BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedno pitanje:

nije mi baš jasna priča sa ovim skrivenim H nalozima…

Kada na prodaji stoji npr. 46H da li to znači da netko prodaje 46 dionica ali ne želi otkriti identitet ili šta?

Vidim da H nalozi uvijek izazovu burne reakcije kolega na forumu pa bih molio nekoga tko ima vremena da mi malo pojasni o čemu se tu radi, zašto se H nalozi stavljaju, zašto je uvijek reakcija na njih dosta burna itd.

Hvala i pozz,
T.

"If you don't know jewelry, know the jeweler." - Warren E. Buffett


Što mislite o MKTL-R-A, hoće li ova dionica biti hit dana?

Umjesto sto postavljas ovakva pitanja radije preduhitri sve i budi prvi koji ce kupiti… to ce ti se sigurno isplatiti

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Premješteno iz teme: [color=blue]HGSP (HG Spot d.d.)[/color] Ma neće to sutra još padati. Gdje ste vidjeli da je nova dionica samo prvi dan rasla. Sve su rasle bar dva dana jer oni koji danas nisu stigli kupit će sutra. Eto recepta kako sutra zaraditi 25%. Treba kupiti HGSP najkasnije do 10:15 možda se ubode i po 700, a oko 14 sati to isto prodati po 850. U svakom slučaju u petak pomoz Bog!

Interesantno razmisljanje… imam ja par dionica koje uopce nisu uvrstene na burzu… te ti nece padati nikad

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]VART (Varteks d.d.)[/color]

zadovoljan s razvojom situacije [smiley2] nadam se do kraja godine 300… [smiley1]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Jedno pitanje: nije mi baš jasna priča sa ovim skrivenim H nalozima… Kada na prodaji stoji npr. 46H da li to znači da netko prodaje 46 dionica ali ne želi otkriti identitet ili šta? Vidim da H nalozi uvijek izazovu burne reakcije kolega na forumu pa bih molio nekoga tko ima vremena da mi malo pojasni o čemu se tu radi, zašto se H nalozi stavljaju, zašto je uvijek reakcija na njih dosta burna itd. Hvala i pozz, T.

Iza H naloga moguče su najmanje dvije dionice, jedna koji vidiš, a ostale se ne vidi, zato su moguče nekakve psihološke brane ili prepreke za rušenje ili dizanje cijene jer niko ne zna šta je iza H naloga. Tako je na tvom primeru 46H najmanje 47dionica ili više, a to niko ne zna, zato se neke H naloge dugo gricka, a neki su lažnjaci.

[emo_cool]

Sory, još jedno pitanje ,H nalg postoji samo na Varaždinskoj b.što će se dogoditi kad se burze ujedine.Hvala

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Hvala legice Mateja [smiley11]

Nije li onda svejedno stavi li se npr. 46H ili 1H? Ok, u prvom slučaju je minimalno 47 komada po toj cijeni a u drugom minimalno 2 kom, ali svejedno.. šanse da iza oba naloga stoji ista količina dionica je podjednaka. Jedino šta ovaj 46H ipak izgleda malo “ozbiljnije”…

"If you don't know jewelry, know the jeweler." - Warren E. Buffett


Hvala legice Mateja [smiley11] Nije li onda svejedno stavi li se npr. 46H ili 1H? Ok, u prvom slučaju je minimalno 47 komada po toj cijeni a u drugom minimalno 2 kom, ali svejedno.. šanse da iza oba naloga stoji ista količina dionica je podjednaka. Jedino šta ovaj 46H ipak izgleda malo “ozbiljnije”…

Mislim da je baš psihološka strana ona, koja prevlada u ovoj situaciji, zato i stave 46H, koji izgleda “puno ozbiljnije” od 1H

[emo_cool]

Mislim da je baš psihološka strana ona, koja prevlada u ovoj situaciji, zato i stave 46H, koji izgleda “puno ozbiljnije” od 1H


…ali i ovisi što želiš postići tim nalogom. [smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


imam ja par dionica koje uopce nisu uvrstene na burzu… te ti nece padati nikad

To nisam nikad razumio, kako ćete ih onda ikada unovčiti ? Osim ako namjeravate preuzeti te firme.

[color=black][/color]

nego, ne znam jeste li primjetili nalog od 2400 dionica na JDTC-u. To je mala firma i tako velik broj dionica može imati samo neki direktor ili netko blizak njemu…meni to izgleda kao priprema za preuzimanje JDTC-a. što mislite? tako je počelo i na MIV-u…

Fer bi bilo da se H nalozima postavi donja granica količine , a ne da H nalog sadrži 10 ili 50 dionica. Svakako su dobar sistem podizanje ili spuštanje cijene . Ajmo sutra svi stavit H naloge .

New Report

Close