BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Potpisujem kolega alien….usput vratih se danas iz Biograda….vidio uslugu, pun kufer mrzovojnih faca konobarica… i odlučio da ove godine ni kunu neću uložiti u turističke dionice a posebice ne u ovakav turizam.
Neki su bahati jer imaju kafić na rivi i baš ih briga… i deru… neka, neka……..neće dugo.

Vi ste dobri kolega. Ja sam jos drasticniji pa ove godine ne idem u HR na godisnji nego van (autom do Nordkappa pa natrag uz fjordove doma). Zivo me zanima kolika ce biti razlika u nivou usluge (ma znam da ce biti drakonska jer sam vec na Tajlandu vidio sto znaci pojam turisticka zemlja).


ima ko kakvih informacija kako je prosla skupstina (Belje, op.a.) ni malo mi se ne svidja 313.3 za belje

fazan se svojevremeno najavio da će ići. ne znam da li je i otišao.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


snupy: ” ima ko kakvih informacija kako je prosla skupstina (Belje, op.a.) ni malo mi se ne svidja 313.3 za belje ” fazan se svojevremeno najavio da će ići. ne znam da li je i otišao.

Nisam! Htio sam kupiti 10-ak dionica i otići iz fore, ali mi je bilo tlaka.

I love the Smell of Profits in the Morning

Premješteno iz teme: [color=blue]LVCV (Lavčević d.d.)[/color]

Bit će Slatinska kao i Riba 1000 kn po dionici poslije preuzimanja sigurno.

Premješteno iz teme: [color=blue]LVCV (Lavčević d.d.)[/color]

Za Lavčević 2000 kn svakako isto kao i za Žitnjak.

Bolje, kako sada stvari stoje možemo očekivati bolje, još jedan period uz smanjeni obim trgovanja. Ono što će biti potrebno i dok na izgled stvari još ne blistaju: Obratiti pažnju na: ono prvo.

DDJH + 2,5 godine = KOEI

zvone 101 cit:
“marcello, možemo to pogledati i ovako :
zar se ne radujemo kada poraste dionica ? radujemo.
a nismo je prodali
a pogledajmo slijedeći primjer :
ako PTKM ili bilo koja dionica ne raste npr. 2 mj. pa ćak i pada a ti nećeš prodati jer bi kapitalizirao gubitak no ima tu jedan ali… !
ako ih prodaš i kupiš tim novcem dionice koje u to vrijeme rastu – ti si nadoknadio gubitak ili ga smanjio a možda odeš i u plus a ako ćekaš ti zapravo povećavaš gubitak indirektno jer tu važi ona:
”vrijeme je novac” – izgubio si vrijeme povoljne kupnje na drugim dionicama !
zar ne ?”
———————–
Zvone, sve ovisi o stilu i znanju pojedinog ulagača. Ulaziš u sfere daytradinga za što trebaš imati dobre informacije. To prosječan ulagač nema. Ja sam na pr. u PTKM od kolovoza 2004 god. kad se ista prodavala po 19, 21, 23 kn………Barem stotinu puta do danas sam bio u dilemi……..prodati ili ne.
Padala je i dizala se (pogledaj grafikon) ali sam dokupljivao i prosjek prinosa mi je takav da bolje da ga ne ispišem! Nije tako bilo sa svim dionicama. Hoču reči da treba imati znanje, feeling i vjeru a istovremeno brzo reagirati (i usput obuzdati pohlepu). Zato je ovaj posao kompleksan, zanimljiv, opasan……Moramo priznati i nije baš za svakoga usprkos trištu koje unatrag nekoliko godina “samo” radi za ulagače. Bila je dovoljna dobra procjena i strpljivost.

Uzmimo primjer Čateksa koji sam kupovao po 55-60 kn. Te su dionice interesirale samo odredjenu grupu ljudi. Večina ni ne zna šta je Čateks. Ubrzo će biti na razinama 200-300 kn. Ja ga čuvam u porfelju više od dvije godine. Stvar procjene! No priznajem da sam fondove u njihovo doba brzo rasprodao čim su porasli 300-400 % i ulagao u druge dionice i širio portfelj. Vidim da kraj mene prolaze dionice – “dobre prilike” ali ne trčim za njima. To bi bilo kao da desetobojac odrađuje sve discipline u isto vrijeme, he, he. Zadovoljan sam dosad postignutim. Uspješno trgovanje vam želim svima!
P.S.
Da još parafraziram izreku: banka će ti dati odmah kredit ako ustanovi da ti novac ne treba. Moglo bi se reči:
bavi se ulaganjem ako ti novci ne trebaju!

marcello

marcello u potpunosti se slažem sa tobom.
ni sam ne znam kako ću u kojoj situaciji postupiti dok ona ne nastane.
sve ovisi o mnogo okplnosti a tamo nisam htio dužiti… bla bla.
ali kada prođe duže vrijeme pa ni dokup ne pomaže a pokazuje se da neće još neko vrijeme up
onda se ponekad odlućim na prodaju a da li sasvim te dionice ili ne opet ovisi …
lijepi pozdrav i
sretno

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]


rokoch: ” za evogaopet a neces pozeljeti srecu nama koji smo prije kupili. kupio sam 14.12.2006. a tad sam morao izdvojiti cak 150 kn za dionicu. [smiley2][smiley2][smiley2] ” Pa kolega takvima ne treba sreća ( i ja sam jedan od tih , s tim da sam počeo kupovati od 115 kn pa nadalje – prosjek oko 150 ), jer se mi nećemo puno nervirati. [smiley11][smiley11]

nevjerojatno ali ovom Evogaopet ne mozes nista, uvijek ima odgovor na bilo sta kazes, uvijek ima neki poklopac za kraj….slutim da imas IQ 200 ? svaka cast…..to sto si ti kupovao na 115 ne znaci da moras pametovat ovuda po forumu i sve sto pises jesu pesimisticne izreke….zbog cega samo ti znas…..ima ljudi koji su kupovali i na 300 (ja nisam), koji bas i nisu iskusni na burzi i onda bas zbog ovakvih tvojih postova uspanice se i prodaju sa gubitkom…..sad nema razloga za paniku…ali u onom trenutku kad se pojavila ona “mudra” recenica da ce branitelji dobit dionice tada je nastao stampedo……ne kazem da se ovu dionicu samo treba uzdizat u visine i hvaliti je na sve strane, ali kolega stanite malo na loptu sa takvim izjavama…..

DOKUP!

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

nevjerojatno ali ovom Evogaopet ne mozes nista, uvijek ima odgovor na bilo sta kazes, uvijek ima neki poklopac za kraj….slutim da imas IQ 200 ? svaka cast…..to sto si ti kupovao na 115 ne znaci da moras pametovat ovuda po forumu i sve sto pises jesu pesimisticne izreke….zbog cega samo ti znas…..ima ljudi koji su kupovali i na 300 (ja nisam), koji bas i nisu iskusni na burzi i onda bas zbog ovakvih tvojih postova uspanice se i prodaju sa gubitkom…..sad nema razloga za paniku…ali u onom trenutku kad se pojavila ona “mudra” recenica da ce branitelji dobit dionice tada je nastao stampedo……ne kazem da se ovu dionicu samo treba uzdizat u visine i hvaliti je na sve strane, ali kolega stanite malo na loptu sa takvim izjavama…..

nemoj zavidit ljudima koji su svakom loncu poklopac… to su ljudi koji ne razmislaju sto govore, nego im je jezik brzi od pameti…..

Lijepom riječju i pištoljem možeš postići puno više nego samo lijepom riječju...

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

@ alan poh:

Što mogu kad sam takav po prirodi pa moram odgovarati, pa ću tako odgovoriti i na ovaj tvoj post. [smiley11] Što se tiče IQ-a – ne znam svašta je moguće pa i to, ali čisto sumnjam, jer inače nebi tratio svoje vrijeme mlateći praznu slamu po poslovnom . [smiley11]

Što se tiče pesimizma, ne mogu si pomoći , jer na ovoj temi vječno vlada nekakva euforija i navijanje pa sam si dao za zadatak glumit protutežu, al u zadnje vrijeme ni to više ne radim, a mogao bi skroz prestati.

Što se tiče onih koji se uspaniče i prodaju zbog nečega što ja ili neki lik sa foruma napiše, preporučujem im da ulože novce u fond ili daju brokeru na upravljanje.

A što se tiče onih koji su kupovali po 300, pa ne mora značiti da su oni neiskusni, možda su samo kupili u krivo virijeme. Naravno da ako im DDJH nije bio zanivljiv prije godinu dana , nisu ni mogli kupiti nisko, i naravno da to ne čini mene i sve ostale koji su kupili ranije pametnijima od njih.

Eto kolega nadam se da si zadovoljan s ovim mojim poklopčićem.

Pozdrav i sretan ti Đurđevdan! [smiley11]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=22807

Zoran Milanović, predsjednik SDP-a

Kod hrvatskih biznismena najviše mi smeta želja za brzim bogaćenjem

……
• Kako argumentirate uvođenje poreza na kapitalnu dobit za koji se SDP zauzima?

– Porez na kapitalnu dobit prirodan je i pravedan. To je jedina vrsta zarade koja se ne oporezuje. Zašto? Zato što potiče rast burze? Priroda naše burze ionako je špekulativna. Premalo je likvidnih dionica, njihove cijene i povećanje njihovih cijena nisu ni u kakvoj korelaciji s rastom i razvojem gospodarstva ni s industrijskom proizvodnjom. Taj je porez mjera koja sadrži elemente socijalne pravde, koja ni na koji način nije poslovno prohibitivna. Možda nije najbolja usporedba, ali, primjerice, SAD ima porez na kapitalnu dobit od 15 posto i svaki mjesec u Wall Street Journalu ili Financial Timesu možemo čitati mišljenja stručnjaka da je prenizak i da ga treba povećati.

• Čini se da ste jako dobro izračunali koliko glasača time dobivate, a koliko gubite.

– Pitanje je jesu li isvi oni koji ulažu na burzi protiv takva poreza. Hoće li zbog tih nekoliko posto ljudi koji smatraju da ne bi trebali dati doprinos zajednici određeni dio kapitala otići u Srbiju ili Makedoniju, ne zanima me. Institucionalni preduvjeti kod nas su ipak bolji. Na kraju, ipak je jedan od glavnih problema naše burze nedostatak dovoljno kvalitetnih i likvidnih dionica. Neprihvatljivo mi je da javnu potrošnju u Hrvatskoj financiraju radnici, a ne ljudi koji imaju kapitala i zarađuju od njega. Kao socijaldemokrat zauzimam se za ravnopravniju raspodjelu obveza za zdravstvo, obrazovanje i obveza prema državi.
…..

New Report

Close