BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da nije FED prošli tjedan samnjio kamatnu stopu,cijeli svijet bi se crvenio osim naše regije ,naravno.
Osobno priželjkujem pad svih indeksa na jesen jer bit će “perja” za shopping!
Vidjet ćemo,ja sam medo u ovom slučaju!

Novac je kisik burze!

Anyway, tko se kladi na rast kamata, moze probat uci u “market neutral” poziciju. Kad bi mogao shortat [smiley1]. Long na firmama koji imaju dobar cash flow/slabo zaduzenim, short (ili prodaja pa kupnja po nizim cijenama) na zaduzenim firmama ili firmama sa losim cash flow-om. Pitanje kolko kod nas mozes naci kojih.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Osobno priželjkujem pad Dow Jones od još nekih 10% u narednom periodu.
Kad bi pao između 11000 i 12000 bilo bi to idealno za ulazak u određene papire.
Fed će odigrati veliku ulogu tu,neznam jedino koliko im još instrumenata i akcija ostaje na raspolaganju.
Ako ne bude uskoro konkretnih poteza,negativna psihologija bi mogla opet uzet maha,nažalost ne pomaže ni kristalna kugla,treba se strpiti za eventualnu rasprodaju![smiley2]

Novac je kisik burze!

Premješteno iz teme: [color=blue]T-HT Hrvatski telekom [/color]

ivica333:

Imam pitanje i molio bih odgovor. Upisao bih dionice THT-a za cca 300 tisuća kuna. Kako da to učinim a da mi mama, tata, baka i ostala rodbina ne mora ići u banku? Mogu li se, dakle, upisivati dionice za drugoga i kako? Unaprijed hvala. Namam pojama o dionicama i tržištu kapitala, ali imam nešto viška love. U koju god birtiju dođem priča se ili o kladionici ili o dionicama, pa sam se odlučio malo poigrat s dionicama.

O božeeee ! Jadni mi na ovom IPO-u !!!


Tko to “mi”? Zar su “mi” (sic!) neka elita koja ima ekskluzivno pravo na ulaganje na tržištu kapitala? U kaj si se ti ufurao….

prvo sebe upitaj tko se danas normalan igra sa 300000 kuna…..i bit će ti jasno tko su mi[smiley11]

P.S.: korisnik je imatelj xxxx dionica D...-R-A i ovo nije poziv .....


prvo sebe upitaj tko se danas normalan igra sa 300000 kuna…..i bit će ti jasno tko su mi[smiley11]

Onaj tko ima. A i ti si, pretpostavljam, jedan od onih koji je nedavno stavio kravatu pod vrat, digao stotinjak tisuća kuna kredita i fantaziraš o tome kako si vrhunski burzovni mešetar. Skuliraj se malo…


prvo sebe upitaj tko se danas normalan igra sa 300000 kuna…..i bit će ti jasno tko su mi[smiley11]

ja cu se igrat i sa vise

Ivica333 je postavio normalno pitanje, ako ne želite pomoć nemojte ni odgovarat. Mislim da model upisa na treće osobe nije do kraja definiran,bilo je govora o nekim promjenama, ali ako ih ne bude onda bi trebalo funkcionirati na punomoćima koje ovjeriš kod javnog bilježnika.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

[color=blue]Globalni zaokret ulagača ka rizičnijim vrijednosnicama[/color]

Globalna tržišta su još uvijek pod dojmom govora predsjednika FED-a Bena Bernankea koji je naglasio kako “su mu svi alati dostupni” čime se refererirao na špekulacije tržišta o daljnjim blagotvornim potezima američke središnje banke.
Tržišni agenti su na ovako otvoreno obećanje šefa američke monetarne politike da će i dalje budno paziti na stabilnost financijskog sustava te da planira promptno reagirati svim sredstvima koje su mu na raspolaganju reagirali vrlo optimistično.

No, Bernanke se odmah nakon tog govora našao u vrlo nezgodnoj poziciji. Tržišta bi u očekivanju spasonosnog poteza FED-a mogla zanemariti stvarni rizik loših investicija, a sam problem kreditne krize i njenog preljevanja bi se prerano mogao staviti u drugi plan.

No, kratkoročno orijentirane ulagače ovakav scenarij i ne brine mnogo, a optimizam pogonjen FED-ovom reakcijom i snagom globalnog gospodarstva koju prikazuju prilično pozitivno intonirana kvartalna izvješća nastavlja oporavak globalne korekcije.

Sudbinu tržišta i smirivanje sentimenta ulagača, čime su uspjeli djelomično ublažiti pritisak na FED-ovo smanjenje kamata na međubankarskom tržištu, u svoje su ruke uzeli i JPMorgan Chase & Co., Bank of America i Wachovia Corp. koji su putem eskontnog mehanizma FED-a povukli svaki po 500 milijuna dolara, a sve da bi pokazali kako je FED-ova reakcija spuštanja inače vrlo rijetko, u terminima monetarne politike, korištene eskontne stope ipak kredibilna i predstavlja samo prvi korak u borbi protiv kreditne krize.
Citigroup je u objavi također izrazio volju za korištenje eskontnog mehanizma u slučaju pritiska klijenata, odnosno u skladu sa tržišnim kretanjima.

Dionice u azijsko pacifičkoj regiji su danas zaključile već četvrti dan u plusu što je najduži pozitivan moment u posljednjih sedam tjedana. Kapitalno saniranje najvećeg američkog hipotekarnog zajmodavca Countrywide Financiala, putem izdavanja 2 milijarde dolara vrijednih novih dionica, dodatno je potaklo optimistično trgovanje financijskim dionicama.

Od tog sektora su najviše porasli najveći, Mitsubishi UFJ Financial Group i HSBC Holdings. Rekordan profit je u pozitivan teritorij lansirao i najveću rudarsku kompaniju BHP Billiton.
Morgan Stanleyev MSCI indeks azijsko pacifičke regije je porastao čak 2,5 posto. Japanski Nikkei 225 je porastao 2,3 posto.

U SAD-u je jučer prinos na dvogodišnje američke obveznice nastavio oštro rasti i time uknjižio najveći dnevni porast od 2004. godine. Tome je kumovala nanovo probuđena atraktivnost nešto rizičnijih vrijednosnica posebno korporativnih obveznica i dionica.
Dow Jones je jučer porastao 1,2 posto, Nasdaq 1,25 posto, a S&P 500 1,17 posto.

U Europi je startao peti dan za redom rasta cijena dionica. Svi referentniji europski indeksi su u pozitivnom teritoriju, a danas najviše vuku financijske dionice poput Barclaysa i Societe Generale.

Na krilima odličnog izvješća raste Holcim koji je gotovo utrostručio polugodišnju dobit.
Pariški CAC 40 je porastao 0,97 posto, belgijski BEL-20 1,31 posto, amsterdamski AEX 0,97 posto, frankfurtski DAX 0,92 posto, a britanski FTSE 100 1,2 posto.

izvor: business.hr


Ivica333 je postavio normalno pitanje, ako ne želite pomoć nemojte ni odgovarat. Mislim da model upisa na treće osobe nije do kraja definiran,bilo je govora o nekim promjenama, ali ako ih ne bude onda bi trebalo funkcionirati na punomoćima koje ovjeriš kod javnog bilježnika.

Ok. Hvala.

Pošto sam totalni laik i početnik u ovome interesira me koji je najpovoljniji broker u zg i kako konkretno ide kupnja prodaja , na koji račun legne lova ,ko formira cijenu dionice ,mogu li imati dva brokera i kako mu otkazati ako mi se ne sviđa njegov odnos itd…..


Pošto sam totalni laik i početnik u ovome interesira me koji je najpovoljniji broker u zg i kako konkretno ide kupnja prodaja , na koji račun legne lova ,ko formira cijenu dionice ,mogu li imati dva brokera i kako mu otkazati ako mi se ne sviđa njegov odnos itd…..

Oooo prijatelju…imaš ti toga puno za čitati…počni što prije…[smiley2][smiley2][smiley2]

Recimo:za osnove: ZA POČETNIKE na ovom forumu
Pa možeš ovdje: Osnove ulaganja
http://www.centar.hr/forum/forumdisplay.php?f=23

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close