BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Croblack: ” Toliko trgovanja a bez promjene u TOP 10. ” Znači da u Top 10 nije bilo panike…….niti će je biti. Oni ipak znaju više, “zna se”!

nažalost mali i neinformirani uvijek stradaju prvi, a bogati postaju još bogatiji.
zato moj savjet je sa ovom dionicom treba biti strpljiv i to će biti nagrađeno, zna se…..
Gosp. Ivo S. nije od jučer i skupo prodaje svoju kožu a bogami i svoju imovinu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

fotije, 04.11.2006. u 18:36
Danas sam cijeli dan bio poslovno odsutan. Tek sam sada u miru proučio današnje trgovanje, forum i napravio tehničku analizu.

Za početak zahvalio bih se Posejdon-u na podršci Petrokemiji u jednom zanimljivom slučaju koji će, nadam se, završiti pozitivno za dioničare Petrokemije.

Mislim da su najbolje argumente danas dali Pierre i mika i ako su njihove pretpostavke točne tada cijela ova priča oko katastrofičnih članaka o Petrokemiji kojih smo se načitali zadnjih dana i FI imaju smisla.

mika:
” 1. Umjetno radimo veliki gubitak i povećavamo vlasnički udio
2. čistimo bilancu od svih dubioza i kreće poslovanje s profitom
3. dobivamo odličnu cijenu u privatizaciji a u međuvremenu neko iz Ine ima zadatak plasirati teze o povećanju plina od 40% da se neko još dodatnu ukrca u dionice.

a u međuvremenu neko iz Ine ima zadatak plasirati teze o povećanju plina od 40% da se neko još dodatnu ukrca u dionice. ”

Ako tome pridodamo da danas nema nikakvih promjena u TOP10 pri SDA tada je to još dodatni argument ovim tvrdnjama. Prema prometima do utorka ako se netko iskrcavao trebale bi se vidjeti promjene. Čini se da su ovi u TOP10 jeftino podebljavali svoje pozicije.

Davorine, razočaran sam tvojim postovima zadnja dva dana na forumu. Zar si tako lako izgubio vjeru u Petrokemiju. Pročitaj svoje opservacije na ovu temu od prije par mjeseci.

Grafovi izgledaju dobro. Tehnički je Petrokemija nisko i počelo je lagano izranjanje iz oversold područja, slow stohastics (gledamo ga kao na brzu varijantu MACD krivulje) je jako nisko i pokazuje buy, MACD također nisko, zaustavljena distribucija.

Kako su meni javili iz Moslovačko-Sisačke parohije, Petrokemija će biti pomognuta od Vlade do izbora, a onda će se u bilancama prikazati velike dubioze pa će se pokrenuti stečaj s preustrojem. Navodno je kupac već nađen, ali on samo želi imovinu i prebacivanje na d.o.o. u 100%-tnom vlasništvu. Mali dioničari će nakon toga moći povratit uloženi kapital na način da će u protuvrednosti knjigovodstvene vrednosti dionice (koja će zbog gubitaka biti blizu nule) uzeti veštačko đubrivo. Na taj način bi se pravično rešile sve stranke oko Petrokemije. Meni se to čini ok model sanacije i izlaska iz krize.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Meni se ova prilika cini idealnom za dokup Petrice. Ovi gubitci su multiplicirani ( iznad normale ) u dogovoru sa Vladom, da bi se Petrokemija ocistila i sredila za eventualnu privatizaciju.

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


@fotije
,

u novom broju Investitora ima edukativni članak “Squeez out” a mislim da je država definirala fer cijenu dionice.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Mislim da su najbolje argumente danas dali Pierre i mika i ako su njihove pretpostavke točne tada cijela ova priča oko katastrofičnih članaka o Petrokemiji kojih smo se načitali zadnjih dana i FI imaju smisla.

Mikine bajke o uroti i price kako predsjednik uprave namjerno prikazuje gubitke (?? zar je tako tesko prihvatiti da je ptkm gubitas?), necu ni komentirati, samo u saljivom tonu reci da sve ono sto on kazuje o PTKM se moglo fino primjeniti na Enronu, da sutra izadje podatak kako je uprava ptkm skrivala gubitke proslih godina (falsificirala izvjesca), Mika bi sigurno to shvatio i pokusao prikazati kao izuzetnom prilikom za dokup.

Nikom ne savjetujem da proda dionice, vec da na listu papira realno napise razloge/moguce ishode zbog kojih bi dionica mogla porasti, zatim razloge zbog kojih bi mogla pasti (jos nize), te razloge zbog kojih bi mogla stagnirati i sam donese odluku. Ja sam to uradio i donio, na temelju svima dostupnih cinjenica (ne na temelju nade, snova i nerealnih pretpostavki) te donio jedini moguci zakljucak.

btw., vise sam napisao na http://www.cartmann.com/2006/11/03/petrokemija-ptkm-v01/ , da ne zatrpavam forum predugackim tekstovima. [smiley2]


Ne shvacam dali taj Galinec zna ista drugo raditi doli tresti brod i rusiti cijenu INDG he,he,he… zadnje tri kolumne u zadnja tri investitora su sve na temu precijenjenosti i prenapuhanosti trzista, a sjecam se kada me jedan inteligentni investitor ucio da uvijek cinim suprotno od onoga sto mediji sugeriraju…. Da sam ja urednik investitora rekap bi Galincu – cuj Djuze, nemoj mi pisati kolumne tipa ‘jedan i jedan cesto nisu dva nego tri i pol’ jer ces dobit pedalu hi,hi,hi[smiley2]
[/quot
Upravo sam radio kontra od onoga što je on pisao i dobro zaradio.Mislim da je njemu žao što nije iskoristio taj slijed događanja,k tome još je investicijski savjetnik,sigurno ima hemeroide veličine šljive,kog će on savjetovati,sve je do sada fulao.Prije bih rekao da je to Hrvatski jal.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Tko zna je li Galinec postupao u skladu s onim što je napisao. Možda je to i taktika…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Sad da u dijonici imamo neke “popularne” kolege, culi bi nesto tipa:
Ovo je odlicno, otvoren put prema 200 kuna, ali ocekujte otpor na 190[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

slažem se u potpunosti … i to bi tako bilo do pesvjesti, u nedogled ….


Sad da u dijonici imamo neke “popularne” kolege, culi bi nesto tipa: Ovo je odlicno, otvoren put prema 200 kuna, ali ocekujte otpor na 190[smiley2]

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

A sto fali da radimo na vlastitoj popularnosti!
zazivao sam na DDJH dok je bio na 108 ( tek kad sam ga dokupio, priznajem, sebicno malo)…
Onda sam isto radio i na SAPN, pa na ZTNJ, sad vam savjetujem i dalje DDJH i JDKM recimo…
A moze i…hm…da vidimo…ADPL, DIOK na ovim razinama…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

I DDJM je veoma povoljna kupnja na ovim razinama..[smiley2][smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]


Smijesno ce biti kad te situacija na trzistu demantira u iducim tjednima i mjesecima i natjera da pojedes svoje rijeci na isti nacin na koji si ih morao pojesti za PTKM i BELJE[smiley2][smiley2]

Ništa ništa pojeo, ali prepotencija koju imaš ne stoji. Zar ne shvaćaš da ljude navodiš na totalno precijenjenu dionicu, vrijednost kapitalizacije premašuje sve norme, pa čak i one od same vrijednosti AKTIVE, što naravno nema veze.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close