BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Ništa ništa pojeo, ali prepotencija koju imaš ne stoji. Zar ne shvaćaš da ljude navodiš na totalno precijenjenu dionicu, vrijednost kapitalizacije premašuje sve norme, pa čak i one od same vrijednosti AKTIVE, što naravno nema veze.

Daj procitaj temu od pocetka, daj prosurfaj malo netom u potrazi za informacijama, daj skoci do rijeke i raspitaj se malo, daj za Boga miloga skini kratki prospekt i procitaj sve sto u njemu pise a onda radi ove bravure po forumu… to sto te griznja savjesti pegla zbog vlastite krive interpretacije i ne poznavanja dionice iz vlastitog portfelja zbog kojih se osjecas kao navlakac (ako se osjecas) je tvoj problem…al nemoj brate pisati o necem sto ne znas…

p.s. ja nikoga ne navlacim… to na ovoj dionici uopce nije potrebno [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Daj procitaj temu od pocetka, daj prosurfaj malo netom u potrazi za informacijama, daj skoci do rijeke i raspitaj se malo, daj za Boga miloga skini kratki prospekt i procitaj sve sto u njemu pise a onda radi ove bravure po forumu… to sto te griznja savjesti pegla zbog vlastite krive interpretacije i ne poznavanja dionice iz vlastitog portfelja zbog kojih se osjecas kao navlakac (ako se osjecas) je tvoj problem…al nemoj brate pisati o necem sto ne znas… p.s. ja nikoga ne navlacim… to na ovoj dionici uopce nije potrebno [smiley2]

Bravo, mislim da vrijednosnt dionica TNSA može samo rasti, pad vrijednosti je predviđen za PTKM i BLJE. Sutra će već u rano jutro na 7000 kuna.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Sutra će već u rano jutro na 7000 kuna.

Ne bih se previse iznenadio… premda mislim da to nece biti sutra [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


@ Nathan – a daj mi, molim te, objasni kako to misliš da je Fudurić ispraznio trezor bez znanja Uprave?????? Došao s koferom jedan dan i potrpao dionice u njega???? Ovo je samo jedan mali detalj koji govori koliko poznaješ i razumiješ poslovanje trgovačkih društava. Tako da je vrlo zanimljivo slušati neke tvoje ostale savjete i ideje.

Cuj perice mili svima koji misle da ti, za razliku od mene, razumijes poslovanje trgovackih drustava preporucujem da malo prouce temu TNSA od pocetka na onom drugom forumu… evo prenosim samo jedan citat

perodegenero
03.12.2005., 12:42

Ma nekako mi se cijela ta akcija oko Transadrije čini smiješna i naivna. OK, Fudurić i ekipa oko njega imaju nekavu poziciju i, očito, nekakav cilj. Da li njima odgovara viša ili niža cijena – pitanje je. A zašto viša? Pa s obzirom da su nakrcali portfelje TNSAom (vidi listu top 10 SDA), njima sigurno paše da na kraju godine cijena bude što viša, jer onda portfelji imaju veći prinos, pa onda Interfinance više zarađuje.

Toliko o tome. Mislim da je logično.

I onda mi je glupo kad Zimzi brije kako treba nemilice skidati sve po 1800. Zašto??? Kome to odgovara??? osim njemu, koji želi – očito – napumpati cijenu i iskrcati se. Jer da je to stvarno tako super i da Zimzi stvarno radi šta priča da se treba raditi, onda bi on bio već odavno bio među top 10. A čini mi se da nije. Naravno, možda griješim. Pa su mi onda fakat debilne spike “Fudo i ekipa su jedna strana, a mi smo druga”. Fudo ima sigurno neki cilj, sjedi u Nadzornom odboru i ziher zna više o firmi od svih nas zajedno. A Zimzi basa spike “juriš drugovi”. I ekipa to puši. Ma super!!! Stvarno ne vidim šta iko ima od toga (osim Zimzija i Fude – zbog portfelja) da cijena TNSAe raste.

Inace u to vrijeme je cijena dionice TNSA bila ispod 2000 kn…. U medjuvremenu se zimzi dokrcavao…

Mislim perice da bi se ti u najmanju ruku trebao pokriti usima zbog ovako fundamentalno pogresne procjene… Kao i tada i ovaj put ce te demantirati vrijeme, a ja cu onda kada, za koji mjesec, budes spominjao 10.000 kuna kao plafon za TNSA i neutemeljenu vrijednost ponovno izdvaditi tvoj citat, samo ovaj sa poslovnog… ugodan dan zelim.[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Ja i dalje stojim iza onoga što sam rekao/napisao.

Kao što sam napisao u jednom postu, ja dionice gledam fundamentalno, i ova dionica je fundamentalno precijenjena, i to jako, jako, jako…To što je tržište odreagiralo drugačije – a šta sad, nisam nigdje tvrdio da sam nepogrešiv. Ako malo pregledaš moje kasnije postove, vidjet ćeš da sam priznao da ću morati malo “zagristi govno”. Dakle, ja s priznavanjem “poraza” nemam problema.

Ali imam problema sa likovima kao što si ti.

Daj mi, MOLIM TE, pojasni kakve veze ima moja tvrdnja da nemaš baš previše znanja o funkcioniranju dioničkih društava – što sam potkrijepio tvojom čudnom izjavom – sa ovim mojim starim postom??????? Kakve to ima veze jedno s drugim?????

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Daj mi, MOLIM TE, pojasni kakve veze ima moja tvrdnja da nemaš baš previše znanja o funkcioniranju dioničkih društava – što sam potkrijepio tvojom čudnom izjavom – sa ovim mojim starim postom??????? Kakve to ima veze jedno s drugim?????

Gle, jesam ti ja kriv sto si bio slijep pored zdravih ociju, sto imas Don Quijotovski sindrom pa se moras boriti protiv vjetrenjaca… tvoji, a ne moji, postovi onda su sprijecili neke da zarade… volis fundamentalno podcijenjene dionice? Volim ih i ja, vidis da imam i ADRS i MMTZ… a sto se tice nacina na koji je Fuduric ‘posudio’ trezorske dionice TNSA bez odobrenja uprave to bi ti na najbolji nacin mogla objasniti HANFA u suradnji sa SDA… i nemoj mi govoriti o nacinima na koje se nesto moze postici a da je u sukobu sa propisima zakona o trgovackim drustvima… u zemlji u kojoj vlasnik 55% drustva nepravedno dokapitalizira firmu, isto kao i jedna od vodecih banaka svaka rasprava o pravednosti i mogucnostima je suvisna… dragi perice, ne kazu ameri uzalud: where there’s a will there’s a way…

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Pa ja sam mislio da ću naučiti nešto novoga, da ćeš dati novi doprinos teoriji corporate governance-a, ali [smiley3].

No, daj mi onda pojasni, po kojim je to mjerilima Transadria fundamentalno podcijenjena???? Ja sam svoju računicu izbacio. Daj ti svoju.

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

gtomislav očistio TNSA [smiley1]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

svaka čast tomi! 6600kn x 190kom

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Denis opet kupuje,shvatio je po pisanju forumaša da to vrijedi više[smiley2]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Uh, on prognozira pad, a TNSA na all time high… covjece, koja sol na ranu[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

evo malo graf crobexa, da vidimo sto nam se desavalo proteklih godina i da to usporedimo sa sadasnjom situacijom na trzistu. ovakvih korekcija je vec bilo i situacija bi se nakon par mjeseci vratila u zeleno.
zato strpljan spasen…

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

New Report

Close