BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Al će vam Vjeko nos oprat…

No respect


Al će vam Vjeko nos oprat…

blablabla

babo jedna drukerska [smiley2]

ljeto je, pa si možemo malo priuštiti intimnosti …

I love the Smell of Profits in the Morning

Navodno jogurt pomaže.
[smiley2][smiley2][smiley2]

Kaj, preporučaš Dukat?…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


fazan: ” Navodno jogurt pomaže. [smiley2][smiley2][smiley2] ” Kaj, preporučaš Dukat?…[smiley2][smiley2][smiley2]

Ja volim jogurt s malo masti, ovaj ima 93,62% masti, pa mi nije baš po ukusu.[smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Asko:

fazan: ” Navodno jogurt pomaže. [smiley2][smiley2][smiley2] ” Kaj, preporučaš Dukat?…[smiley2][smiley2][smiley2]

Ja volim jogurt s malo masti, ovaj ima 93,62% masti, pa mi nije baš po ukusu.[smiley2]

Pa popij onda čašu vode.[smiley2]

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like slow drive down along dirt road - that's how I like it.

[color=blue]Hrvatsko tržište kapitala u dvije godine doživjelo eksplozivan rast[/color]

Hrvatsko tržište kapitala u posljednje dvije godine doživjelo je eksplozivan rast bez presedana, što ga čini jednim od najbrže rastućih tržišta na svijetu, piše ugledna njemačka agencija DPA, a prenosi Monsters and Critics.
Prema DPA-i u Hrvatskoj oko pola milijuna građana ulaže na burzi, što čini jednu devetinu Hrvata burzovnim investitorima.

Iza jedne od najimpresivnijih priča o zaradi na burzi stoji ministrica u hrvatskoj Vladi Marijna Matulović-Dropulić, koja je u pet godina upedeseterostručila svoj početni ulog u dionice Instituta građevinarstva Hrvatske i trenutačno je vlasnica dionica vrijednih 3,35 milijuna dolara.

Sličnim njuhom za zaradu može se podičiti i jedna čistačica zaposlena u IGH-u, koja je prodajom dionica svoje tvrtke zaradila u jednom danu 247.000 dolara, odnosno 45 svojih godišnjih plaća.
Hrvatska stavljajući na tržište dionice svojih najvećih i najvrjednijih tvrtki stimulira i potiče rast gospodarstva.
Tako je krajem prošle godine na burzi izlistana najveća hrvatska kompanija INA i njezina vrijednost je od tada udvostručena. Isti scenarij se očekuje i u slučaju s telekomunikacijskim divom T-HT-om.
Sudeći prema tvrdnjama političara, tvrdi DPA, Hrvatska želi kopirati model tzv. irskog čuda iz osamdesetih godina, kada je Irska uspjela transformirati se iz države s usporavajućim gospodarstvom i velikom nezaposlenošću u jedno od najbrže rastućih gospodarstava Europe.
Ekonomski analitičari pak ocjenjuju da je Hrvatska na dobrom putu te da će se pozitivni ekonomski trendovi nastaviti kako se Hrvatska bude sve više približavala punopravnom članstvu u EU i ako se ostvare očekivanja o greenfield investicijama.
Najveći problemi međutim i dalje ostaju nezaposlenost, koja se mjeri dvoznamenkastim brojkama, i slabi napredak u ekonomskim reformama. Posebno ograničavajuća su pitanja vezana uz javnu upravu i pravo vlasništva.

izvor: business.hr

500 000 Hrvata? [smiley2] valjda su mislili 50 000? osim ak ne broje i fondase?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ne bi vjerovo, al na sda piše:
Investitori: Domaće fizičke osobe : 558.426

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

pa dobro, ima ih mnogo s inom, mnogo s radnickima otkad vec.. mnogo branitelja.. evo dolazi ih jos 1000 s ddjh[smiley2].. pa magma.. evo prijetel moj uplatio 2000 kuna magme..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ne bi vjerovo, al na sda piše:
Investitori: Domaće fizičke osobe : 558.426

Pa je. Uzmi da je među njima (ili nama) i moja 78-godišnja baka, koja ima trenutno negdje oko 80 tisuća kuna u dionicama firme u kojoj je radila prije penzije. Kupio joj ih dida početkom 90-ih (uz oko 50% diskonta na zaposleničke godine…), da izvuče staru deviznu štednju (moglo se platit preko stare devizne štednje, zamisli). [smiley11]

Žena nikad za Burzu čula, a dioničarka, i to sa pristojnim iznosom. Ona samo zna da joj jednom godišnje dođu “neki novci od tih dionica”. (dividenda) [smiley2]

No respect

Imam ja frendicu koja je bila nasljedila dionice mlinara. Nesto sitno je rekla, nije gledala godinama. Samo je rekla da je dobila par sto kuna dividende i neku vrecu brasna. Ja sam brzo bio napamet izracunao da ima 7-8k EUR u dionicama i preporucio joj da provjeri. Stvarno ispalo tu negdje. [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

svega desetina svih tih investitora napravi više od 5 transakcija godišnje…

New Report

Close