BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ARMANI:

Premješteno iz teme: [color=blue]VART (Varteks)[/color]
plavi: ”
Da malo su odmakli od teme, međutim meni još nitko nije odgovorio na
slijedeće: 2006. godine dionicom Varteksa trgovalo se po prosječnoj
cjeni od 145 kuna. To bi značilo da je to jedna od rijetkih dionica
koja nije ostvarila rast u ovoj godini ( uz još par ” časnih ” iznimaka
). Neka mi netko nađe dionicu koja nije porasla ove godine ( govorimo o
prosječno trgovanoj cijeni ) , a da je sa druge strane imale pozitivne
fundamentalne promjene . Naime 2005. Varteks je završio sa 33 miliona
gubitka, u 3 Q 2006. poslovanje je bilo pozitivno, a kumulativno je
gubitak smanjen na samo 4,4 miliona. Sa krajem godine možda možemo
očekivati i da Varteks izađe iz gubitka , ako ne da isti svede barem na
minimum.
[smiley11]

Lijepa analizica i još treba svakako naglasiti da 2007 Varteks gotovo
sigurno izlazi iz gubitaka.
Bravo
[smiley11][smiley11][smiley11]

Armani, moram te ispraviti. Varteks je već ove godine izašao iz gubitaka i to u potpunosti. Kažem ti, 176 KN će biti prije proljeća.

dobra analiza ali nebih rekao da nije bilo rasta

************************* Soldi su vajka va modi *************************

http://www.poslovni.hr/30102.aspx

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Gledam jučer Naj slabiju kariku, kad ono naj jača karika gospođa iz Petrokemije. Izgleda da tamo ne rade glupaci. U igri naj slabijih karika i slaba karika može biti naj bolja. Poanta je slijedeća – sve je relativno !!!

Pozdrav !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Đuka Đaković je krenuo i u Novoj prema gore. [smiley2]

Cuore Sportivo

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

nemam niti jednu dionicu dure ali bih vam savjetovao da je zadrite i dokupite, to sto ce biti sa njima to je sou, pozdrav svima[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Eh, sad su kao svi pametni… Ali, ljudi, strpljenja, bit će tu još svega dok se stvari ne zakotrljaju…
Nadam se da će se ipak u međuvremenu pojaviti i pokoji branitelj cijene prema gore (ako postane frka) da pomahnitala masa bez mozga nerezonski i nerealno – bez ikakvih čvršćih fundamenata i samo na temelju ugovora – odvede ovu dionicu previsoko prebrzo, ili engl. ljepše rečeno: ‘too far (high) too soon’! [smiley10]
Sve najbolje, a posebno puno sreće u 2007! [smiley11] (jer npr. ekipa na Titanicu imaše zdravlja uglavnom, ali sreće nikako ne…)

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Rekao bih da je šteta još prodavati. Ima vremena, treba ili dokupiti ili sačekati.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra)[/color]

Imam osjećaj da će danas na 13.500 kunića. Jednom optimist uvijek optimist[smiley1]

http://www.htnet.hr/gospodarstvo/poslovnivodic/page/2006/12/22/0363006.html

[b]Ima li tko ovaki Kawasaki?[/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Interesantmo kako sa do sada najveći problemi naše privrede odjednom preobražavaju u najveće prosperitete. Mislim tu prvenstveno na Končar, Varteks, Petrokemiju pa i ovaj naš Duđro Đaković. I to, zamislite, uz iste one uprave koje su ih godinama držale na rubu propasti. Sada su te iste uprave odjednom pogođene munjom (kao J.Travolta u Phenomeni) i postaju spasitelji koji će od ovih firmi napraviti svjetski uspješne.

Ma, dajte najte.

Uzalud vam trud svirači. Uzalud milionski ugovori. Uzalud milijarde kuna prihoda. Mogu oni raditi dan i noć, ali dok ih vode isti ljudi neće napraviti ništa.

Pozdrav

PS

Posjedujem dionice KOEI, DDJH i VART (nemojte me pitati zašto).

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]


Eh za ovu zaslužuješ orden Kralja Tomislava sa lentom. SVAKA ČAST ! Neodoljivo me podsječaš na gtomislava.

Prije otprilike godinu i pol dana razgovarao sam sa Baginim pomoćnikom, mislim da smo nekako došli na temu investiranja u dionice. Kada sam mu spomenu Končar on je samo zavrtio glavom u onom stilu “nemoj to kupovati, peskupo je”. Mislim da je Končar onda bio na cca 130 kuna. Nije on špekulant koji bi me na nešto navlačio nego čovjek ekonomist koji, možda i ponajbolje, poznaje situaciju u Končaru.

Ovi što hvale naše propalo/procvjetale kumunističke mastodonte vjerovatno nikada nisu zakoračili niti u jedan njihov pogon, a sve što o njima znaju, znaju na temelju informacija dobivenih preko interneta i proučavanja bilanci.

Zašto sam onda ušao u ove dionice koje sam spomenuo? Pa vjerovatno iz istog razloga kao i ti (nisi ti tako naivan kakvim se prdstavljaš). ZATO JER SE PODUZEĆE (UDJEL) KUPUJE ONDA KADA JE NA DNU, A NE ONDA KADA JE NA VRHU.

Pozdrav

PS

Ordenja sam stjecao onda kada je trebalo.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Ne znam za cijelu upravu, ali nije li u Đuri mijenjan predsjednik uprave prije godinu-dvije ?

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

New Report

Close