BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne shvacam dali taj Galinec zna ista drugo raditi doli tresti brod i rusiti cijenu INDG he,he,he… zadnje tri kolumne u zadnja tri investitora su sve na temu precijenjenosti i prenapuhanosti trzista, a sjecam se kada me jedan inteligentni investitor ucio da uvijek cinim suprotno od onoga sto mediji sugeriraju…. Da sam ja urednik investitora rekap bi Galincu – cuj Djuze, nemoj mi pisati kolumne tipa ‘jedan i jedan cesto nisu dva nego tri i pol’ jer ces dobit pedalu hi,hi,hi[smiley2]

Slažem se. U prvom broju mi je to još bilo interesantno ali ovakvo drukanje mi nema nikakvog smisla. Kao što sam napisao pod temom “Indeksi…” čini mi se da će na kraju biti “Tresla se brda, rodio se miš (ili rodilo se niš)”.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Pa vidite da u ovom slucaju nije rusio cijenu INDG vec PODR ( valjda iz solidarnosti sa Marincem ). Ali pouka je tu – sve je to precijenjeno i moglo bi vam se destiti da cekate iducih deset godina da izidjete iz doticne dionice.
Stvarno ohrabrujuce rijeci – nema sto.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Uostalom po toj logici stvari, ako su te dionice tek sada dosegle cijenu od prije 10 godina, a u medju vremenu su te firme imale 10 godina za rast i razvoj te im se vrijednost multiplicirala nekoliko puta, onda bi vrijednost njihovih dionica na trzistu u ovom trenutku trebala biti ne ista kao prije deset godina vec nekoliko redova velicina puta veca da mozemo govoriti o istoj situaciji…

Kad moja splittana dionica ADRS-a dosegne trenutnih 4500 kn onda cu se sjetiti Galinca i njegovih trkeljanja[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Evo jos jedne teme iz Investitora. Takodjer iz pera naseg neimara – JG
Portfelji u nelikvidnim dionicama
“Od 12 dionickih fondova koji ulazu u hrvatske dionice, samo jedan u znacajnijoj mjeri ulaze u etablirane dionice.
Dionicki fondovi u prosjeku su u 30 dana ostvarili + 4,25%, a uravnotezeni + 2,80%. Pri tome su tri fonda koja ulazu iskljucivo na razvijenim trzistima zabiljezili rast vrijednosti udjela zamjetno iznad prosjeka domacih dionickih, odnosno uravnotezenih fondova.”

Kako to? Znaci nase trziste precijenjeno a dionicki fondovi na stranim trzistima vise zaradjuju nego na domacem trzistu. Ovo nema logike, ali bas nikakve.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Krivo citate kolega Fedor, to samo znaci da prava zarada od ulaganja u etablirane CRO dionice tek dolazi hi,hi,hi

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Pa vidite da u ovom slucaju nije rusio cijenu INDG vec PODR ( valjda iz solidarnosti sa Marincem ). Ali pouka je tu – sve je to precijenjeno i moglo bi vam se destiti da cekate iducih deset godina da izidjete iz doticne dionice.
Stvarno ohrabrujuce rijeci – nema sto.

Ja bih se iz solidarnosti s njim nakon ovih rijeci povukao iz njegove brokerske kuce… pa braco ako ti vjerujes da je trziste precijenjeno sta cu ja onda preko tebe kupovati te iste precijenjene dionice i placati ti lihvarsku naknadu?! Pa to je kao da idem u crkvu u kojoj misu drzi nevjerni Toma![smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Mislim da brokerske kuće žive od provizije (ili bi trebale živjeti od nje). Da li Galinec sam sebi želi umanjiti rezultate “hlađenjem tržišta”, pa on živi od uzavrelog tržišta.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

i dalje po ovoj petrokemiji, a ne naprimjer tvrtkam koje su ostvarile zapažene , rezultate , poput franka sada mi pada na pamet, ma da ga nemam ,ima dionica u turizmu koje su podcjenjene , itd. a vi opalili o petrokemiji

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

dmilanoviću koje da kupim dionice iz turističkog sektora…???

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


beholder: ” ako si zaradio onda se nemaš što žalit…i btw nije lijepo poslije pljuvati po dionici koja ti je ostvarila dobit. ” Nisam primijetio da je tango pljuvao po dionici, osim da je razočaran ovakvim potezima, kao i ja.
Ganz genau… ali sve je ovo ipak mjehur od sapunice. Inače, razočaran sam i ovime u nastavku posta, ali tko nas male uopće išto pita ili se opravdava: pogledajte samo primjer dokapitalizacije PBZ-a ili još bolje – Belja! Ovo o Belju vam piše u zadnjem Lideru kao jedna mala vijest u prvih par stranica – nisam znao da to i Ivek tako radi, with no prior notice. Ma, mi smo ovce za njih, topovsko meso… ali netko će unatoč lekcijama još ‘popušiti Cubu’…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


i dalje po ovoj petrokemiji, a ne naprimjer tvrtkam koje su ostvarile zapažene , rezultate , poput franka sada mi pada na pamet, ma da ga nemam ,ima dionica u turizmu koje su podcjenjene , itd. a vi opalili o petrokemiji

A koje su to podcijenjene?

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

LRH ti je podcijenjena, a uz to se dobro ponaša u vrijeme korekcija. A i PLAG nije za odbaciti. U svakom slučaju, vrijedno analize davorine.

New Report

Close