BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

znam da nije, i zato sam ljut na sebe jer umjesto da čekam koei na 620, možda bi mi bilo pametnije da uletim u tnsa s ostatkom casha, ali eto ..

Premješteno iz teme: [color=blue]JLEN (Jelen d.d.)[/color]


davorin: ” TOŽ: ” I naravno, ovim postom, ne pozivam na kupnju ove dionice upravo zbog dosta stvari koje su se dešavale oko nje u zadnja 3 mjeseca. Pozdrav! ” Opet navlačite, u kombinaciji kojih kuća ti i Saško radite i za koga, da vam trebaju kupci ovih donica? ” to ti je sis-kombinacija cevapa, sale&falconers, utukli 2 milje kuna u navlakusu pa sad ni gore ni dolje. nema veze sezona lova na jelene je sve do 30.04.2007.

Nemam ja nikakve veze sa Saletom i Falconersom! Niti tu ima mojih naloga, ja sam kupovao na 330 kao i dosta ljudi i moglo bi se kazati i da sam i ja navučen. Zašto je cijena pala na čak 230 to mi je jasno zbog velikih očekivanja ali da ide na nekakvih 50 kuna pa zašto. A kolko vrijedi firma istražit ću i napisat ću šta mislim.
Nemam nikakvu organizaciju iza sebe kao većina vas, a o mom poštenju nemojte raspravljati bez činjenica.
Opet kažem ako krena cijena prema gore to mora ići od velikih a nikako da netko kupuje 100, 200 ili 500 komada.
Imam jedan nick i nikada neću otvarati drugi. Imate i private pa ako hoćete možemo razmjeniti brojeve mob-a pa ond u, recimo, “četri oka” možemo o mom poštenju!

Premješteno iz teme: [color=blue]JLEN (Jelen d.d.)[/color]

nightrider:
to ti je sis-kombinacija cevapa, sale&falconers, utukli 2 milje kuna u navlakusu pa sad ni gore ni dolje. nema veze sezona lova na jelene je sve do 30.04.2007.

Nemam ja nikakve veze sa Saletom i Falconersom! Niti tu ima mojih naloga, ja sam kupovao na 330 kao i dosta ljudi i moglo bi se kazati i da sam i ja navučen. Zašto je cijena pala na čak 230 to mi je jasno zbog velikih očekivanja ali da ide na nekakvih 50 kuna pa zašto. A kolko vrijedi firma istražit ću i napisat ću šta mislim.
Nemam nikakvu organizaciju iza sebe kao većina vas, a o mom poštenju nemojte raspravljati bez činjenica.
Opet kažem ako krena cijena prema gore to mora ići od velikih a nikako da netko kupuje 100, 200 ili 500 komada.
Imam jedan nick i nikada neću otvarati drugi. Imate i private pa ako hoćete možemo razmjeniti brojeve mob-a pa ond u, recimo, “četri oka” možemo o mom poštenju!

a tko je rekao da imas, sam si osjetio prozvanim, ja te nisam nigdje spomenuo
btw tvoje poštenje ja nisam dovodio u pitanje i nije mi jasno zašto se pjeniš
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Izgleda da se neki bljedoliki želi iskrcati

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

ja stvarno duboko vjerujem u potencijal PTKM i probaću ga malo komparirati sa bankarskom prošlošću hrvatske države. Mi stanovnici hrvatske države jednostavno nismo sposobni sami upravljati potencijalom kojim raspolažemo. Uglavnom pljačkamo sami sebi, friziramo bilance i RD i G, i spremni smo na sve, samo ne na rad u zajedničkom interesu. Banke su opustošene od 96, 97, pa sve do trenutka kad su nove gazde došle i morale nam pokazati kako se to radi i kako se može zarađivati a da se ne pljačka. PTKM je trenutno u situaciji u kojoj su banke bile 96. Dakle većinski gazda je država, radi ko šta hoće, fin. izvještaji su znamo svi kakvi a potencijal rasta i razvoja je stravičan. Da bi stvar profunkcionirala u potpunosti na žalost moraćemo čekati novog gazdu koji će nam svima pokazati kako se to radi. Na nama kao malim igraćima je da prepoznamo takve potencijale, ukrcamo se u vlak i čekamo. Sadašnja cijena PTKM po meni usporediva je sa cijenom ZABE i PBZ prije privatizacije. Za one mlađe bilo je to oko 2000-2200 i 100-185 onako grubo.Koliko to danas vrijedi opće je poznata stvar. Ja vjerujem da se povijest može ponoviti i u slučaju PTKM, možda ne u tim relacijama cijene ali i da ode na 400 kuna, za nas koji smo unutra biće dobro. Sad će me cartmann popljuvat ali ja to stvarno mislim i nadam se da će do toga doći. A kolika će vrijednost PTKM biti nakon što pravi vlasnik bude tamo radio par godina možemo samo nagađati.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Sad će me cartmann popljuvat ali ja to stvarno mislim i nadam se da će do toga doći. A kolika će vrijednost PTKM biti nakon što pravi vlasnik bude tamo radio par godina možemo samo nagađati.

Tvoje je pravo nadati se, i ja se kao navijac Hajduka nadam da ce Hajduk jednom osvojiti ligu prvaka, ali mi ne pada na pamet javno reci “ulozite ljudi na kladionicu da ce hajduk osvojiti ligu prvaka, oce sigurno, samo jedan Hajduk”, ako realno ne postoje pokazatelji da Hajduk to zaista moze, bez obzira na moja nadanja. U skladu s tim necu napasti onog tko mi argumentirano na temelju dosadasnjih rezultata i ucinka momcadi te svakog pojadinog igraca ukaze da npr. Barcelona, Chelsea ili Arsenal bolji od Hajduka i umjesto da saslusam argumente tupiti kako je Hajduk šampion i pjevati navijacke pjesme.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Tvoje je pravo nadati se, i ja se kao navijac Hajduka nadam da ce Hajduk jednom osvojiti ligu prvaka

Joj kolega pa hajduk ne može osvojiti niti prvenstvo, prošle sezone je skoro ispao iz lige.
Kakve su to usporedbe , pa ne bih ja baš uspoređivao Petrokemiju sa hajdukom.
Mislim da čađara ima puno veće izglede od hajduka.
Iako vidim i neke sličnosti , i čađara i hajduk stalno nešto plaču i žale se – jedni na plin Inu itd, drugi na suce i šta ti ja znam što sve ne.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


mika: ” Sad će me cartmann popljuvat ali ja to stvarno mislim i nadam se da će do toga doći. A kolika će vrijednost PTKM biti nakon što pravi vlasnik bude tamo radio par godina možemo samo nagađati. ” Tvoje je pravo nadati se, i ja se kao navijac Hajduka nadam da ce Hajduk jednom osvojiti ligu prvaka, ali mi ne pada na pamet javno reci “ulozite ljudi na kladionicu da ce hajduk osvojiti ligu prvaka, oce sigurno, samo jedan Hajduk”, ako realno ne postoje pokazatelji da Hajduk to zaista moze, bez obzira na moja nadanja. U skladu s tim necu napasti onog tko mi argumentirano na temelju dosadasnjih rezultata i ucinka momcadi te svakog pojadinog igraca ukaze da npr. Barcelona, Chelsea ili Arsenal bolji od Hajduka i umjesto da saslusam argumente tupiti kako je Hajduk šampion i pjevati navijacke pjesme.

mislio si ti da je PTKM kladionica i kad je bila po 130 kuna pa znamo koliko je bila poslije.
Misliš ti i na 190 da je to kladionica, a vjerovatno ćeš i na 250 isto misliti.
A ako je po trendu tvoga mišljenja čeka nas svijetla budućnost.

A tebe PTKM stvarno proganja u životu i bojim se za tvoje zdravlje ako pređe 250.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

htio bih se nadovezati na elegije kolege koji je pokušao izvući poveznicu između PTKM-a, ZABE i PBZ-a. Iskreno se nadam da ste se šalili kad ste ove šarolike sektore išli uspoređivati jer to su zaista kruške i LUBENICE.
U slučaju da se privatizacija i dogodi u skorije vrijeme što je malo vjerojatno, ona se nikako neće odvijati na naćin da se stvari prepuste tržištu. Od prije poznato stajalište države o strateškoj važnosti PTKM jedina je svijetla točka u mraku te shodno tome ova firma ima još dosta popravnih ispita.
Osobno smatram da ovoj firmi ne treba neki novi ESOP kako se trenutno najavljuje nego jedan strateški partner uz udio države minimalno 25% plus 1.
Mnogi elementi u ovoj grani industrije ne idu dugoročno u prilog ovoj firmi te jedino uz oprobane kapitalističke metode se ovaj trend može okrenuti. Sljedom toga treba gledati u budućnost mada nema mjesta panici jer su fundamenti još uvjek tu za obranu cijene. Zbog toga su uostalom u top 10 i dotićni svima prepoznatljivi dioničari koji če oko obrane zasigurno pomoći.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


mislio si ti da je PTKM kladionica i kad je bila po 130 kuna pa znamo koliko je bila poslije.
Misliš ti i na 190 da je to kladionica, a vjerovatno ćeš i na 250 isto misliti.
A ako je po trendu tvoga mišljenja čeka nas svijetla budućnost.

A tebe PTKM stvarno proganja u životu i bojim se za tvoje zdravlje ako pređe 250.

Ako si u proteklih pola godine bacio pogled na moj portfelj koji je naveden na mom blogu sigurno si uocio MA (Mastercard), koji je danas otisao gore 6.94% (jos ima 40tak min do zatvaranja us burze). Bez drukanja teme, pumpanja i nagovaranja drugih kako je to odlicna dionica. Tvoja PTKM je danas pala za 1.57%, nakon sto je u proteklih par tjedana pala cca. 20%, uz svo tvoje navlacenje. I jos se ne bih zacudio da je iznos koji ja imam u MA 10x veci od onog kojeg ti imas u PTKM. I predsjednik uprave MA ne tvrdi kako ce Mastercard sljedece godine u stecaj, niti godisnje rade gubitak u vrijednosti 15% knjigovodstvene vrijednosti cijele firme.

Pa sam zakljuci za cije bi se zdravlje trebao brinuti. [smiley2]

p.s. usput koristim priliku da zahvalim Presvetlom sto me “navukao” na MA (naime, do MA sam dosao nakon njegove recenzije na moj novac forumu).

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


mika: ” mislio si ti da je PTKM kladionica i kad je bila po 130 kuna pa znamo koliko je bila poslije. Misliš ti i na 190 da je to kladionica, a vjerovatno ćeš i na 250 isto misliti. A ako je po trendu tvoga mišljenja čeka nas svijetla budućnost. A tebe PTKM stvarno proganja u životu i bojim se za tvoje zdravlje ako pređe 250. ” Ako si u proteklih pola godine bacio pogled na moj portfelj koji je naveden na mom blogu sigurno si uocio MA (Mastercard), koji je danas otisao gore 6.94% (jos ima 40tak min do zatvaranja us burze). Bez drukanja teme, pumpanja i nagovaranja drugih kako je to odlicna dionica. Tvoja PTKM je danas pala za 1.57%, nakon sto je u proteklih par tjedana pala cca. 20%, uz svo tvoje navlacenje. I jos se ne bih zacudio da je iznos koji ja imam u MA 10x veci od onog kojeg ti imas u PTKM. I predsjednik uprave MA ne tvrdi kako ce Mastercard sljedece godine u stecaj, niti godisnje rade gubitak u vrijednosti 15% knjigovodstvene vrijednosti cijele firme. Pa sam zakljuci za cije bi se zdravlje trebao brinuti. [smiley2] p.s. usput koristim priliku da zahvalim Presvetlom sto me “navukao” na MA (naime, do MA sam dosao nakon njegove recenzije na moj novac forumu).

ma htio sam i ja kupit MA ali imaju premalu amortizaciju pa sam odustao. Sutra će ti past pa odmah ujutro prodaj. A kakav si ti patriota pa pomažeš razvoju američkog tržišta kapitala a ne ovog našeg jadnog kojeg svi mi razvijamo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


A kakav si ti patriota pa pomažeš razvoju američkog tržišta kapitala a ne ovog našeg jadnog kojeg svi mi razvijamo.

Nije naše tržište jadno, ono je ok, ali postoje tzv. manipulacije tržištem za koje nitko ne odgovara, što daje jasan signal gdje živimo i s kime. Sve ostalo nema veze.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close