BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


mika: ” A kakav si ti patriota pa pomažeš razvoju američkog tržišta kapitala a ne ovog našeg jadnog kojeg svi mi razvijamo. ” Nije naše tržište jadno, ono je ok, ali postoje tzv. manipulacije tržištem za koje nitko ne odgovara, što daje jasan signal gdje živimo i s kime. Sve ostalo nema veze.

prijatelju tebe je Mesarić teže uneredio. Pa i sam znaš da je to privremeno i da će stvari brzo doći na svoje.

ALI KAKO JUNAK ZARADI NA MASTERU, SVAKA ČAST.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


prijatelju tebe je Mesarić teže uneredio. Pa i sam znaš da je to privremeno i da će stvari brzo doći na svoje. ALI KAKO JUNAK ZARADI NA MASTERU, SVAKA ČAST.

trebaju biti neka pravila, pa makar ih malo poštivati, ništa drugo

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

http://www.poslovni.hr/26083.aspx

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


ma htio sam i ja kupit MA ali imaju premalu amortizaciju pa sam odustao. Sutra će ti past pa odmah ujutro prodaj. A kakav si ti patriota pa pomažeš razvoju američkog tržišta kapitala a ne ovog našeg jadnog kojeg svi mi razvijamo.

To je karticna kuca, ne igra kod njih neku ulogu amortizacija. Imaju ukupno cca. 230 mil. usd u materijalnim sredstvima te cca. 210 milijuna u goodwillu. btw. jedini poznat problem su bile tuzbe zbog lihvarenja, jer su ih neki korisnici tuzili zbog prevelikih naknada. Na tome su popusili cca. 23 milijuna usd. U drugom kvartalu ove godine su teoretski bili gubitasi, ali teoretski jer je to bilo planirano i ostvarno s donacijom od 395 milijuna dolara u mastercard fundaciju (+5 milijuna u ostale dobrotvorne svrhe) i time srusili porez koji bi trebali platiti, te troskom od 307 milijuna dolara na reklamu, najvise na sponzoriranje svjetskog prvenstva u nogometu.

Prodao sam kad je dotakla $97 i kupio nekoliko put opcija, ali sad mi je zao sto sam prodao, pratit cu razvijanje dogadaja sutra i najvjerojatnije opet kupiti.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

cartmanne, ma nemoj više trošiti svoje dragocjeno vrijeme na uvjeravanje/razuvjeravanje ekipe u/za PTKM. Pusti to, čovječe. Ili ti to dokupljuješ?!?! PTKM je visokorizična dionica (dooobra za kockare), fundamenatalno nepodržana, i čemu daljnje priče?!…
Ja ne žalim nikoga tko puši radi svoje gluposti, niti će itko ikad žalit’ mene! I amen. Hajd’mo dalje!

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

To je karticna kuca, ne igra kod njih neku ulogu amortizacija. Imaju ukupno cca. 230 mil. usd u materijalnim sredstvima te cca. 210 milijuna u goodwillu. btw. jedini poznat problem su bile tuzbe zbog lihvarenja, jer su ih neki korisnici tuzili zbog prevelikih naknada. Na tome su popusili cca. 23 milijuna usd. U drugom kvartalu ove godine su teoretski bili gubitasi, ali teoretski jer je to bilo planirano i ostvarno s donacijom od 395 milijuna dolara u mastercard fundaciju (+5 milijuna u ostale dobrotvorne svrhe) i time srusili porez koji bi trebali platiti, te troskom od 307 milijuna dolara na reklamu, najvise na sponzoriranje svjetskog prvenstva u nogometu.

Prodao sam kad je dotakla $97 i kupio nekoliko put opcija, ali sad mi je zao sto sam prodao, pratit cu razvijanje dogadaja sutra i najvjerojatnije opet kupiti.

Lijepo je to da taj carticarska kuca ima toliki goodwill, hi,hi,hi, no to nije nista, nasa Cadjara ima 100 milja goodwilla i 100milja badwilla, pa ti vidi. Nije ni cudo sto je naglo skocila kad je prevladao goodwill., hi,hi,hi
No trenutno je na snazi Mesaricev badwill. Cim opet prevlada goodwill – odosmo u visine, jer tamo nema zime.
[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color] cartmann: ” Tvoje je pravo nadati se, i ja se kao navijac Hajduka nadam da ce Hajduk jednom osvojiti ligu prvaka” Joj kolega pa hajduk ne može osvojiti niti prvenstvo, prošle sezone je skoro ispao iz lige. Kakve su to usporedbe , pa ne bih ja baš uspoređivao Petrokemiju sa hajdukom. Mislim da čađara ima puno veće izglede od hajduka. Iako vidim i neke sličnosti , i čađara i hajduk stalno nešto plaču i žale se – jedni na plin Inu itd, drugi na suce i šta ti ja znam što sve ne.

Ako je Hajduk kao Petrokemija onda je DInamo kao Belje. VIsoko leti ali bogme nisko pada!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Premješteno iz teme: [color=blue]SAPN (Saponia d.d.)[/color]

Sto vam to vrijedi kad cijelo trziste ima losa izvijesca i ako trziste ode u korekciju, otici ce i Saponia.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Premješteno iz teme: [color=blue]SAPN (Saponia d.d.)[/color]

Cijelo trziste je na rubu korekcije…a vrijedi mi to da mogu sve prodaji u jednom nalogu i cekati nize[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Premješteno iz teme: [color=blue]SAPN (Saponia d.d.)[/color]

Ako su vama ovi minusi – rub korekcije, kakvi su tek minusi u korekciji?

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Premješteno iz teme: [color=blue]SAPN (Saponia d.d.)[/color]

Puno, puno veci…
Kad (ako) dodje korekcija, onda ce zbog kolege Samodola na dosta dionica na kupnji biti oznaka 0 ili ce biti blokirana prodaja…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Premješteno iz teme: [color=blue]VART (Varteks)[/color]


još uvijek nema izvješća? ima netko kakav info ispod žita [smiley2]

najteža vremena su iza Varteksa u svakom slučaju
-kucilo oro je gledao u grah i s manituom je razmjenio par rječi i kaže da je na nebu vidio dobre znakove za VART(a nemamo razloga ne vjerovat indijancu)
[smiley2]

New Report

Close