BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U kapitalizmu špekulativni kapital je nosioc rizičnih pothvata koji bez njega ne bi ugledali svjetlo dana. On podržava nove zamisli i tehnologije prema kojima su ostali skeptični.

Bez uvrede kolega, ali ovo je vic godine. Po vama daytraderi ili oni koji ulazu (a takvih je na nasem trzistu poprilican broj) na par tjedana ili mjeseci utjecu na nove projekte i tehnologije? Razmislite sami koliko je to logicno sto ste napisali pa cete shvatiti zasto sam quotanu recenicu nazvao vicem godine.

p.s.
Uvezao sam nove tehnologije i radim s novim tehnologijama pa vam iz prve ruke reci da se u takve stvari investira na visegodisnjoj bazi da bi se doslo do profita.

Nisam mislio na sebe ili sebi slične ali istina je da previše visim kod vas i mlatim praznu slamu. Već sam skoro na stotom postu a mislio sam da ću tu i tamo uletit sa nekim pitanjem. Eh tako je to kad čovjek ima previše vremena. Bolje da nađem neki kuharski forum i skinem koji dobar recept [smiley2]


Hrvat je , ali je budaletina.

malo mi preostro ovo zvuci. Nemam namjeru braniti doticnog druga, nisam simpatizer ni HDZa a jos manje SDPa. Rekao bi da covjek jednostavno poentira kod sirokih masa, PKD ce brzo zaboraviti nakon dolaska na vlast kao sto je drug pokojni Racan zaboravio reviziju pretvorbe (a bila je to veca udica za raju). Ako mi je nesto simpaticno onda je to sto se covjek ne libi jasno reci svoj stav makar nam se isti ne mora svidjeti za razliku od prethodnika koji nas je izludjivao odlucno-mozda-stalozeno-posteno nastupima.
btw, gospon darko009, nije Vas dugo bilo.Dobrodosli[smiley2]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Evo kad već baljezgam da nastavim još malo. Da se pojavi, recimo, tvrtka koja planira oživjeti cepelinarstvo u Hrvata i ja uložim svoj kapital u nju uz ostale nadobudne pojedince poput mene, daroviti inžinjeri možda bi i uspjeli jer bi imali sredstva za svoj projekt. Da ne uspiju mi bismo popušili lovu. Znam da je blesavo razmišljanje ali ja sam laik, ni poduzetnik ni ekonomist. Mislim da takve investicije nije u redu oporezovati jer su ionako rizične, pa ih u tom slučaju nitko ne bi bio voljan poduzeti.

Ne spava mi se, provrtio sam temu i naletio na post gdje piše da se držanje dionice duže od pet godina neće oporezivati. Moj dosadašnji prosjek je tri godine. Obično sam ulazio u dionice firmi koje su bile u krizi , čekao da se razviju i izašao u potrazi za novom prilikom. Onaj tko je kupio dionice već dobre firme i držao ih pet šest godina je znači investitor i koristan član zajednice a ja sam špekulant kojeg treba lupit po džepu. Nije mi baš jasna ta terminologija. Koja je razlika između investitora i špekulanta? Zar je bitno koliko držimo dionicu?

[smiley8]

Porez će nam doći bez obzira s koje strane, lijeve ili desne. Samo, hoće li biti odmjeren u skladu s okolnostima i stvarno pošten? Ljudima sa vrha koji žive od masne državne plaće nije problem držati dionice i šest i deset godina. Meni je, moram nešto i trošiti…Možda sam bio pregrub prema Milanoviću nazvavši ga štreberom. Nadam se da nije…..


Evo kad već baljezgam da nastavim još malo. Da se pojavi, recimo, tvrtka koja planira oživjeti cepelinarstvo u Hrvata i ja uložim svoj kapital u nju uz ostale nadobudne pojedince poput mene, daroviti inžinjeri možda bi i uspjeli jer bi imali sredstva za svoj projekt. Da ne uspiju mi bismo popušili lovu. Znam da je blesavo razmišljanje ali ja sam laik, ni poduzetnik ni ekonomist. Mislim da takve investicije nije u redu oporezovati jer su ionako rizične, pa ih u tom slučaju nitko ne bi bio voljan poduzeti.

Slucaj koji opisujes bi pomogao doticnoj firmi samo kad bi kupio njiove dionice od njih samih na IPO.

Daću vam ja primjer kako to rade vani
Umjesto što smo kao država dizali kredite za izgradnju auto puta mogli su ponuditi dionice građanima te skupiti kapital iz toga, država nebi morala dizati kredite a siguran sam da bi i ovi tuneli bili izgrađeni.
Osobno bih kupio te dionice ako ništa onda iz patriotskih razloga.
I sada zamislite da neko na to lupi porez to bi stvarno bilo smiješno

SAM PROTIV SVIH

Alien:

” Slučaj koji opisuješ bi pomogao dotičnoj firmi samo kad bi kupio njihove dionice od njih samih na IPO ”

Zato sam i rekao da ne mislim na sebe. Kod nas se uglavnom trgovalo posrnulim poduzećima stvaranim u prošlom sistemu i nije baš bilo novih tehnologija i ideja. Valjda će se razvojem tržišta pojaviti i takve mogućnosti. Ne znam koliko je bitan IPO. Recimo da firma zaglavi, početni ulagači odustanu i netko drugi preuzme njihov ulog, tada oni nastavljaju gurati projekt. Dal griješim?[smiley9]

silvestar, mislim da ti pričaš o Venture capital fondovima/ulaganjima. Da se pišem bez veze:
Vaš link

Mislim da je ovaj magmin fond koji je prodavao dio dionica primjer takvog ulaganja. Pa, evo, i njega su na forumima rastegli da skupo prodaje nešto u što je jeftino ušao. A to mu je i posao – ući u nešto rano s puno rizika i pomoći da se razvije i naraste, pa ako uspije, onda na burzu i predaja palice sljedećim, manje riziku sklonim investitorima.

Uočavaš li sad razliku između nas špekulanata na burzi i ovakvog tipa investianja?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Silvestar:

Evo kad već baljezgam da nastavim još malo. Da se pojavi, recimo, tvrtka koja planira oživjeti cepelinarstvo u Hrvata i ja uložim svoj kapital u nju uz ostale nadobudne pojedince poput mene, daroviti inžinjeri možda bi i uspjeli jer bi imali sredstva za svoj projekt. Da ne uspiju mi bismo popušili lovu. Znam da je blesavo razmišljanje ali ja sam laik, ni poduzetnik ni ekonomist. Mislim da takve investicije nije u redu oporezovati jer su ionako rizične, pa ih u tom slučaju nitko ne bi bio voljan poduzeti.

Slucaj koji opisujes bi pomogao doticnoj firmi samo kad bi kupio njiove dionice od njih samih na IPO.

ovo je isto vic godine
[smiley1]

samim ulaskom u vlasnicku strukturu investitor (teoretski) odlucuje o buducem poslovanju tvrtke, pokusava isto poboljsati da bi imao od toga materijalnu korist.. ne smije se diskriminirati izmedju malog i velikog investitora.. takodjer da bi veliki investitor usao ozbiljnije u vlasnicku strukturu mora cesto kupovati dionice na burzi od malih ‘spekulanata’.. time, oni odrzavaju likvidnost burze, i domacim, ili jos bolje, stranim kapitalom, brane cijenu i trzisnu vrijednost firmi..

ili bi bilo bolje da lupimo porez od 30% na dobit, svi povuku novce i netko s malo vise kesa pokupuje firme koje realno vrijede recimo 5 milijuna kuna, za milijun i pol?

takodjer, posjedovanjem dionica dionicari mogu odluciti dokapitalizirati firmu, i time daju svoj novac za daljni razvoj, i nitko im ne garantira uspjeh..
itd. itd..
takodjer porez na kapitalnu dobit ne pravi razliku izmedju IPO-a i spekuliranja na burzi..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ingra– stvarno nisam očekivao ovakve rezultate, iznenadila me ( zbog odličnog izvješća)
Tehnika– we are waiting[smiley1], al počelo je trgovanje

Zašto je kolega Apoksiomen moderiran?[smiley3]

New Report

Close