BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

Kajmane nisam ja jedan od tih koji se lako navuku[smiley1]
prošao sam malu školu navlaćenja od nekih cijenjenih kolega ovdje na ZDNK i naućio lekciju…
kao što sam već napisao u petricu sam ulazio i izlazio 4-5 puta i svaki put zaradio barem 10%[smiley2] pa iako sada imam samo 1 dionicu PTKM, ne dam da mi ju tak pljujete jer mi je donjela jako lijepu zaradu ove godine[smiley2]

btw. gubici DIOKIA rastu i veći su nego u isto vrijeme prošle godine, a nemoj zaboraviti da je PTKM u Q1 imala impresivni rezultat.

Premješteno iz teme: [color=blue]DIOK (DIOKI d.d.)[/color]


Ja sam svoje napisao a vi dalje kako znate. PTKM danas: 170 kuna. Dioki, rast, mali ali veseli. To je perspektivna dionica i minusi su sve manji. Što da vam više napišem kad argumente ne priznajete. Briga me, kupio po ispod 90. Neće padati osim uobičajenih sitnih oscilacija. Bar ne dok je tu saško i ekipa.[smiley1]

Pali su ti argumenti Caymane006 na niske grane. Lako je pljuvati po drugim dionicama, tu se iskazi pa reci nesto suvislo o Dokiju. Petokemija nije dobra dionica iako se trzi po 0,66 book-a, a Dioki je iako se trzi po 1,5 book-a. Sad se hvalis – bas me briga kupio sam je po 90,00 kn. Pa tako mogu i dionicari Petrokemije reci – bas me briga kupio sam je po 90,00 kn. Jaki ti je argument.
A to sto danas nije bilo pet kupnji na Diokiju, kako to ocjenjujes – mozda OHRABRUJUCIM????
A ne vidim da se taj sako i ekipa bas hvale svojim potezom. I koji su ti? Je su li to oni sto su hvalili Jelen?

Neuspjeh je najbolji lijek za umišljene i prepotentne

Premješteno iz teme: [color=blue]DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

To su najvjerojatnije posljednji ostaci izumrle vrsta bikova.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

http://www.vecernji-list.hr/home/manager/669793/index.do

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]

Ne, još je prerano za to. Ići će to još dolje, samo mi je žao što dokupljivah prije mjesec dana po 1130. Minus…[smiley16]

ja sam dvaput dokupljivao u zadnjih 20tak dana na 1090 i 1100 ali mi je jedna neoprezna (prva) kupovina na 1150 upropastila prosjek i nisam na vrijeme reagirao prije par dana kad sam razmisljao o prodaji na nesto ispod 1150. Nista, ostaje cekanje i jos dokupa klizne jos dolje.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Zarade od dionica više neće rasti

Domaće tržište i dionička ponuda definitivno je bio najbolji teren za investicijske fondove i njihovu golemu imovinu od 13,5 milijardi kuna u ovoj godini. To pokazuju Hanfini podaci o zaradi fondova, a ona je bila od 25 do 57 posto prinosa, i to za devet mjeseci.

Iznimka su specijalizirani fondovi koji ulažu na zapadna tržišta pa su njihovi dobici kretali u skromnom rasponu od dva do sedam posto. Ova godina bila je iznimno plodna za tržište kapitala, a pokretala ga je od ožujka Pliva i nadmetanje njezina dva preuzimača. S Plivinim dionicama, odnosno kupnjom i prodajom zavrtjele su se sve ostale dionice, i to svih sektora, iako je jasno da nije bilo mjesta rastu vrijednosti dionica mnogih tvrtki. Novac se potaknut optimiznom oko Plive počeo slijevati u investicisjke fondove, povučen iz bankovnih depozita, kredita, prodaja nekretnina…

Višak novca i manjak dionica u koje se može ulagati učinio je svoje – eksploziju cijena i vrtoglavi rast zarada fondova. Brokerska kuća To One i njezin agilni direktor Josip Galinec te časopis Banka u redovitoj publikaciji Investicijski fondovi analizirali su izloženost fondova prema tri tipa tržišta – zemlja, svijet i regija. Pokazalo se da za dobru zaradu nije bilo potrebno ići preko granice.

Možda je donekle iznenadilo to da fondovi nisu baš mnogo izloženi tržištima regije, iako je dojam bio da su više ulagali u nove dionice tržišta u razvitku. Aureus Equity fond, koji djeluje godinu dana, zaradio je najviše, u tom razdoblju oko 57 posto na tržištima Makedonije, Hrvatske i Crne Gore. Zb Aktiv, koji je počeo s radom tek krajem lipnja, uspio je ostvariti prinos od 34,2 posto, s tim da je 35 posto portfelja investirao u regiji, a 27,5 posto na domaćem tržištu. HPB-ov dionički fond također je značajan dio novca uložio u regiju, 27 posto, a prinos je visokih 46,4 posto.

Zasad još nema službenih podataka iz kojih bi se mogli iščitati trendovi na kraju jednoga ciklusa. Jesu li ulagači, zadovoljni učinjenim, počeli masovnije kapitalizirati dobit i povukli je van, stižu li nove uplate i što se zbiva u posljednjih mjesec dana?

Procjene su opet optimistične – rast imovine fondova povisit će se u 2007. godini 50 posto.

Malo su manje optimistična očekivanja od budućih prinosa fondova, a 20-ak posto značilo bi odlično obavljen posao. Fondove zbunjuje Inin IPO, koji, prema prvim računicama, neće biti povoljno ulaganje. Inina dionica od 1500 do 2000 kuna, na koliko se procjenjuje u IPO-u, skupa je za fondove jer usporedive naftne kompanije vrijede ispod 1500 kuna po dionici. Zlovolja nad Inom možda prođe kada počne IPO i kampanja, a dionice se ipak pokažu isplativima za tako velike ulagače kao što su fondovi.

Izvor: Večernji list, 7.11.2006.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

ko ima kešijane može u ovakvim danima dobro privredit. Po sitno jel kod PTKM nema velike prodaje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

…e da nismo sve uložili očekujući plivinu plimu….

Scio me nihil scire

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Optimistu, nemoj ljude navlačiti. Dosta su popušili s ovom dionicom. Imatelji, ptkm će i dalje prema dolje, sa pokojim danom rasta. Ali sve u svemu ne upućuje na dobro za vlasnike PTKM dionica. Nemojte navlačiti ljude da popuše novac. Budite korektni, priznajte da ste popušili i idemo dalje s drugim dionicama. Ovako nema smisla više. već trubite 2 tjedna da je dno dosegnuto i da će sada rast, ali ova dionica pada sve dublje i dublje. Moj target je 150 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Optimistu, nemoj ljude navlačiti. Dosta su popušili s ovom dionicom. Imatelji, ptkm će i dalje prema dolje, sa pokojim danom rasta. Ali sve u svemu ne upućuje na dobro za vlasnike PTKM dionica. Nemojte navlačiti ljude da popuše novac. Budite korektni, priznajte da ste popušili i idemo dalje s drugim dionicama. Ovako nema smisla više. već trubite 2 tjedna da je dno dosegnuto i da će sada rast, ali ova dionica pada sve dublje i dublje. Moj target je 150 kuna.

Samo sačekaj kolega, da se smire ove drhtave ručice malih, pa da veliki krenu u šoping.Fali još samo jedna pozitivna vijest, pa čemo vidjeti ko je koga navlačio.Bolje se stavi ovih dana ne kupnju, dok je još takav diskont.
Nego, danas je bila ludnica na Dioki, čudo od dionice.
[smiley1][smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


cayman006: ”
Optimistu, nemoj ljude navlačiti. Dosta su popušili s ovom dionicom.
Imatelji, ptkm će i dalje prema dolje, sa pokojim danom rasta. Ali sve
u svemu ne upućuje na dobro za vlasnike PTKM dionica. Nemojte navlačiti
ljude da popuše novac. Budite korektni, priznajte da ste popušili i
idemo dalje s drugim dionicama. Ovako nema smisla više. već trubite 2
tjedna da je dno dosegnuto i da će sada rast, ali ova dionica pada sve
dublje i dublje. Moj target je 150 kuna.

Samo sačekaj kolega, da se smire ove drhtave ručice malih, pa da veliki
krenu u šoping.Fali još samo jedna pozitivna vijest, pa čemo vidjeti ko
je koga navlačio.Bolje se stavi ovih dana ne kupnju, dok je još takav
diskont.
Nego, danas je bila ludnica na Dioki, čudo od dionice.
[smiley1][smiley2]

Već sam pisao i ponovo ću. Boli me k….c za dioki kad sam ga kupio po manje od 90 kuna. Može on slobodno i na 140, opet sam zaradio, što se za najveći broj vas u ptkm ne može reći. A to da se stavim na kupnju….hahaha…..samo sanjaj. Ni mrtav. PTKM neću kupiti nikad. Dobro ajde, ako dođe na 70-80 kuna možda. I netočno pišeš da će veliki u kupnju. Neće iznad 150. To pouzdano znam od jednog fond managera koji je btw. rasprodao ptkm iz svog portfelja i fino zaradio cca 100% u par mjeseci. Rekao je da ni mrtav ne bi uzimao ptkm za svoju lovu ali za fond je uzeo jer je znao da će određeni ljudi napumpati cijenu, naravno, bez pokrića. Bolje ti drži tu ptkm dok ti barem malo ne poraste nego da ju dokupljuješ jer ako još padne, bit ćeš u još većim govnima. Neminovno je da će ptkm rasti, samo je pitanje kada. Nemoj da bi bilo kroz par godina..Što vam je uopće trebalo to kupovatii kad ste znali da je firma gubitaš. Pisalo se da će todorić kupiti. Možda i kupi, ali ne bude on davao preko 90 kuna za ptkm jer da on kupuje pomahnitalo kao vi, ne bi danas imao ni lipe.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Tebe kajmane uvijek nešto boli. Ti uvijek zaradiš ili misliš da zaradiš.

Jel Đoko opet in ??

Neuspjeh je najbolji lijek za umišljene i prepotentne

New Report

Close