BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


IGH nije klasična izvođačka građevinska firma te se ne može fundamentalno uspoređivati s njima.

Točno. Bilo bi interesantno kada bi kolega flyer naveo obrazovnu struktura zaposlenika Betona i IGH-a! Tada bi se možda bolje shvatila rečenica da su ljudi najveće bogatstvo neke firme.

I dalje problemi sa bankama i kreditima u USA…

http://money.cnn.com/2007/08/09/news/economy/bc.aig.subprime.reut/index.htm

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


I dalje problemi sa bankama i kreditima u USA…
http://money.cnn.com/2007/08/09/news/economy/bc.aig.subprime.reut/index.htm

Bit će njima problema sve više, a kulminacija 2012. To bi moglo dokrajčiti nasiljem održavanu US ekonomiju.

No respect

deimos:

I dalje problemi sa bankama i kreditima u USA…
http://money.cnn.com/2007/08/09/news/economy/bc.aig.subprime.reut/index.htm

Bit će njima problema sve više, a kulminacija 2012. To bi moglo dokrajčiti nasiljem održavanu US ekonomiju.

Zašto 2012?



Bit će njima problema sve više, a kulminacija 2012. To bi moglo dokrajčiti nasiljem održavanu US ekonomiju.

Ma upucat ce Kina i Saudijska Arabija jos novaca njima. Dok se nafta trzi u dolarima, nema brige.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


SLK:


Bit će njima problema sve više, a kulminacija 2012. To bi moglo dokrajčiti nasiljem održavanu US ekonomiju.


Ma upucat ce Kina i Saudijska Arabija jos novaca njima. Dok se nafta trzi u dolarima, nema brige.

Mislim da će Kina kad dodatno ojača kroz koju godinu biti veći problem nego pomoć za US.

Što se tiče Saudijaca, njihove trenutne investicije u US ne pokrivaju ni 10% deficita Social securitya koji je, prema onima koji ga priznaju 10, a prema onima koji napadaju i 15 bilijuna dolara .

S tim da im se događa i to da 2012. započinje umirovljivanje baby boom generacije, što će ih na koncu teško spasiti.

Ti problemi su poznati i neminovni.

No respect

ja sam mislio da je ta baby boom generacija upravo ona koja je investirala/podigla ekonomiju/tržište u US od 70-tih na dalje. što se oni ne brinu većinom sami za svoje stare dane upravo investiranjem?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ja sam mislio da je ta baby boom generacija upravo ona koja je investirala/podigla ekonomiju/tržište u US od 70-tih na dalje. što se oni ne brinu većinom sami za svoje stare dane upravo investiranjem?

Pa da, sad ce pocet prodavat udjele u fondovima, do sad su uplacivali u njih [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


ja sam mislio da je ta baby boom generacija upravo ona koja je investirala/podigla ekonomiju/tržište u US od 70-tih na dalje. što se oni ne brinu većinom sami za svoje stare dane upravo investiranjem?

Točno je da su osnažili US ekonomiju, točno je i da su investitori, ali oni imaju pravo i na mirovine. Sada će postati ogromno opterećenje na dugovima preopterećenu ekonomiju.

Evo, c/p u Google:

baby boom retire problem

O svemu puno bolje možete čitati u knjigama Kiyosakija. To me navuklo da proučim taj problem.

No respect

na svu sreću mi nemamo takvih problema – nas je sve manje i manje

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


na svu sreću mi nemamo takvih problema – nas je sve manje i manje

Heh, nažalost. Mnogo ljudi zapravo ne zna da su u US prije mirovine isplaćivale firme u kojim su ljudi radili. Pa firma propadne, i tko te šiša.

Mi smo socijalna država i već smo se navikli davati kakve-takve mirovine i tu kod nas ne može biti šokova.

No respect

…Mnogo ljudi zapravo ne zna da su u US prije mirovine isplaćivale firme u kojim su ljudi radili. Pa firma propadne, i tko te šiša.


a kod nas propadne drzava, pa izmisle prvi stup mirovinskog, od kojeg po socijalnoj solidarnosti financiramo tudje penzije umjesto vlastite…

kaj je gore – ovisiti o drugima ili raditi za druge???

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

New Report

Close