BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Dajte kolege, znate i sami da nemam previše vremena svakome odgovorati. Znam rekao sam Vam kolika je realna cijena TNSA ne uzimajući novi moment tj. zalog nekretnina Tower centra kod banke.

Evo s tim podatkom realna cijena Vam je 4.100 kuna. Ostalo su nerealna očekivanja i klasična navlačenja.

I sad me pustite malo na miru, jer nemam ja vremena kao neki pisati stotine postova na ovoj temi.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


mauricije: ” ne mogu vjerovati kako se guštate što cijena pada, stvarno sramota je čitati sve to. Na burzi mogu izgubiti i oni koji su jako samouvjereni, koji imaju dugi staž i koji misle da znaju to ste isto radili i kada je PTKM padala ima ljudi kojima nije drago čitati takve postove, rugalačke i zato prestanite s tim jer danas, sutra i vi se možete naći u sličnoj situaciji, a ona dolazi iznenadno i ne pita ” Slažem se sa kolegom.

Slažem se i ja nije u redu………. Sada ništa drugo već imati na umu da je bilo jako velikih transakcija na oko 8000 Kn dakle cijena bi se tu mogla vratiti ………. Ja niti sam kupio niti sam kupovao TNSA, htio sam je imati kada je bila po 650 Kn ali zakasnio sam.
Pozdrav i svima oprez………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Danas, 08:07
Gastarbajter

Čim se malo spusti ispod 7.000 puno njih će, i malih i velikih, boriti se za svaki komad…ipak je nedavno bila 11.8000, ne slučajno, a i uskoro će opet, ne slučajno.

Danas, 10:43
Gastarbajter

Mali čekaju da veliki krenu, a veliki čekaju da se na nižim cijenama sakupi par tisuća komada, u ovakvim slučajevima uvijek je to tako. Zar mislite da je rušenje cijene bilo motivirano samo rušilačkim nagonom bez želje za dokup?Nije zadnje “očitovanje” bilo bez vraga.krenuće

Danas, 11:41
Gastarbajter

Na prodaji do 9.000 kuna računajući i te pakete na 9.000 ukupno 851 komad, a danas može prodaja ići SAMO do nekih 8.100, a koliko ima do te cijene možete lako pretpostviti, a iz količina lako zaključak izvesti.

Sad kad se trend okrene, a mora, i kad cijena ode, više je ni deset očitovanja neće vratiti.

Evo neki već pričaju sami sobom. Da nam bar oni prvi pokažu kako se kupuje !

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Vidim čitava nakupina pametnjakovića nakupila se kako bi nama ostalima dala do znanja kako smo popušili, i kako su oni od početka bili najpametniji, i kako je to navlakuša itd., itd. Prijatelji, zemljaci, Hrvati, sjetite se LKRI, sjetite se SUNH, sjetite se svojedobno ADRS-a i hrpe drugih dionica… svaka od ovih dionica odradila je svojevremeno impresivan rast i nakon toga žešći pad, no na svima njima tada nije bilo Samodolovog nerazumnog zakona koji je branio drhtavim rukicama da se u trenutku straha iskrcaju. Da se to dogodilo na TNSA cijena bi zviznula do 8000, možda i do 5000 no javila bi se podrška, podrška koja sada nedostaje i koja će sve ovce koje su se sada naslagale na prodaji možda uskoro odvesti na grupno klanje. Nemojte zaboraviti da u freefloatu postoji tek 5000 drhtavih dionica, da se pozicije prvih 10 nisu mijenjale i da su to ljudi koji su ulazili na 5000 i iznad. Umjesto da mlatite praznu slamu bacite se na proučavanje kretanja i ubrzo će te ustanoviti da trenutna situacija odgovara nekolicini koja će po vrlo povoljnoj cijeni kupiti slasni paketić. Kontradiktorno je da zakon koji je napravljen kako bi štitio male dioničare od manipulacija zapravo pogoduje velikim igračima i manipulatorima a poluga kojom se postiže cilj je ljudska naivnost i glupost. Svatko sam odlučuje, ja sam kupovao od 3000 do 4000 rasprodavao na 7000, 8000 i 9000 a kada sam vidio do kud je otišla ponovno sam kupovao na 8000, a kupovat ću i u ponedjeljak po 5600 ako veliki tako odluče, ako ne, kupovat ću danas ako vidim da dolazi do obrata. Mnogo fundamentalno slabijih dionica sa znatno većim freefloatom odbijeno je i obranjeno na višim razinama… upamtite to.

[center][i]Nekoć sam ganjao Pticu trkačicu, sada ganjam samo lovu[/i][/center]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


kupovat ću danas ako vidim da dolazi do obrata.

Pa guru je rekao da je do promjene trenda došlo. Što on sad ne kupuje ako je siguran, a ne da vas navlači
da kupujete. Eh kad ću više čuti ono: Za mnom ! od samopisajućih nickova . Zar ne vidite da vođi idu suze jer ne kupujete ??? Nije moguće da ste mu nakon što vas je navuko prestali vjerovati. Sramota.
A izgubili ste samo 6-7 mil. kuna.

Hm……pa onda to i nije vođa !

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

Kako kažu mudriji od nas, u ratu i biznisu je sve dozvoljeno. A novci se broje na kraju.
Ovdje još ni izdaleka priča nije gotova.

[color=blue]...................................................................................................................................[/color]

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Nije datum presudan, već strpljenje imaoca dionice… paničari rade štetu di god stignu.
DDJH je win-win – ako ne sad, na proljeće ili kad već… posla će biti kako god okreneš.
I tko je dokupljivao danas, jeftino je dokupio, sjetite se cijene 145 na onoj dogovorenoj transakciji (iako ni to nije uklesano u kamen, ali nebitno)

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]


Nije datum presudan, već strpljenje imaoca dionice… paničari rade štetu di god stignu. DDJH je win-win – ako ne sad, na proljeće ili kad već… posla će biti kako god okreneš. I tko je dokupljivao danas, jeftino je dokupio, sjetite se cijene 145 na onoj dogovorenoj transakciji (iako ni to nije uklesano u kamen, ali nebitno)

Vidim da win.win situaciju predviđaš i za TOZ-R-A.
Jel ti to bodriš imaoce ovih dionica?
Ako je tako, hvala najljepša! [smiley2]

La vita e bella!

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]


Alien: ” Poslove s HŽom kao mušterijom ja ne bih gledao kao nešto pozitivno jer poslovati s gubitašem znači vidjeti lovu od posla boga pitaj kad. ” Đuro nema nenaplaćenih potraživanja od HŽ-a.

I ne samo to nego ima i novih naruđbi,mislim da se ne treba hvatati sitnica,DDJH će dugoročno otići visoko. Moja preporuka je kupiti i ne gledati ništa 2-3 godine,a ne se zamarati

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Ma ok darko sve to u redu,ali mislim da neće tako brzogore jako visoko.Možda kroz tri-četiri mjeseca na 200kn..[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]


Ma ok darko sve to u redu,ali mislim da neće tako brzogore jako visoko.Možda kroz tri-četiri mjeseca na 200kn..[smiley10]

30%, nije loše …

I love the Smell of Profits in the Morning

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Ma kupuju oni đokicu.
Kupovali su preko 150 pa sad drukaju da im ne utekne prema jugu

New Report

Close