BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

(08.04.2007 na dnevniku) tip koji je komentirao trziste kapitala dao je odlican zakljucak. na hr. burzi fali jos par dobrih firmi (dionica) , a trenutnu cjenu formira ponuda i potraznja. kratko i jasno!

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Gledam jucer dnevnik i lijepo kazu da trziste raste, da je za neke prenapuhano ali da svi ulazu i da se ocekuje daljni rast dionica. Mislim da cemo tesko u korekciju uskoro. Love ima kao pljeve, fondovi se reklamiraju na sve strane, ljudi ocekuju prinos i pumpat ce se cijene. Do koliko neznam, ali nece ovo skoro stati.

Meni neki dan prijatelj kaže razročio novce i malo ušao kaže on u jedan od fondova ZB Investa.
Pitam ja pa koliko to malo.
Pa ne sve , kaže 200 tisuća.
I takve i slične priče svaki dan , vjerovatno i vi čujete, ljudi masovno povlače depozite iz banaka i ulažu u fondove ili se sami odluče trgovati dionicama.
Ogromni prometi ove godine potvrda su toga, što je najljepše svi ti prometi su generirali to da je taj silni kapital kupio svu tu svotu dionica od ljudi koji će i dalje većinom trgovati na burzi, dakle dupli učinak.
O lovi od Plive da i ne govorimo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


blueman: ” Gledam jucer dnevnik i lijepo kazu da trziste raste, da je za neke prenapuhano ali da svi ulazu i da se ocekuje daljni rast dionica. Mislim da cemo tesko u korekciju uskoro. Love ima kao pljeve, fondovi se reklamiraju na sve strane, ljudi ocekuju prinos i pumpat ce se cijene. Do koliko neznam, ali nece ovo skoro stati. ” Meni neki dan prijatelj kaže razročio novce i malo ušao kaže on u jedan od fondova ZB Investa. Pitam ja pa koliko to malo. Pa ne sve , kaže 200 tisuća. I takve i slične priče svaki dan , vjerovatno i vi čujete, ljudi masovno povlače depozite iz banaka i ulažu u fondove ili se sami odluče trgovati dionicama. Ogromni prometi ove godine potvrda su toga, što je najljepše svi ti prometi su generirali to da je taj silni kapital kupio svu tu svotu dionica od ljudi koji će i dalje većinom trgovati na burzi, dakle dupli učinak. O lovi od Plive da i ne govorimo.

U potpunosti se slazem.
Mislim da ulazimo u vrijeme kada ce se nabijati cijene i samo neki kineski sindrom moze opet malo to baciti nazad.
Prije par dana smo vidjeli kako su fondovi nalupali milijune u par dionica.
Pumpat ce se cijene, to je moje osobno misljenje.
Tek sada nakon Ine i kad krene HT ljudi ce masovno ubacivati lovu u fondove.
JOs nitko nije izgubio a prinosi su strasni na fondovima. Zato lova i dolazi sve vise i vise.
Sad, pitanje je zasto se ne sjednu zajedno Matek, Fajdetic i ostali fond gurui i da malo ovo smire.
Ali mislim da im zasada nije to jos u cilju.
Neka ostala trzista central and east europe (mozda grijesim) su jos vise napuhanija nego nasa i samo slijede tu politiku.
Zato sam misljenja da ce fondovi jos lupati lovu i pumpati cijene sto znaci da ce najlikvidnije dionice jos vise rasti.
Zato sam prebacio portfelj i jos namjeravam sa naglaskom na Adris, Viro, Tnpl…
Ako podr moze na 599 onda se zna o cemu je rijec…
Ispravite me ako grijesim.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Nevezano dionica.
http://www.hipodrom.hr.
Idem lupnuti nesto na konje pa mozda mi se posreci. Utrke pocinju za par sati tko je u ZG.
Ugodno trgovanje sutra

Bolje ti je da se kladiš na Dinamo, tu ne možeš izgubiti ( tu su suci da spase tvoj ulog ako zaškripi ), ne kužiš se ti u konje, hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


blueman: ” Nevezano dionica. http://www.hipodrom.hr. Idem lupnuti nesto na konje pa mozda mi se posreci. Utrke pocinju za par sati tko je u ZG. Ugodno trgovanje sutra ” Bolje ti je da se kladiš na Dinamo, tu ne možeš izgubiti ( tu su suci da spase tvoj ulog ako zaškripi ), ne kužiš se ti u konje, hi,hi,hi[smiley2]

Imas pravo.
Nije bilo uspjesno

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

zeko_ma, 10.04.2007. u 09:40

Štrok prodao udjele u svojim hotelima Piše: Ranko Borovečki

ZAGREB – Iako se o tome šuška već dulje vrijeme, sada je izvjesno da radi pokretanja novog investicijskog ciklusa Goran Štrok prodaje značajan dio svojih kompanija GS Hotels and Resorts i Jadranski luksuzni hoteli (JLH).

Štrok, koji je do sada bio jedini vlasnik, zadržat će većinski udio u svojim kompanijama, no zanimljivo je da će mu novi partneri biti Europska banka za obnovu i razvoj EBRD i Međunarodna financijska korporacija IFC, ogranak Svjetske banke zadužen za financiranje ulaganja u privatnom sektoru.

Te su institucije već odavno prisutne u Hrvatskoj ali do sada, što je posebno zanimljivo, bez projekata u turističkom sektoru. Ove bi dvije financijske instucije za 37,1 milijun eura otkupile dio osnivačkog kapitala Štrokovih tvrtki, a ujedno bi sa sobom donijele i 55 milijuna eura kreditnih sredstava.

Pregovori su dovršeni, poslove su početkom, odnosno sredinom ožujka potvrdile uprave obiju institucija a potpisivanje ugovora se, kako se čuje, očekuje za mjesec dana. Od Nikoline Vicelić, glavnog PR managera JLH, saznali smo samo šture podatke da su pregovori s EBRD-om i IFC-om u završnoj fazi te kako do okončanja pregovora neće davati dodatne informacije.

No informacija koju nam je dala Vicelić kako se radi o prodaji samo manjinskog dijela tvrtki govori dovoljno, a opet ne i sve. Pitanje je, naime, kakav će utjecaj novi partneri imati s obzirom na to da se prema nekim izvorima radi o prodaji tridesetak posto udjela u matičnoj tvrtki.

EBRD će tako od GS Hotels i Resortsa, tvrtke koja posjeduje i tri hotela u Windsoru, kupiti udjele u vrijednosti od 25,1 milijun eura, a u posao će ući i sa 27,5 milijuna kredita. IFC je posao sklopio izravno s tvrtkom Jadranski luksuzni hoteli i to otkupom udjela od 12 milijuna eura te s 27,5 milijuna eura kredita.

Novac za širenje na zemlje u susjedstvu

Novi novac Štroku bi trebao osigurati ulaganja ne samo u projekte u Hrvatskoj već i u širenje na susjedne zemlje, Makedoniju, Bosnu i Hercegovinu i Crnu Goru, stoji u projektu EBRD-a. Štrok u Hrvatskoj trenutno ima pet hotela, četiri na području Dubrovnika i jedan u Rijeci, a već je najavio daljnje širenje na Sjeverni Jadran. Nadavno je objavio i osnivanje branda luksuznih gradskih hotela City Luxury Hotels, a prvi novi projekt je hotel Atrium u Splitu. Želja mu je preuzeti i zgradu Banovine u Splitu. Idući korak je hotel u Zagrebu. Na nautičkom sjamu u Splitu predstavit će i projekt Croatia Caribbean Yacht Charter, tvrtku za čarter brodova od 25 do 30 metara u koji ulazi s Vincencom Blagaićem.

izvadak iz Jutarnjeg

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

KuciloOro:

blueman: ” Nevezano dionica. http://www.hipodrom.hr. Idem lupnuti nesto na konje pa mozda mi se posreci. Utrke pocinju za par sati tko je u ZG. Ugodno trgovanje sutra ” Bolje ti je da se kladiš na Dinamo, tu ne možeš izgubiti ( tu su suci da spase tvoj ulog ako zaškripi ), ne kužiš se ti u konje, hi,hi,hi[smiley2]

Imas pravo.
Nije bilo uspjesno

Tako je to kad se kladiš na konje, da si se kladio na kobilu Šakiru Bomu, bilo bi za ćevape i burek [smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Znam.
Stavio sam na Ratalma i Guiliana. Sakira je dobro potegnula zadnjih 10 m.
Dobar Beogradski konj.
Jos me i onaj Valdarez u zadnjoj utrci u zadnjih 10 m zeznuo.
Hahahah.
Ajde necemo vise o konjima, ali zanimljivo nema sto…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Znam. Stavio sam na Ratalma i Guiliana. Sakira je dobro potegnula zadnjih 10 m. Dobar Beogradski konj. Jos me i onaj Valdarez u zadnjoj utrci u zadnjih 10 m zeznuo. Hahahah. Ajde necemo vise o konjima, ali zanimljivo nema sto…

Da sam se kladio stavio bih na Guiliana… [smiley8]

Dođite i hurdite....


http://www.trzistakapitala.com/

a imaju i forum na kojem nema nikoga, navali narode [smiley1]
http://trzistakapitala.com/forumtrzista/

hvala na reklami al malo je preuranjeno, nije jos ni izdaleka gotovo tek smo poceli , pa se cudim navali odjednom xD
Zivili!

www.trzistakapitala.com

http://www.poslovni.hr/39212.aspx

Evo zašto nam tržište raste i rasti će, pogledajte malo brojke rwsta imovine samo od početka ove godine.
A gdje su jošsvi ostali fondovi..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


strateg: ” http://www.trzistakapitala.com/ a imaju i forum na kojem nema nikoga, navali narode [smiley1] http://trzistakapitala.com/forumtrzista/

hvala na reklami al malo je preuranjeno, nije jos ni izdaleka gotovo tek smo poceli , pa se cudim navali odjednom xD Zivili!

nije reklama, nego sam cuo za to, samo sam stavio link, svaka nova informacija je dobrodosla, forum tome sluzi (barem ga ja tako percipiram)
reklama je kad bi sad ja trazio neku naknadu ili uslugu

a za ono navali na forum, to bilo malo cinicno, jer sam primjetio da je dosta forumasa na drugim forumima, ja sam samo na poslovnom, i nemam potrebu ici po drugim forumima, a ionako smatram da je forum poslovni.hr trenutno najjaci forum u ovoj bransi
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close