BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


stanicu, sto znaci da si se spremio ua IPO? Da si izlobirao kod rodbine da upises preko njih? Ili da znas odakle ces skupit pare za upis? Nije li to malo rano za to?

Kreda je u realizaciji…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mreich:

Osim toga tek je 2% love odnosno investitora u fondovima

2% gradana ulaze u fondove?

mislim da je 2% love građana u fondovima, a ostatak u bankama. u svakom slučaju ima još puno love koja može doći / dolazi u fondove.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Čisto onako..u bankama je cca 170 mlrd kn,u inv. fondovima 19 mlrd….
Kolega Reich će vjerovatno znati kakvi su odnosi “vani”.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Pa kolega Mauricije lakse je masi baciti malo prasine u oci nego ici rjesavati prave probleme. Usput tko da rijesi te probeme? Gdi ste vidili da ce lopov sam sebe u gajbu strpat? [smiley2] Necemo dalje o ovoj temi jer em nema smisla em i tak nemremo nis promijeniti.

Tako je kolega Alien, rekao je g. Plečko jednom i vrlo pametno:

– nemoguće, osim u slučaju iznimne volje, a toga nema, više ikome išta dokazati jer cijeli je taj pokradeni novac inkorporiran je u sustav.

Sjetite se Todorića što je govorio 1992. godine, neće meni niti jedan Srbin raditi u poduzeću, a sad s najvećim tajkunom srpskim sklapa poslove.

Viđe licemjerstva, znam čak jedan slučaj prije par godina gdje je čovjek iako nije bio Srbin proglasili Srbinom i da li mu otkaz u Agrokoru. Ali nećemo o tome, jer nemamo dokaza, sve je u sustavu.[smiley1]

http://www.trzistakapitala.com/

a imaju i forum na kojem nema nikoga, navali narode [smiley1]
http://trzistakapitala.com/forumtrzista/

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Nova godišnja izvješća

http://www.transfer-biro.hr/default.aspx
Gledam malo ovu stranicu, piše većinski vlasnik KABE je HFP što je netočno jer većinski vlasnik je sama KABA???


Čisto onako..u bankama je cca 170 mlrd kn,u inv. fondovima 19 mlrd…. Kolega Reich će vjerovatno znati kakvi su odnosi “vani”.

2% građana ima udjele u fondovima, izgleda da su prvo ušli oni koji imaju najviše love. Put do 10% je otvoren.
Vani je taj odnos od 30% prosječno u Zap. Evropi (Švedska 75%) do 50% u SAD.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Galinec i ovaj puta Prka opet prodaju priče o precijenjenosti našeg tržišta.
To traje još od 12. mjeseca, od kada je g. Galinec u korekciji koju očekuje.
Radi se o tome da se u fondove sljeva sve više i više novaca , treba kupiti dionice, a nema baš puno na ponudi.
Zato im nije drago da dok kupuju moraju kupovati na sve višim i višim razinama.
Ako je tako kako kažu , zašto njihovi fondovi ne stave velike količine na prodaju , pa da vidimo.Neka potvrde priče o prenapuhanosti tržišta počevši od sebe samih.

Potvrda ovog što sam iznio je obujam trgovine u prva tri mjeseca, istovremeno uz rekordne prinose na većini dionica ,kao i stalne vijesti o novim povečanjima imovine fondova, jednostavno love se ima i treba to negdje uložiti.Pa treba spomenuti napuhanost tržišta ili sl. kako bi se dio investitora natjerao na prodaju svojih dionica.
Meni osobno ovo se čini jako prozirno , nadam se i većini ostalih kolega.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Trguje li se šta na LSE danas ?


Galinec i ovaj puta Prka opet prodaju priče o precijenjenosti našeg tržišta. To traje još od 12. mjeseca, od Galinec i ovaj puta Prka opet prodaju priče o precijenjenosti našeg tržišta.
To traje još od 12. mjeseca, od kada je g. Galinec u korekciji koju očekuje.
Radi se o tome da se u fondove sljeva sve više i više novaca , treba kupiti dionice, a nema baš puno na ponudi.
Zato im nije drago da dok kupuju moraju kupovati na sve višim i višim razinama.
Ako je tako kako kažu , zašto njihovi fondovi ne stave velike količine na prodaju , pa da vidimo.Neka potvrde priče o prenapuhanosti tržišta počevši od sebe samih.

Potvrda ovog što sam iznio je obujam trgovine u prva tri mjeseca, istovremeno uz rekordne prinose na većini dionica ,kao i stalne vijesti o novim povečanjima imovine fondova, jednostavno love se ima i treba to negdje uložiti.Pa treba spomenuti napuhanost tržišta ili sl. kako bi se dio investitora natjerao na prodaju svojih dionica.
Meni osobno ovo se čini jako prozirno , nadam se i većini ostalih kolega.

Još bih se nadovezao kako zaista postoji teza o prenapuhanosti dionica te s druge strane o velikoj količini novaca koja se slijeva i malo prodavača spremnih prodati po sadašnjim cijenama.

Neke će dionice pasti, neke će rasti, jednostavno.

Sve što raste pada, sve što pada raste.

Gledam jucer dnevnik i lijepo kazu da trziste raste, da je za neke prenapuhano ali da svi ulazu i da se ocekuje daljni rast dionica.
Mislim da cemo tesko u korekciju uskoro.
Love ima kao pljeve, fondovi se reklamiraju na sve strane, ljudi ocekuju prinos i pumpat ce se cijene.
Do koliko neznam, ali nece ovo skoro stati.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nevezano dionica.
http://www.hipodrom.hr.
Idem lupnuti nesto na konje pa mozda mi se posreci. Utrke pocinju za par sati tko je u ZG.
Ugodno trgovanje sutra

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close