bi išli protiv samih sebe rušeči cijene na burzi? ).
Ne spominje se nigdje direktno da tržište raste na povečanim prometima već godinama, da je obrnuto ili ” tu negdje ” onda bi već bila druga priča. Još jedan pozitivan signal.
Hrvati otkrivaju dionice, nakon financijskih inženjeringa, kladionica, sada su na red došle dionice. Razlika je jedino što je ovo dugoročno isplativo / legalno i normalno, za razliku od prethodne dvije djelatnosti.Dakle novi donose novi kapital, koje treba investirati, stvara se veća potražnja. Još uviejk je ogorman nesrazmjer u odnosu štednje građana u bankama i udjela u investicijskom fondovima, uspoređujući sa EU i tranzicijskim zemljama, i to će se postepeno mijenjati i mijenja se, opet dolazimo do veće potražnje , odnosno većeg dotoka kapitala na tržištu.

Što se tiće teksta jedino mi niej jasan naslov??

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

mislim da je tip potkupljen od strane sdp a,ne da mislim nego sam potpuno siguran u to.takav amaterski odrađen članak stavit na naslovnicu,tu mi nešto gadno smrdi..uostalom,on je direktno utjecao na cijene dionica,i hanfa to treba sankcionirat…[smiley8]

New Report

Close