BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izdvajam:

ZAGREB – Nastavak prošlogodišnjeg neočekivanog buma hrvatskog tržišta kapitala i dalje zbunjuje analitičare svojim paradoksima.

Jadni zbunjeni analitičari. Dokazano u bezbroj slučajeva anlitičari nemaju pojima. Najbolje raditi suprotno njihovim razmišljanjima.

[smiley1][smiley1][smiley1]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Evo i od mene par komentara:

U godini u kojoj je preuzimanje Plive i IPO Ine imalo veći utjecaj na tržište nego početak pregora s EU, a razina ulagača se doslovno spustila sve do domaćice i kumice s placa, cijene dionica i dalje rastu kao i potražnja za njima. Istodobno se nastavlja pohlepa Hrvata kao i nerealna očekivanja budućih brzih zarada.

Neki dan je gospođa iz SDA izjavila da ima oko 5000 aktivnih računa malih ulagača u SDA. Nekako mi se kumice s placa tu ne bi uklopile, prije da će kupovati od nas kad to bude “sigurna zarada”.

To znači da iza cijena dionica ne stoji njihova fundamentalna vrijednost – naglasio je to Josip Galinec, predsjednik uprave Industrogradnje i direktor tvrtke To-one na TEB-ovoj financijskoj konferenciji.

He he, našao se pravi pričati o fundamentima. Kad je kupovao Industrogradnju onda ga nisu zanimali.

Tako je tijekom prošle i ove godine odnos cijena i zarada mjeren indeksom Croemi lani iznosio 27,9 posto, a u 2007. je povećan i na 35 posto (samo u prošlom tjednu za 4,6 posto). To je čak dvostruko veći rast nego u zemljama srednje i istočne Europe. Istodobno, profiti kompanija čije dionice kotiraju na burzi bile su lani i tijekom ove godine 35 posto niže nego u regiji.

Lolčina, ovo je osnovno nepoznavanje materije od strane novinarke.

Istodobno, burzovni promet hrvatskim dionicama doseže svega 4 do 5 posto BDP-a, dok u Europi predstavlja preko 50 posto BDP-a. Promet pri tom usporava visoka razina cijena dionica.

Evo gdje nam zapravo boli našeg Galinca, he he. Pa on i njemu slični po forumima svako malo prognoziraju krah burze, po zakonu velikih brojeva jednom će morati i pogoditi. I ćorava kokoš koji put ubode zrno[smiley1]

Uvijek treba raditi suprotno razmišljanjima ostalih.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Uvijek treba raditi suprotno razmišljanjima ostalih.

Ne bih se složio kolega.
Uvijek treba razmišljati svojom glavom, a ne tuđom. Kad bi uvijek radili suprotno razmišljanjima ostalih, ustvari bi razmišljali njihovom glavom. [smiley2]


mreich: ” Uvijek treba raditi suprotno razmišljanjima ostalih. ” Ne bih se složio kolega. Uvijek treba razmišljati svojom glavom, a ne tuđom. Kad bi uvijek radili suprotno razmišljanjima ostalih, ustvari bi razmišljali njihovom glavom. [smiley2]

Kad svi nagrnu ja se izmaknem, ne volim gužvu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kaj je je 2 cinjenice stoje:
1. broj sudionika naseg trizista je smijesan u odnosu na broj stanovnika
2. x dionica je poprilicno precijenjeno

No da se blizi krah ili ne znam kaj slicnog to su budalastine. Pa nije nam se trziste ni razmahalo kak spada a vec se krah predvidja. Da ne velim da se debela vecina firmi nije ni razvila u snagu ekvivalentnu kak imaju zapadne, x ih se jos nije privatiziralo i nit nece tak brzo kak ide ovom dinamikom. Dakle, bit ce tu i trgovanja i rasta jos itekako.


Kad svi nagrnu ja se izmaknem, ne volim gužvu.

Ni mene gužva ne privlači ali ni ne tjera na bijeg.
Evo na primjer ZVCV. Kupio sam ga po 380 kuna kad ga nitko nije htio (hvala Alka Ing.), ali neću ga ni prodati sad kad ga svi hoće nego kad dođe do targeta. [smiley2]

ovo sa ZSE webom je totalna katastrofa! užas! kao da su modemom spojeni na net.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Za razliku od ostatka evrope koja je debelo u zelenom , kod nas se prilićno crveni[smiley4]
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


mreich: ”
Kad svi nagrnu ja se izmaknem, ne volim gužvu.

Ni mene gužva ne privlači ali ni ne tjera na bijeg.
Evo na primjer ZVCV. Kupio sam ga po 380 kuna kad ga nitko nije htio
(hvala Alka Ing.), ali neću ga ni prodati sad kad ga svi hoće nego kad
dođe do targeta. [smiley2]

sve ok, samo je taj 16.02.2007 bio izuzetak na zvcv, i mene dokupilo po 381,01
inace, tesko je islo ispod 400.


Evo i od mene par komentara: U godini u kojoj je preuzimanje Plive i IPO Ine imalo veći utjecaj na tržište nego početak pregora s EU, a razina ulagača se doslovno spustila sve do domaćice i kumice s placa…..

Molim lijepo, kolega, što imate protiv domaćice?

Igra se magarad; bit će kiše!



Evo i od mene par komentara: U godini u kojoj je preuzimanje Plive i IPO Ine imalo veći utjecaj na tržište nego početak pregora s EU, a razina ulagača se doslovno spustila sve do domaćice i kumice s placa…..

Molim lijepo, kolega, što imate protiv domaćice?


Mislim da je on citirao onu novinarku Večernjeg ili Jutarnjeg,nisam sigurn al sam danas pročitao,
koja je nastavila onu Prkinu teoriju o hrv. tržištu dionica kao o balončiću koji će se svaki
tren ispuhati…
Novinarka se preziva Šević[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

New Report

Close