BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dao bog da se jednog dana i to promijeni…[smiley11]

Da roknemo 80% i tada obavimo šoping,od dividendi bi se dalo i živjeti…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Izgleda da venture još nije privlačan Hrvatima:http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=23476

mmstanic, 03.08.2007. u 14:05
Kriza kreditnih tržišta u SAD-u neće imati širi utjecaj

Globalna tržišta dionica ponajviše su pogodile zabrinutosti vezane uz američko tržište drugorazrednih stambenih kredita, no situacija se smirila budući su američki financijski i bankarski čelnici uložili napore ne bi li ublažili uznemirenost ulagača
Problemi na američkom tržištu kredita koji su ovih dana potresali globalna tržišta dionica neće imati utjecaja na šire američko gospodarstvo, izjavio je u petak zamjenik američkog ministra financija Robert Kimmitt.
Kimmitt je kazao da će razdoblje rješavanja korekcija na američkom tržištu drugorazrednih zajmova potrajati nekoliko tromjesečja, no da se postupak prilagodbe odvija na primjeren način.
“Nastavljamo budno pratiti tržište drugorazrednih hipotekarnih zajmova a posebno situaciju na širem kreditnom tržištu”, kazao je novinarima na sastanku ministara financija zemalja APEC-a u australskom gradu Coolumu.
Kimmitt je ustvrdio kako su i dalje prisutne slabosti na američkom tržištu nekretnina te da će njihovo rješavanje vjerojatno trajati nekoliko tromjesečja.
Globalna tržišta dionica ponajviše su pogodile zabrinutosti vezane uz američko tržište drugorazrednih stambenih kredita, no situacija se smirila budući su američki financijski i bankarski čelnici uložili napore ne bi li ublažili uznemirenost ulagača.
“Mišljenja smo da postojeći temeljni odnosi u svjetskom a i američkom gospodarstvu dozvoljavaju da sadašnji val korekcija ne bude šireg utjecaja”, kazao je Kimmitt.
Ulagače najviše zabrinjavaju takozvani drugorazredni hipotekarni zajmovi koje su dobivali Amerikanci slabijih financijskih mogućnosti tijekom procvata na američkom tržištu nekretnina posljednjih godina, a koji je u prošloj godini naglo usporen.
U proteklih šest mjeseci zabilježen je značajan porast slučajeva gubitaka takvih hipoteka, što je doprinijelo nastavljenoj krizi na američkom tržištu nekretnina koja je pogodila milijune vlasnika kuća.
Neke od najvećih banaka na Wall Streetu, prije svega Bear Stearns, već su suočene s golemim problemima zbog krize na tržištu nekretnina, koja je gurnula u stečaj nekoliko hipotekarnih zajmodavaca kao i rezultirala zatvaranjem nekih fondova koji su ulagali u drugorazredne hipotekarne zajmove.

http://www.poslovni.hr/50412.aspx

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Malo skrecem s teme, al ipak s obzirom da sam početnik može li mi ko napisat nekakav popis dionica koje isplacuju najbolje dividende.

u prilogu pregled Fime, page2 desno YD 05/06 postotni iznos naspram tržišne (navedene) cijene,

ukratko ERNT, ZAPI, itd

nažalost nisu navedene sve izlistane firme

Heaven or Las Vegas

http://www2.fima.com/?P=ana&L=h

desno na “dionice – fundamentalni pokazatelji”

Heaven or Las Vegas

Malo o bankama u zadnje vrijeme…

http://money.cnn.com/2007/08/03/markets/spotlight_banking_stocks/index.htm

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: [color=blue]T-HT Hrvatski telekom [/color]

@pucirep – bolje suti ako nemas konstruktivan komentar

E dobri moj čovječe konstruktivan komentar izgleda ovako:
– kolega nikluk je za tri(3) godine od početnih 100 000€ došao do 1 150 000 € (točnije 1 142 970 €) godišnjom stopom rasta od 125,257 % kako je izračunao i kolega mrgud, a vi se toj računici možete čuditi do imendana.
dakle, zadnji put… ako vam ni sada nije jasno odustajem od objasnjavanja – nekima se stvarno neda pomoci.
– kad nas prestanete podučavati vašu matematiku onda ću i ja zašutjeti

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Premješteno iz teme: [color=blue]INDG (Industrogradnja d.d.)[/color]


Sigurno se još mnogi sjećaju kako su se neznalice nekad davno i s Transadrijom izrugivali ovako kao sad ovi s Industrogradnjom.

Čovjek često svoje neznanje svojim otvorenim porugama prikriva.

O čemu ti pričaš draga Sarica nema veze sa tržištem. Vidim dobrano si zaglavila u 80% svojih dionica. Pa na listi si uz mbaričevića po prinosu. Sve promašaji majke ti: VIS, PUNT, SLMK, BLKL, TEP, HRDH, TNSA, HOMS, JTMN,HEFA, LCDS,FNVC, TNSA ….. a ne mogu da se ne prisjetim tvojih savjeta za Kemoboju. Neki ih se i danas sjete sa škrgutom zubiju.

Pa INDG će u stečaj, a INDG Stanogradnja je d.o.o. i to Galinčev d.o.o. Dobit d.o.o.-a ide Galincu, a što ide Vama ??? Pa stečaj naravno. Galinec će se izvući, a Vi ??? Što ćete Vi ???

Nemoj se više blamirati nego bolje poslušaj savjete gdina Plavog. Ti si malko ostarila i najbolje je da odeš u penziju ( pa 60 ti je godina ) , dok su uz Plavog svi zaradili i to višestruko. Prošlo je vrijeme tvog navlačenja. Jednostavno ne kužiš više burzu, kaj ne ???[smiley16]

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]

još malo pa idemo up up up ! !
ovo je normalno za ovako dobru dionicu. idemo up up up

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


još malo pa idemo up up up ! !
ovo je normalno za ovako dobru dionicu. idemo up up up

molim te suzdrži se od ovakvih postova.
Nemam ništa protiv tebe osobno ali ovakvo pisanje ne pripada ovom forumu

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Premješteno iz teme: [color=blue]MGMA (Magma d.d.)[/color]


lanica: ” još malo pa idemo up up up ! ! ovo je normalno za ovako dobru dionicu. idemo up up up ” molim te suzdrži se od ovakvih postova. Nemam ništa protiv tebe osobno ali ovakvo pisanje ne pripada ovom forumu

kaj sad ne valja?kad pišeš da dionica ne valja nije dobro kad pišeš neš pozitivno o njoj opet nije dobro…..čiko nemam ni ja ništa protiv tebe.
svejedno…..idemo up up up up[smiley12]-jel ovo guzica il mali žuti spava?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1927&pg=6

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1927&pg=9

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close