BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PDBA (Podravska banka)[/color]

Sve bolje i bolje vijesti a dionica kliže. Čudim se komu se isplati prodavat sad. Ja ju neću prodat mada čekao par godina. Jer Đuru sam “otkrio” daleko prije svih i prodao mjesec prije rasta za samo 100 kn. Istina da sam zaradio puno ali svejedno bi moj portfelj bio skolo za 50% veći. Istu pogrešku neću napraviti s podravskom koja za razliku od đure nije gubitaš i jedna je najbrže rastućih banaka u nas, te zna nagradit svoje dioničare. Samo treba bit strpljiv. Po ovim cijena se isplati dokupljivat, šteta što sad nemam love [smiley3]

http://www.vecernji-list.hr/home/manager/692697/index.do

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Premješteno iz teme: [color=blue]PDBA (Podravska banka)[/color] Sve bolje i bolje vijesti a dionica kliže. Čudim se komu se isplati prodavat sad. Ja ju neću prodat mada čekao par godina. Jer Đuru sam “otkrio” daleko prije svih i prodao mjesec prije rasta za samo 100 kn. Istina da sam zaradio puno ali svejedno bi moj portfelj bio skolo za 50% veći. Istu pogrešku neću napraviti s podravskom koja za razliku od đure nije gubitaš i jedna je najbrže rastućih banaka u nas, te zna nagradit svoje dioničare. Samo treba bit strpljiv. Po ovim cijena se isplati dokupljivat, šteta što sad nemam love [smiley3]

Tako ti je to na nasem trzistu. Firme koje dobro posluje ne prati optimizam ulagaca, bit ce da se u tom slucaju svi boje da ne ostvare gubitak. Kod gubitasa se toga ne moras bojat (okretanja na gore), pa svi ocekuju dobit u sljedecem tromjesjecju (nekom binarnom logikom).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Savage: ” Premješteno iz teme: [color=blue]PDBA (Podravska banka)[/color] Sve bolje i bolje vijesti a dionica kliže. Čudim se komu se isplati prodavat sad. Ja ju neću prodat mada čekao par godina. Jer Đuru sam “otkrio” daleko prije svih i prodao mjesec prije rasta za samo 100 kn. Istina da sam zaradio puno ali svejedno bi moj portfelj bio skolo za 50% veći. Istu pogrešku neću napraviti s podravskom koja za razliku od đure nije gubitaš i jedna je najbrže rastućih banaka u nas, te zna nagradit svoje dioničare. Samo treba bit strpljiv. Po ovim cijena se isplati dokupljivat, šteta što sad nemam love [smiley3] ” Tako ti je to na nasem trzistu. Firme koje dobro posluje ne prati optimizam ulagaca, bit ce da se u tom slucaju svi boje da ne ostvare gubitak. Kod gubitasa se toga ne moras bojat (okretanja na gore), pa svi ocekuju dobit u sljedecem tromjesjecju (nekom binarnom logikom).

Ja mislim da se ipak radi o nećem drugom, zašto nisu postojeći dioničari plačali novoizdane dionice po tržišnoj cijeni?
Ja sam između ostalih odustao od kupovine podravske banke upravo iz tog razloga.
[smiley6][smiley6]

deimos:

Savage: ” Premješteno iz teme: [color=blue]PDBA (Podravska banka)[/color] Sve bolje i bolje vijesti a dionica kliže. Čudim se komu se isplati prodavat sad. Ja ju neću prodat mada čekao par godina. Jer Đuru sam “otkrio” daleko prije svih i prodao mjesec prije rasta za samo 100 kn. Istina da sam zaradio puno ali svejedno bi moj portfelj bio skolo za 50% veći. Istu pogrešku neću napraviti s podravskom koja za razliku od đure nije gubitaš i jedna je najbrže rastućih banaka u nas, te zna nagradit svoje dioničare. Samo treba bit strpljiv. Po ovim cijena se isplati dokupljivat, šteta što sad nemam love [smiley3] ” Tako ti je to na nasem trzistu. Firme koje dobro posluje ne prati optimizam ulagaca, bit ce da se u tom slucaju svi boje da ne ostvare gubitak. Kod gubitasa se toga ne moras bojat (okretanja na gore), pa svi ocekuju dobit u sljedecem tromjesjecju (nekom binarnom logikom).

Ja mislim da se ipak radi o nećem drugom, zašto nisu postojeći dioničari plačali novoizdane dionice po tržišnoj cijeni?
Ja sam između ostalih odustao od kupovine podravske banke upravo iz tog razloga.
[smiley6][smiley6]

Pa ja bi rekao da je to baš dobra referenca za budućnost. Onaj tko je kupio te dionice i sad dobio po nominali je jako dobro zaradio čak i sa sadašnjom cijenom. Tako će biti i u budućnosti. A banka se konstantno širi i poboljšava poslovanje. Ova cijena sada je neko dno, i da ode još do 1900 ja se ne brinem. Znam da će kad tad bar na 2500 opet doć. Isto tako moguće je da su neki sad pod mus prodavali da bi uopće mogli upisat nove dionice (posebice veći dioničari). Jedino će možda biti prilike za kupnju od strane onih koji će prodavat sada jeftinije stečene dionice. Ali i da se takva korekcija desi opet idemo nakon toga gore.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Nadam se da ćemo sutra imati snage probiti gornju liniju boolinera na 190 kn. Nakon toga sve je moguće. S obzirom na vrlo povoljno stanje svih indikatora smatram da postoji velika vjerojatnost za to.


Slažem se kolega, sutra će i info s skupštne utjecati na cijenu, 190 će past ko za šalu, IMHO.[smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

quark:

Nadam se da ćemo sutra imati snage probiti gornju liniju boolinera na 190 kn.

Ipak poteškoće s probijanjem gornje linije, vidjet ćemo do kraja dana.


To su samo oni na prodaju koji ne vjeruju u PTK posle neočekivanog pada, neka samu prodaju, posle je put prema realnoj vrijednosti otvoren.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

ocito da netko nesto zna, i ovako bez vijesti bilo je za ocekivat da ce cijena ici gore[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


To su samo oni na prodaju koji ne vjeruju u PTK posle neočekivanog pada, neka samu prodaju, posle je put prema realnoj vrijednosti otvoren.

A čuj tako nešto je bilo i za očekivati, mislim dok je bila u crvenom neki su čekali samo priliku da se je riješe jer su dosta straha proživjeli. Prolazio sam kroz tu fazu pa pretpostavljam da su i drugi imali slična iskustva [smiley2]
No definitvno vjerujem da tu ima perspektive tako da nema straha. Sigurno će na svakoj granici biti otpora. Pogotovo to očekujem kod psihološke na 200.

Mislim, ljudi da će se dionice Ine isplatiti od 20.12-10.1, kada bi trebao biti zabilježen mali pad…
[smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Vrlo loša situacija, samo 33 komada na kupnji do 178.

kolega nekome je ova cijena previsoka a nekome preniska…budućnost će pokazati tko je u pravu..ja sam u ovoj prvoj grupi, imam svoje razloge zbog kojih vjerujem da ova dionica može gore…

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Croblack: ” Vrlo loša situacija, samo 33 komada na kupnji do 178. ” kolega nekome je ova cijena previsoka a nekome preniska…budućnost će pokazati tko je u pravu..ja sam u ovoj prvoj grupi, imam svoje razloge zbog kojih vjerujem da ova dionica može gore…

kolega skacete sami sebi u usta

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close