BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

mene su mnogi ovdje pljuvali i rugali se da ja pojma nemam, a upravo sam ovo predvidio odmah čim je cijena prešla 5000 kn s dnevnim rastom od preko 10 %. i tako svaki dan unatrag par mjeseci. to nije normalno ponašanje za dionicu i to mora ovako završiti. priznajem, volio bi da sam ušao na 3000 i dao po 11000, ali nisam jer marljivo radim za svoj novac i draže mi je 30% godišnje sigurnog prinosa nego 200% imaginarnog koji onda nakon par dana postane -60%. Jadni ljudi, a njihovom navlačenju su kumovali i mnogi članovi ovog foruma. Zanima me jel mirno spavaju znajući da su možda uništili svojim lažima i navlačenjem egzistenciju neke mlade obitelji koja nema iskustva na burzi…nečija djeca možda sad neće imati za nove cipele ili pribor za školu, ali neke ovdje to ne zanima. samo da se vrti lova, jel tako, a sve ostalo nije bitno. Bitno je kad se razboliš…tad shvatiš da je lova samo hrpa papira s kojima možeš dupe obrisati…Neće biti povratka na visoke razine, shvatite to. Možda hoće, ali samo zato da se nove žrtve navuku. BV je između 3000-4000 kn, ne sjećam se točno, računao sam ga prije par mjeseci.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Evo, stiglo očitovanje od strane predsjednika NO Transadrije na zahtjev VSE od neki dan.
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/tnsa/TNSA-2006-12-13_ocitovanje.pdf
Dakle, ovo je rijedak primjer da se jedan te isti čovjek, gosp. Fudurić, dopisuje sam sa sobom ![smiley9]

uff..koja hladna pljuska…ako ovo ne sruši dionicu ona neznam što može…
ajde da čujemo jeli tko s foruma kupovao iznad 10000..

…a ono m.m. odnosi se na zim..????????

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Možda je Predsjedniku NOa žao što je prerano prodao [smiley1]. Šalu na stranu. Svaka čast onima koji su pali na spiku da će se isplaćivati dividenda od 10.000 kn. Pa to su praktički trogodišnji prihodi po dionici[smiley8]. Stvarno smiješna i naivna priča.

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


– draže mi je 30% godišnje sigurnog prinosa nego 200% imaginarnog…

– zanima me jel mirno spavaju znajući da su možda uništili svojim lažima i navlačenjem egzistenciju neke mlade obitelji…

– nečija djeca možda sad neće imati za nove cipele ili pribor za školu…

– bitno je kad se razboliš…tad shvatiš da je lova samo hrpa papira s kojima možeš dupe obrisati…

– BV je između 3000-4000 kn, ne sjećam se točno, računao sam ga prije par mjeseci.

Šmrc, dođe mi da zaplačem. Kako emotivan post od jednog “investitora”, pa to je strašno. Ima nas svakakvih, što češ!?

Usput, BV je 3.732 kn međutim, u mnogim firmama to nije i jedino mjerilo vrijednosti. Mnogo bitnije je procjeniti mogući potencijal i mogući BV. Možda se netko sjeća revalorizacije Solarisa i povećanja BV-a za 4 puta!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


spiderman: To daje vrijednost od 14.282 kn po dionici. ” [

nightrider: Daje ali tek kad se rasproda sve – i to jednokratno i nikad više NR

O čemu ti pričaš? Radi se o procjeni imovine firme, a ne o prodaji. Znaš li uopće što je to?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


mene su mnogi ovdje pljuvali i rugali se da ja pojma nemam, a upravo sam ovo predvidio odmah čim je cijena prešla 5000 kn s dnevnim rastom od preko 10 %. i tako svaki dan unatrag par mjeseci. to nije normalno ponašanje za dionicu i to mora ovako završiti. priznajem, volio bi da sam ušao na 3000 i dao po 11000, ali nisam jer marljivo radim za svoj novac i draže mi je 30% godišnje sigurnog prinosa nego 200% imaginarnog koji onda nakon par dana postane -60%. Jadni ljudi, a njihovom navlačenju su kumovali i mnogi članovi ovog foruma. Zanima me jel mirno spavaju znajući da su možda uništili svojim lažima i navlačenjem egzistenciju neke mlade obitelji koja nema iskustva na burzi…nečija djeca možda sad neće imati za nove cipele ili pribor za školu, ali neke ovdje to ne zanima. samo da se vrti lova, jel tako, a sve ostalo nije bitno. Bitno je kad se razboliš…tad shvatiš da je lova samo hrpa papira s kojima možeš dupe obrisati…Neće biti povratka na visoke razine, shvatite to. Možda hoće, ali samo zato da se nove žrtve navuku. BV je između 3000-4000 kn, ne sjećam se točno, računao sam ga prije par mjeseci.

Kajman nemoj moralizirat, danas je promet 6 milja kuna, kaj misliš da su to mali kupovali, ako i jesu onda u manje od 20% slučajeva, šta misliš da onih ostalih 80% misli izgubit svoju lovu. Danas se obrnuo trend, ali velikima iza koji stoji Fudo i ekipa to nije pasalo pa su izvjestili samog sebe da TNSA ništa ne vrijedi. Osim toga kakvo pravo ima on biti u Nadzornom odboru firme koje nije dioničar, a upravo je s tog naslova postavljen? Misli opet zaigrat igru pa nakupovat po 1500 kuna da bi zdiao po 10.000, ovaj puta mu to neće proći. Osim toga na izvanrednoj skupštini će biti smijenjen pa će si doma moć komentirat poslovanje TNSA

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Evo malo da se dotaknem i TNSA.

Prvo kolega ides predsjenik NO Transadrie ne mora biti dioničar niti vlasnik ijedne dionice TNSA. Recimo uzmite primjer gdina Nadana Vidoševića. Gdje li on sve sjedi a da nema nijednu dionicu te tvrtke. Članove NO postavlja skupština dioničara tj. dioničari tvrtke. Što se tiče izvanredne skupštine ona kao ni redovna skupština nije najavljena za sada.Da li će biti i od koga saznat ćemo.


Zašto Vidošević u NO-ima sjedi zna se, samo postavljam Vam pitanje kolega znanac da li bi Fudo uopće ušao u NO i bio izabran kao predsjednik da nije u tom trenutku izbora imao toliko dionica TNSA koliko je imao?

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Ne bi me iznenadilo da se sutra scenarij ponovi. Možda samo sa drugim sporedim ulogama, ali glavne uloge
ostaju zasigurno iste. Možda se samo ulazi smanje jer odjednom nije više sve tako blistavo ( neka zaduženja
niču ko poslije kiše – kako da ih nitko do sada nije niti spomenuo ali sjetili su se Kiće i kazina )

Kako to da još nitko nije objavio tko će nastupati za Novu Godinu u Tower centru ili će i to biti izneneđenje ??

A toliko ih je danas pisalo o promejni trenda da sam često morao resetirati ATM jer mi je pokazivao minus na TNSA a svi se raspisaše ( odbijanac, raste, idemo prema 15000, kupio još, evo ga, …. ) Ipak najbolji tekst mi je bio “zadnji trzaji prodaje ” ne znam ko ga je napisao ali svaka mu dala.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Nema tome dugo da je Zimzelen predlagao podići tužbu protiv Denisa Fudurića, ali su ga dioničari odvratili od toga. Danas za to nema više prepreke, jer se javnosti i važnim institucijama, pa i sebi samome, imenovani obratio, predstavljajući se u službenom obliku (kao predsjednik NO Transadrie) dopisom bez oznaka službenosti (pišem si pismo bez pečata) i navodeći paušalne ocjene, pod geslom istinitosti, kao važne činjenice o tvrtki Transadria. Kao predsjednik NO trebao bi se zalagati za dobro poslovanje tvrtke od koje ima pristojnu naknadu, a pokazao se u izrazito lošem svjetlu (pljunuo je u tanjur iz kojeg je dobro jeo), s visokom dozom zlonamjernog plasiranja “istina”, na koje su mali dioničari reagirali (što im nije za zamjriti), pa je učinjena velika šteta tvtki, te vrijednosti dionice TNSA.
Manipulacija ispunjena zlom namjerom; kakav li je tek integritet te osobe?
Pitanje je što će HANFA poduzeti, jer ju je o činjeničnom stanju na njen jasan upit izvijestila javno fizička osoba D.Fudurić, ne odgovarajući na postavljeno pitanje, već navodeći proizvoljne polovične ocjene o vrijednosti tvrtke, te izazivajući povlačenje cijene dionice na znatno nižu razinu.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Ah da, ima jošjedna “sitnica” vezana uz lik i djelo predsjednika NO Transadria d.d.; manipulacija trezorskim dionicama; hoće li se i time pozabaviti nadležni regulatori ispravnosti ponašanja, na kojoj god razini bili ???[smiley6]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

pozdrav svima.

mali sam dionicar u tnsa. dosad sam samo citao sto pisete. ali ovakvo agitiranje s ciljem rusenja cijene, pa cak i od prominentnijih clanova foruma me pocelo prilicno iritirati. mene zanima samo jedna stvar. zasto ste svi toliko fascinirani i fiksirani likom i djelom m.m.-a. ja sam dojma da medju top-10 dionicara ima jedan mocniji covjek – M.F. .

kad bi on izasao, …onda bih se poceo brinuti. ovako mi je zanimljivo gledati kako nervoza prelazi u psihozu, psihoza u paniku. sve pod budnim okom D.F.-a koji samozadovoljno trlja ruke.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Prije svega želim reći da nemam dionice TNSA u svom portfelju.
Danas je svima jasno da ja na ovoj dionici bilo prisutno navlačenje. Međutim, činjenica je isto ta da Fudo, da ima još i jednu dionicu ne bi sigurno izašao s onakvim tekstom pred javnost.
Znači čovjek izišao, a onda drvljem i kamenjem…

New Report

Close