BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ahahahahah genijalno [smiley2][smiley2][smiley2]


Lijepa pjesma, ti si je skladao? Samo me zanima kako se sve ove godine nije pisalo tko o njemu nego sada kada je prodao Dukat.

Mozda zato jer su neki sad tek shvatili kakvu su gresku prije 17 godina napravili. A mozda vide sto bi se moglo dogoditi kad i ostali tajkuni krenu prodavat strancima strateske stvari


Lijepa pjesma, ti si je skladao? Samo me zanima kako se sve ove godine nije pisalo tko o njemu nego sada kada je prodao Dukat.

Sa business.hr. Nepoznati autor (za sada). Možda se čovjek javi – treba to uglazbit pa na Doru.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Mozda zato jer su neki sad tek shvatili kakvu su gresku prije 17 godina napravili. A mozda vide sto bi se moglo dogoditi kad i ostali tajkuni krenu prodavat strancima strateske stvari

E dragi moj, bilo je puno većih grešaka, i umjesto da hvataju, oni uhvate jednog doktora, unište ga, a Jure Radić, N. Valentić, S.T. i mnogi lijepo s milijunima šeću gradom (neki i Beogradom, a velike Hrvatine bili) i pjevaju jednu sasvim drugu pjesmu, a zove se lijepo je meni, samo meni i mojoj ženi.

Je, Complete line najmanje naplaćuje…usluga 1. liga[smiley8]

[color=blue][b][i]'...my precious...!!!!'[/i][/b][/color]

HRVATSKA PRVI PUT IMA VIŠAK KUNA
Najavljeno poskupljenje bankarskih usluga
U Europskoj uniji svaki klijent košta banku između 50 i 200 eura godišnje, a u Hrvatskoj od pet do 10 eura. Uskoro to više neće biti moguće. Burzovni mjehurić je vrlo blizu raspada i, ako se to dogodi, u roku od 24 sata moramo biti spremni, rekao je Božo Prka, a na tu opasnost je upozorio i Josip Galinec

OPATIJA –
Hrvatska država je krajem veljače prvi put u svojoj 15-godišnjoj povijesti imala višak kuna i uložila ih u jednu banku koja je ponudila najpovoljniju kamatu. Riječ je o višku od 400 milijuna kuna koje smo potrošili 10 dana kasnije za isplatu mirovina. Prethodnih mjeseci i godina država je imala od 500 milijuna do dvije milijarde kuna manjka na računima i zaduživala se kod banaka kratkoročnim kreditima. Promjena od dužnika do vjerovnika uslijedila je kao rezultat ukidanja svih računa po ministarstvima i svođenja samo na račun riznice, rekao je državni tajnik Ministarstva financija Ante Žigman na jučerašnjoj 12. TEB-ovoj financijskoj konferenciji, koja se još danas održava u opatijskom hotelu »Milenij«.
Na pitanje novinara ima li novosti s državnom Hrvatskom poštanskom bankom (HPB), Žigman je prvi put rekao da će ju uskoro dokapitalizirati Državna agencija za sanaciju banaka i osiguranje štednih uloga iznosom od 300 milijuna kuna. Rekao je da je spreman i IPO (javna ponuda dionica) HPB-a, ali da se čeka odobrenje s »vrha« za njegovu provedbu. Govoreći o domaćem financijskom tržištu rekao je da je u proteklih pet godina ukupna financijska imovina narasla 150 posto, na lanjskih 400 milijardi kuna.
Govoreći o daljnjem rastu financijske imovine u svijetu, predsjednik Uprave Privredne banke Zagreb Božo Prka najavio je da će ona narasti četiri puta, do 500 trilijuna američkih dolara za manje od 13 godina. Hrvatskoj narodnoj banci je poručio da bi trebala omogućiti bankarsku koncentraciju na način da jedna banka može preći 30 posto ukupne domaće bankarske aktive.
Blizu tog postotka je, osim PBZ-a, i Zagrebačka banka. Te dvije banke zajedno drže 45 posto ukupne domaće bankarske aktive, a njihovi vlasnici spadaju među šest najvećih banaka u Europi. Prka je najavio i poskupljenje bankarskih usluga.
– U Europskoj uniji svaki klijent košta banku između 50 i 200 eura godišnje, a u Hrvatskoj od pet do 10 eura. To je kod nas moguće jer su osobni bankari često i srednje stručne spreme i stoga manje plaćeni. No, uskoro to više neće biti moguće jer će bankarsko osoblje biti veće kompetencije i kvalitete te će se stoga taj trošak morati prenijeti na klijente kroz skuplje bankarske usluge, rekao je Prka.
Ipak, po njegovom mišljenju, jedna od najvećih poteškoća u domaćem bankarskom sustavu jest što je razapet između međunarodnih računovodstvenih standarda koji gledaju unatrag, basela (smjernice za regulativu kapitala) koji gledaju naprijed, i HNB-a koji, po njegovom mišljenju, gleda sa strane. Zaključio je da između tih triju strana postoji velika crna rupa u kojoj djeluju domaće banke. Prka je izložio i svoje viđenje financijskog tržišta.
– Burzovni mjehurić je vrlo blizu raspada i, ako se to dogodi, u roku od 24 sata moramo biti spremni, poručio je sudionicima financijske konferencije te ih upozorio na rast kamatnih stopa u svijetu. Libor za dolar je u nekoliko godina porastao s jedan na 5,25 posto godišnje, a eurolibor s dva na više od četiri posto. Razmislimo je li oportuno toliko konzumiranje duga, zaključio je Prka.
Na opasnost od puknuća burzovnog mjehura, odnosno pada cijena dionica, upozorio je i Josip Galinec iz tvrtke To One.
– Mjesečno se u Hrvatskoj ostvari promet od 1,5 milijardi kuna, a budući da investicijski fondovi raspolažu s 10 puta više novca, prisiljeni su ga seliti vani.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

-nastavak

….Stoga je od listopada udio domaćih dionica u njihovom portfelju pao s 29 na 25,4 posto, a udio inozemnih se povećao s 10,6 na 14,4 posto. Danas u Hrvatskoj nedostaje prodavatelja i stoga su kupci prisiljeni dizati cijene dionicama, a hoće li tako biti i ubuduće, ovisit će o nizu faktora. Cijene dionica neće pasti dok u velikim iznosima bude pristizao novac na račune investicijskih fondova, a oni ga budu ulagali u dionice. No, kada počnu padati uplate u fondove, pitanje je koliko će fondovi biti brzi u povlačenju novca, odnosno prodaji dionica iz svog portfelja po tadašnjim cijenama. Daljnje hlađenje tržišta trebalo bi stići od IPO-a T-HT-a i drugih državnih kompanija jer se prilikom IPO-a Ine dogodilo da su građani unovčavali mnoge dionice da bi kupili dionice Ine, zaključio je Galinec.

Mislim da su svi već spremili lovu za HT. G. G potcjenjuje igraće na burzi, ali je dobro da iznosi svoje želje.
Osim toga tek je 2% love odnosno investitora u fondovima a rast do najmanje 10% nitko ne može spriječiti. Panika je i dalje na strani kupnje, a ne na strani prodaje.
Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Jako dobar tekst, slažem se sa kolegom Reichom,za HT se već dosta ljudi spremilo,između ostalog i ja. Ne očekujem neki veliki pad tržišta,možda prije prebacivanje novca u fundamentalno ne precijenjene ,ili pod cijenjene dionice. Isto tako svaki dan dolaze novi igrači,fondovi se dobrano pune novim novcima.
Moje mišljenje je da se ne treba bojati cca 3 godine.Čeka nas dosta IPOa,evo HT,možda Magma na ljeto,HEP, Ingra,CO,Atlantic……
Da će biti na pojedinim dionicama pada,sigurno hoće,na nekima su se i dogodili padovi veći,ali treba vidjeti kakav je prije bio rast i staviti ruku na srce.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Alien:

Mozda zato jer su neki sad tek shvatili kakvu su gresku prije 17 godina napravili. A mozda vide sto bi se moglo dogoditi kad i ostali tajkuni krenu prodavat strancima strateske stvari

E dragi moj, bilo je puno većih grešaka, i umjesto da hvataju, oni uhvate jednog doktora, unište ga, a Jure Radić, N. Valentić, S.T. i mnogi lijepo s milijunima šeću gradom (neki i Beogradom, a velike Hrvatine bili) i pjevaju jednu sasvim drugu pjesmu, a zove se lijepo je meni, samo meni i mojoj ženi.

Pa kolega Mauricije lakse je masi baciti malo prasine u oci nego ici rjesavati prave probleme. Usput tko da rijesi te probeme? Gdi ste vidili da ce lopov sam sebe u gajbu strpat? [smiley2] Necemo dalje o ovoj temi jer em nema smisla em i tak nemremo nis promijeniti.

Hrvatske dionice po brzini rasta osme u svijetu

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=70b8571f-bec4-46ea-b14b-61319fb57478

Sobzirom da smo mi Hrvati jako uspješni u svijetu,bilo sportaši,bilo znanstvenici,ekonomisti i slično,mislim da bi bilo vrijeme da zasjednemo na prvo mjesto na svijetu i s Crobexom,pa čemo mu mu spremiti doček na trgu….[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Osim toga tek je 2% love odnosno investitora u fondovima

2% gradana ulaze u fondove?

stanicu, sto znaci da si se spremio ua IPO?

Da si izlobirao kod rodbine da upises preko njih?
Ili da znas odakle ces skupit pare za upis? Nije li to malo rano za to?

New Report

Close