BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Da… sve stoji što ste napisala. Kasno je za plakanje, prošao je kamion Bo Frosta… No postoji jedan mali detalj kod svakoga člana na ovome forumu koji BITNO mijenja gore opisan pogled na situaciju. A to je lova. Svaki član ovoga foruma je mali ulagač (bez uvrede, ali 99,9% nas je), dakle počeo je ili radi sa “malom” lovom. Mislim, da prilikom odabira kupovine pojedinih dionica svaki taj član radi ponekad jači due dilligance od Barra. Zapravo, ono što je J.Prošli jednom rekao, da nekome nešto i predložim da kupi, neće. Posluša sebe i nikada ne kupi ono što mu javim pa makar imao dojavu od Mesića. A zbog čega cijeli taj postupak radimo na toliko kompliciran način? Zato jer nam je svaka kunica bitna, barem meni je. Treba puno truda, strpljenja, umjeća i vremena da bi se portfelj povećao za pristojnu lovicu. Upravo smo zbog toga vrlo oprezni sa “utemeljenosti” ili “neutemeljenosti” nečijih dojava, tipova itd. Kada smo pre-oprezni gubimo 5.000 kn po dionici. Niti jedan član ovoga foruma nije toliko baš glup pa da ne kuži da niti jedna dionica na hrvatskome tržištu ne može pasti toliko da se sva lova izgubi. Sve narastu, kad-tad. Svi zarade. Svi. Problem je u tome što ima brdo ljudi, koji ne špekuliraju sa viškom love, nema tu viška love. Postoji samo ona lova koja im je potrebna i ovako i onako, ali svejedno ulažu ne bi li ju multiplicirali. E sad… da li ću ja vjerovati ponovno nekakvom drugom “Nathanu 47” uz činjenicu da ne znam ni tko je ni što je neki drugi put za neku drugu Transadriu?? Vjerovatno neću. Imam svoj mozak. Ne treba mi tuđi. Pa ako popušim, bolje da sam ljuta na sebe kao i do sada, nego na Nathana 47, zar ne?

lijepo napisano, tako i ja razmišljam i još ću nešto nadodati

kad god sam kupovao dionicu jer sam prethodno smatrao je podcijenjenom i imao dobre argumente za to zaradio, a kada sam god slušao nekoga s foruma, istine, nije to bilo puno puta, 2-3 puta, svaki puta sam izlazio s gubitkom, ali baš svaki tako da je ovo s TNSA moglo i biti drugačije kao što če biti uskoro, ali nema veze

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

ne moraš biti ljuta jer nitko za ovo nije mogao znati, čak niti nathan. on je to kupio i imao sreće. idući put možda ti budeš imala sreće. tako je to u dionicama. nathan se puno napatio s adrisom i bio u minusu skoro godinu dana i to sa velikom lovom i sad mu je krenulo i neka je tako. svaka dionica ima svojih 5 minuta.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


i sad mu je krenulo i neka je tako. svaka dionica ima svojih 5 minuta.

Naravno da je super da mlati lovu na ovome. Ima rezultate. To sam oduvijek naglašavala kao bitnu činjenicu kod tog frajera.
A to da svaka dionica ima svojih 5 minuta, naravno. Apsolutno svaka.
Moj problem je što u životu svaku, ali svaku pa i najmanju pogrešku plaćam u kešu, ne znam zašto. Pri tome ne mislim samo na dionice.
Prestrašno. Samo me to ljuti.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

cartmann
TvrtkoPTT:
” Premješteno iz teme: ADPL (AD Plastik d.d.)

cartmann
“Uvijek ce biti padova i uspona, bitna je cijena u trenutku kupovine i prodaje. smiley2 Ja sam nedavno kupio (s obzirom da sam long-term ulagac “nedavno” znaci 3-4 mjeseca) po cca. 130kn, tako da sam sasvim zadovoljan trenutnim stanjem. ”
Kao što se vidi ja sam kupio po 148,00 kn 18. 08.06.Cijena više nije išla dolje ispod 148,00 kn. Možda je i gore navedeni gospodin kupio po 130.00 kn,ali kao i uvijek na virtualnoj burzi. Vidi se koliko je vjerodostojan. hi,hi.. ”

“Dajte ljudi koristite jedan nick, stvarno vise ne kuzim tko sto pise, a koliko vidim ne kuzis ni ti pa ti se mijesaju nickovi.

Pogledaj prvi post u threadu “razotkrivamo portfelje” pa ces vidjeti da pises gluposti. Predlazem da ubuduce procitas i provjeris prije no sto krenes vrijedati i ponizavati sugovornika jer ovako samo ispadas frustrirana i bijedna budala.”
Ako sam ja frustirana budala, pokaži mi tvoj nalog kada si kupio ADPL po 130,00 kn u zadnja 3 mjeseca. Ja sam glup pa ne mogu naći, a ti si pametan pa te molim da mi pomogneš. Unaprijed ti se zahvaljujem na razumjevanju uz konstataciju – sve je relativno pa tako i budale ili još bolje nije važno što se kaže, nego tko kaže ! Veliki pozdrav mom doktoru !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color] Seve: ” Da… sve stoji što ste napisala. Kasno je za plakanje, prošao je kamion Bo Frosta… No postoji jedan mali detalj kod svakoga člana na ovome forumu koji BITNO mijenja gore opisan pogled na situaciju. A to je lova. Svaki član ovoga foruma je mali ulagač (bez uvrede, ali 99,9% nas je), dakle počeo je ili radi sa “malom” lovom. Mislim, da prilikom odabira kupovine pojedinih dionica svaki taj član radi ponekad jači due dilligance od Barra. Zapravo, ono što je J.Prošli jednom rekao, da nekome nešto i predložim da kupi, neće. Posluša sebe i nikada ne kupi ono što mu javim pa makar imao dojavu od Mesića. A zbog čega cijeli taj postupak radimo na toliko kompliciran način? Zato jer nam je svaka kunica bitna, barem meni je. Treba puno truda, strpljenja, umjeća i vremena da bi se portfelj povećao za pristojnu lovicu. Upravo smo zbog toga vrlo oprezni sa “utemeljenosti” ili “neutemeljenosti” nečijih dojava, tipova itd. Kada smo pre-oprezni gubimo 5.000 kn po dionici. Niti jedan član ovoga foruma nije toliko baš glup pa da ne kuži da niti jedna dionica na hrvatskome tržištu ne može pasti toliko da se sva lova izgubi. Sve narastu, kad-tad. Svi zarade. Svi. Problem je u tome što ima brdo ljudi, koji ne špekuliraju sa viškom love, nema tu viška love. Postoji samo ona lova koja im je potrebna i ovako i onako, ali svejedno ulažu ne bi li ju multiplicirali. E sad… da li ću ja vjerovati ponovno nekakvom drugom “Nathanu 47″ uz činjenicu da ne znam ni tko je ni što je neki drugi put za neku drugu Transadriu?? Vjerovatno neću. Imam svoj mozak. Ne treba mi tuđi. Pa ako popušim, bolje da sam ljuta na sebe kao i do sada, nego na Nathana 47, zar ne? ” lijepo napisano, tako i ja razmišljam i još ću nešto nadodati kad god sam kupovao dionicu jer sam prethodno smatrao je podcijenjenom i imao dobre argumente za to zaradio, a kada sam god slušao nekoga s foruma, istine, nije to bilo puno puta, 2-3 puta, svaki puta sam izlazio s gubitkom, ali baš svaki tako da je ovo s TNSA moglo i biti drugačije kao što če biti uskoro, ali nema veze

Upravo tako mauricije preporuke o kupnji su samo prodavanje magle ne samo na ovom forumu već inaće jer naravno da su preporuke o kupnji – vlastiti dionice koje dotični imaju .

[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


“Pogledaj prvi post u threadu “razotkrivamo portfelje” pa ces vidjeti da pises gluposti. Predlazem da ubuduce procitas i provjeris prije no sto krenes vrijedati i ponizavati sugovornika jer ovako samo ispadas frustrirana i bijedna budala.”
Ako sam ja frustirana budala, pokaži mi tvoj nalog kada si kupio ADPL po 130,00 kn u zadnja 3 mjeseca. Ja sam glup pa ne mogu naći, a ti si pametan pa te molim da mi pomogneš. Unaprijed ti se zahvaljujem na razumjevanju uz konstataciju – sve je relativno pa tako i budale ili još bolje nije važno što se kaže, nego tko kaže ! Veliki pozdrav mom doktoru !

Ako već nemaš pametnijeg posla u životu možeš otići na temu “što smo danas tržili” i voditi evidenciju tuđih trgovanja koliko ti drago. Meni osobno ne znaci nista podatak da li sam kupio u lipnju, srpnju ili kolovozu, tuzno je to da je tebi bitno kad sam ja kupio, ali eto, svakakvih ljudi ima. [smiley2]

p.s. u 10 dana ne napisem niti jednan komentar, onda napisem jedan i odma se neka budala uhvati provocirati . Ukratko – odjebi od mene. Hvala. [smiley2]

“cartmann”

vrtkoPTT:
” “Pogledaj prvi post u threadu “razotkrivamo portfelje” pa ces vidjeti da pises gluposti. Predlazem da ubuduce procitas i provjeris prije no sto krenes vrijedati i ponizavati sugovornika jer ovako samo ispadas frustrirana i bijedna budala.”
Ako sam ja frustirana budala, pokaži mi tvoj nalog kada si kupio ADPL po 130,00 kn u zadnja 3 mjeseca. Ja sam glup pa ne mogu naći, a ti si pametan pa te molim da mi pomogneš. Unaprijed ti se zahvaljujem na razumjevanju uz konstataciju – sve je relativno pa tako i budale ili još bolje nije važno što se kaže, nego tko kaže ! Veliki pozdrav mom doktoru !”

Ako već nemaš pametnijeg posla u životu možeš otići na temu “što smo danas tržili” i voditi evidenciju tuđih trgovanja koliko ti drago. Meni osobno ne znaci nista podatak da li sam kupio u lipnju, srpnju ili kolovozu, tuzno je to da je tebi bitno kad sam ja kupio, ali eto, svakakvih ljudi ima.

Kolega naj se živcirati. Mene baš briga za tebe. No ti si u zadnjih mjesec, dva brinuo o svima. Stvarno si radio samo prijegorno za dobrobit drugih, stekao sam dojam da su Isus na križu i papa Ivan Pavao II manji katolici od tebe zajedno (PETROKEMIJA). Molim te da pokažeš ljudima da si u zadnja 3. mjeseca kupio ADPL 130,00 kn i još jednom od mene napraviš frustiranu budalu. Za uzvrat plaćam ti piće i klopu ! S poštovanjem dragi kolega TVRTKO PTT !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Znao sam da si namjerno krenuo provocirati s nadom da cu ti odgovoriti pa ces u pricu uvuci petrokemiju. Ali, usprkos tvojim nadanjima svi znaju ili mogu procitati tko pise s argumentima, a tko navlaci i prodaje price o povlastenim informacijama i tajnim kupovinama za koje ne zna ni predsjednik uprave ptkm, ali on zna i tu informaciju dijeli s nama. Svi znamo tko je prije par mjeseci pricao da kupuje, a sad kaze da je tad prodavao i hvali se kako je tim novcem kupio auto, a luzeri koji su mu vjerovali nek se jebu. Eto, nagovorio si me na komentar, nakon cca. 50 bezuspjesnih pokusaja, insinuacija i lazi po svim forumima koje sam izbjegavao. Cak si i uspio pronaci “gresku”, napisao sam prije nekoliko mjeseci, a ispalo je da se ne radi o 3-4 vec 6 mjeseci. Danas ti je sretan dan, imat ces se s cim hvaliti u skoli. A sad pozdrav, ides na ignore listu jer imam vaznija posla od ovih neproduktivnih prepucavanja. Uhvati se nekog drugog. Hvala. [smiley2]

Danas na TNSA “ulovljeno” samo 4 komada. Sutra je limit 10% iznad današnje trgovine, a ni jedan nalog na prodaji ispod 14000 tisuća. Znači sutra nema trgovanja, a ni u ponedjeljak, ako se nešto ne promijeni.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Danas na TNSA “ulovljeno” samo 4 komada. Sutra je limit 10% iznad današnje trgovine, a ni jedan nalog na prodaji ispod 14000 tisuća. Znači sutra nema trgovanja, a ni u ponedjeljak, ako se nešto ne promijeni.

pat pozicija….
dal’ je sada HANFA na potezu ili netko drugi ?

Na potezu je ponuda i potražnja, negdje će se ipak naći. A po Samodolovom poučku trebalo bi čekati 29 dana i onda 30-etog dana nema limita kod prve trgovine.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

cartmann

“Znao sam da si namjerno krenuo provocirati s nadom da cu ti odgovoriti pa ces u pricu uvuci petrokemiju. Ali, usprkos tvojim nadanjima svi znaju ili mogu procitati tko pise s argumentima, a tko navlaci i prodaje price o povlastenim informacijama i tajnim kupovinama za koje ne zna ni predsjednik uprave ptkm, ali on zna i tu informaciju dijeli s nama. Svi znamo tko je prije par mjeseci pricao da kupuje, a sad kaze da je tad prodavao i hvali se kako je tim novcem kupio auto, a luzeri koji su mu vjerovali nek se jebu. Eto, nagovorio si me na komentar, nakon cca. 50 bezuspjesnih pokusaja, insinuacija i lazi po svim forumima koje sam izbjegavao. Cak si i uspio pronaci “gresku”, napisao sam prije nekoliko mjeseci, a ispalo je da se ne radi o 3-4 vec 6 mjeseci. Danas ti je sretan dan, imat ces se s cim hvaliti u skoli. A sad pozdrav, ides na ignore listu jer imam vaznija posla od ovih neproduktivnih prepucavanja. Uhvati se nekog drugog. Hvala. ”

Kolega argumenti, gdje su argumenti? Ovo je za budućnost. Nek se zna tko je tko, a što je što. Ti me ne moraš ni čitati. Netko sa strane će to valjda pogledati pa kad budeš u budućnosti dijelio pamet, ljudi će ocijeniti koliko si pametan i moralan. Inače bavim se poslom na kome ljudi ispoljavaju svoje frustracije
pa mi ovo teško ne pada. Uvijek sam spreman pomoći čovjeku da on bude zadovoljan i sretan. Zato me možeš nazvati budalom i frustriranim tipom. Ti i ovako od šume ne vidiš drvo. ZELENA AKCIJA HRVATSKE ! Pozdrav !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close