BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]

Molim pošteni fond koji je kupio moje dionice u utorak da mi ih vrati. Predomislio sam se. Isto tako molim sve koji imaju višak ovih dionica da mi ih poklone, rado vraćam u desetom mjesecu. Hvala.
Podaci poznati redakciji.

Kad gledam ovu jagmu za uvaljivanjem preskupih izdanja većoj budali prođe me volja da sudjelujem na našem tržištu neko vrijeme.
Ili kako bi rekao Ben Grossbaum; Sva rastuća tržišta moraju završiti na loš način[smiley6]
Ne vidim kako bismo mi mogli takvo što izbjeći. Treba samo pogledati fundamente LKRI, MGMA, građevinara, turista na tri booka itd, itd
Samo totalni ulagački analfabet se može nadati da će sve proći glatko.

Pozdrav

Budala uči na vlastitim, a pametan na tuđim greškama! ( tako kažu naši stari )
Nažalost dok se sam ne opećeš NE POMAŽE NIŠTA![smiley2] ( pamet, razboritost! )
Šta ćemo kad smo takvi po mentalitetu i sklopu![smiley13]


Kad gledam ovu jagmu za uvaljivanjem preskupih izdanja većoj budali prođe me volja da sudjelujem na našem tržištu neko vrijeme. Ili kako bi rekao Ben Grossbaum; Sva rastuća tržišta moraju završiti na loš način[smiley6] Ne vidim kako bismo mi mogli takvo što izbjeći. Treba samo pogledati fundamente LKRI, MGMA, građevinara, turista na tri booka itd, itd Samo totalni ulagački analfabet se može nadati da će sve proći glatko. Pozdrav

Ako ste doista uvjereni da je stvarnost takva, najbolje vam se je povući sa našeg tržišta kapitala.
Nemojte biti dio lanca “večih budala”.

La vita e bella!




Ako ste doista uvjereni da je stvarnost takva, najbolje vam se je povući sa našeg tržišta kapitala.
Nemojte biti dio lanca “večih budala”.

Poanta je biti predzadnja budala [smiley1]…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Poanta je biti predzadnja budala [smiley1]…

Kao i kod braka. Ko prvi njegova cura, ko zadnji njegova dugogodišnja žena. [smiley2]

No respect

deimos:

Poanta je biti predzadnja budala [smiley1]…

Kao i kod braka. Ko prvi njegova cura, ko zadnji njegova dugogodišnja žena. [smiley2]

Valjda cu sa dionicama biti bolje srece…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

[color=blue]Rosneft želi postati vodeća svjetska naftna tvrtka [/color]

Cilj državne ruske naftne grupacije Rosneft je do 2012. crpiti 140 milijuna tona nafte godišnje te postati jednom od vodećih svjetskih naftnih kompanija.

“Danas smo vodeća ruska naftna industrija, a naš je cilj u srednjem roku postati jedna od vodeće tri svjetske naftne kompanije”, kazao je Sergej Bogdanchikov za rusku televizijsku postaju Vesti 24.

Nužno moramo povećati svoju proizvodnju. U ovoj godini ciljamo na proizvodnju iznad 100 milijuna tona, a procjenjujemo da ćemo do 2011.-2012. biti sposobni ostvariti obujam od 140 do 145 milijuna tona”, dodao je.

Prema njegovim riječima, ta grupacija, koja je najveća u Rusiji u području vađenja i rafiniranja nafte postala nakon što je putem aukcije kupila imovinu propalog naftnog diva Jukosa, u 2007. cilja na ostvarenje proizvodnje 103 milijuna tona nafte.

Usporedbe radi, u prošloj je godini proizvela 80 milijuna tona nafte. Prije kupovine Jukosove imovine, Rosneft je planirao do 2010. proizvoditi 100 milijuna tona nafte.

Povratak ruske energetske infrastrukture u ruke državnih kompanija ključan je dio politike ruskog predsjednika Vladimira Putina, a ugljikovodici ključno oruđe njegove vanjske politike. Krajem 2004. Rosneft je kupio Juganskneftegaz, ključnu Jukosovu imovinu, za 9,35 milijardi dolara, što se smatra niskom cijenom.

izvor: jutarnji.hr

[color=blue]Globalna tržišta na putu oporavka [/color]

Protekli tjedan na svjetskim burzama je, uz prilično turbulentno trgovanje, donio smirenje situacije i rast većine indexa.

Pogoršanje situacije na američkom tržištu nekretnina i sve veća vjerojatnost da će rezultati poslovanja nekih velikih banaka biti pogođeni zbog njihove izloženosti krizom pogođenom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova u SAD-u oštro su do sredine prošloga tjedna spustili cijene blue-chip dionica na globalnim tržištima. Međutim, do konca tjedna ulagači su počeli uočavati i povoljne prilike za kupovine dionica čije su cijene oštro korigirane u zadnjih nekoliko tjedana.

U takvim uvjetima vrijednost njujorškog Dow Jones indeksa spustila se protekloga tjedna 0,16 posto, na 13.358 bodova. S&P indeks oslabio je 0,34 posto, na 1.474 boda. Tehnološki Nasdaq međutim ojačao je 2,14 posto, na 2.596 bodova.

Unatoč gubitcima Dow i S&P indeksa na tjednoj razini, kolovoz su najvažniji američki burzovni indeksi zaključili s dobitcima. Tako je Dow porastao 1,1 posto, S&P 1,3 posto, a Nasdaq dva posto.

Upozorenje iz brokerske kuće Merrill Lynch da će posustalo tržište kredita naštetiti profitima banaka u utorak je na Wall Streetu izazvalo veće prodaje blue-chip dionice i pad njihovih cijena u prosjeku za više od dva posto. Analitičari Merrill Lyncha snizili su investicijski rejting dionicama velikih investicijskih banaka – Lehman Brothersa, Bear Stearnsa i Citigroupa te snizili njihove procjene zarada u ovome tromjesečju uslijed potresa na tržištu kredita te usporene aktivnosti preuzimanja kompanija.

Nadalje, povjerenje potrošača u SAD-u u kolovozu je potonulo po najbržoj stopi u zadnje dvije godine, dok je izvješće S&P/Case-Shillera pokazalo da su cijene kuća u drugom tromjesečju pale 3,2 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje – što je njihov najveći pad u zadnjih 20 godina. “Snižavanje rejtinga dionicama banaka i podatci o cijeni kuća i povjerenju potrošača temeljni su razlog pada cijena dionica. Tržište njuši već nekih dva tjedna da bi se problemi mogli pojaviti i u drugim područjima”, rekao je Jim Paulsen, izvršni dužnosnik Wells Capital Managementa.

Cijene dionica građevinskih kompanija potonule su zbog toga gotovo pet posto. Od većih gubitnika izdvajaju se i dionice industrijskih konglomerata ovisnih o gospodarskom rastu, poput United Technologiesa i General Electrica, zbog zabrinutosti ulagača oko utjecaja krize na tržištu nekretnina na cijelo američko gospodarstvo.

A već u srijedu dionica snažno su ojačale, za više od dva posto, jer su ulagače privukle povoljne dionice nakon oštrih korekcija cijena koje traju već neko vrijeme na tržištu. Među najvećim dobitnicama bila je dionica tehnološke kompanije Apple, koja je ojačala 5,7 posto nakon što su analitičari Goldman Sachsa preporučili njihovu kupovinu jer će “gotovo sigurno” lansirati nove iPod-ove 5. rujna. To je potaknulo i kupovine ostalih tehnoloških dionica, pa je dionica IBM-a porasla 2,3 posto.

Pismo predsjednika američke središnje banke Fed Bena Bernankea, u kojem je ustvrdio da je Fed spreman djelovati po potrebi kako bi osigurao da problemi na tržištu kredita neće izazvati učinke na široko gospodarstvo, ojačalo je špekulacije ulagača da će kamatne stope u SAD-u biti snižene. “Svaki put kad čujemo da Fed nadzire situaciju, to ohrabruje ulagače jer očekuju snižavanje kamatnih stopa”, rekao je Bennett Gaeger, izvršni direktor pri Stifel Nicolausu.

izvor: jutarnji.hr

jel može netko kratki update ovoga sa mirovincima – da mogu kupovati JDD? izgubio sam nit što se tu od donošenja zakona događa.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


jel može netko kratki update ovoga sa mirovincima – da mogu kupovati JDD? izgubio sam nit što se tu od donošenja zakona događa.

Čeka se HANFA da donese Pravilnik prema kojemu će se onda primjenjivati zakon donešen negdje početkom srpnja. HANFA ima rok tri mjeseca od donošenja Zakona, tj. objave u NN. AFAIK.

No respect

zanima me gdje bi mogao pšogledati cijene dionica po kvartalima…obično brok. kuče nude dnevno, tjedno, mjesečno……
ajd hvala

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

New Report

Close