BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Jedino sto on ima namjeru kupiti u blizoj buducnosti je kastelanski Adriachem.

ništa ti ne zamjeram što neznaš da je PTKM Moralićeva želja već duže vrijeme.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

E moj Mika, nemas ti pojma o Moralicevom nacinu rada.[smiley2]

Ne zelim ovim nista reci protiv njega, dapace, volio bih da sam na njegovom mjestu i postupao bih isto kao i on, isao kracim, brzim i laksim putem, mozda ne potpuno moralnim ni postenim, ali kad vec vrijeme nudi takvu mogucnost treba je prihvatiti, onaj tko kaze da ne bi ili laže ili je budala.

Ponekad kroz salu spomenem Adriachem, vjerujem da 99 od 100 sudionika na ovom forumu nema pojma gdje je to i cime se bavi, a bas ta cinjenica ide u prilog Moralicu. Javnost takodjer ne zna koliko vrijedne nekretnine ima spomenuti Adriachem, desetke tisuca m2 u turisticko gradjevinskoj zoni namjenjenoj za hotele i lucice (oni koji imaju veci brod znaju koliko je tesko, pa i nemoguce pronaci vez), a Adriachem ima i vrijedno zemljiste iznad ceste na kojem se vec nalaze shoping centri (Getro), a gradi ih se jos. Iako, cak nije potrebno zatvoriti firmu i sagraditi hotele, jer i sama kompanija moze uspjesno poslovati, ali ne posluje vec stoji zatvorena (drzava uvozi proizvode, a ne zeli kupiti od adriachema po nizoj cijeni) i zbraja gubitke bas zato da bi nakon sto napravi dovoljno gubitka netko mogao doci i kupiti za 1 kn ili uz diskont od 75%. Kako se o toj firmi malo prica u javnosti, taj kupnja ce dobiti pola modula u novinama, a Moralic ce ostvariti dvostruko, ako ne i trostruko vecu dobit nego sto bi to napravio kupujuci PTKM.

Iz jednostavnog razloga sto PTKM vise nije moguce kupiti za kunu ili diskont 75% (na sto je on racunao prije par godina kad se zanimao za PTKM).

(drzava uvozi proizvode, a ne zeli kupiti od adriachema po nizoj cijeni)

Samo ću se nadovezati… ADRIACHEM = između ostalog prerada PVC praha , a to je “jako” zdrava proizvodnja uz obalu, nadasve za one koji tamo rade . Nije SALONIT ali nije ni daleko od njega…
Kamo sreće da to netko ugasi i izgradi nešto pametno na tom zemljištu!

i to je to...

Istina, ali kastelanski zaljev je (jos uvijek) pretezno industrijska zona, a Adriachem ne mozete usporediti s Salonitom. Koliko je meni poznato, do sad jos niti jedan radnik Adriachema nije tuzio svoju kompaniju zbog zdravstvenih problema uzrokovanih radom u Adriachemu, sto se ne bi moglo reci za Salonit. Stupanj zagadenja zraka i opasnosti po zaposlene u Adriachemu nije veci no u slicnim firmama u ind. zonama.

Naravno da bi bilo bolje pomaknuti tvornice s obale, ali tu nailazimo na drugi problem, naime, u Kastelima (7 kastela) zivi preko 60.000 ljudi, svi bi htjeli biti zaposleni, a nitko ne bi zelio imati tvornicu u svom kraju niti bi itko zelio putovati svaki dan 50km do posla i natrag. A to tehnicki nije izvedivo. [smiley2]

dan je završio ,idemo na zasluženi odmor .
uživajte!

Kolega Cartman, slažem se sa vama i samo konstatiram da bi ta dionica mogla biti jako zanimljiva. Osim ako prije toga d.d. ne ode u stečaj. A navedeni gosp. M. bi mogao na tom mjestu napraviti štošta pozitivno [smiley2] što bi omogućilo i posao i užitak!

i to je to...

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Davorine i ostali, preporučujem vam knjigu izazov burze od andrea kostolanya. On je burzovni guru i vjerojatno ste čuli za njega. Ovo pišem da vam spasim lovu iz petrokemije dok ne bude kasno jer davorin kao argument navodi da su analitičari preporučili kupnju ptkm. Kostolany kaže da dionicu treba prodati kad ju “analitičari” preporuče, jer to znači da netko veliki želi izaći iz dionice. Ja vjerujem kostolanyju jer čovjek zna kako treba i vrhunski je psiholog. PTKM će bankrotirati ako Ina digne cijenu plina (a to je neminovno), jer seljaci neće moći kupovati gnojiva od ptkm zbog skupoće nego će kupovati gnojiva iz mađarske, srbije i bosne. To je moje mišljenje a vi me osudite unaprijed što ne znam predivdjeti budućnost – priznajem, ne znam. A ne znate ni vi. Ova dionica je high high risk dionica. Ako je neka faca poželjela da naraste, ona će rasti, ali uporišta u fundamentima nema. To su nepobitne činjenice jer ona, za razliku od ddjh nema potencijale. Davno ih je uništila svojim bahatim ponašanjem na tržištu. A ako zaradite na njoj, super, svaka vam čast, ali meni je miran san važniji od svega. A ovo ne da pada nego pada u slobodnom padu već danima. i to u velikim prometima. To meni ne sluti na dobro. Ali svak je vlasnik svog novca i dionica pa stoga sretno . Trebat će vam sreće s ovom dionicom. Ako griješim, ispravite me i recite mi koji su joj potencijali?


….preporučujem vam knjigu izazov burze od andrea kostolanya. On je burzovni guru i vjerojatno ste čuli za njega.

iz spomenute knjige
Moliere je napisao: “Budala koja zna previše, dvostruko je gluplja od neznalice”. Ta se spoznaja točno može primijeniti na burzu.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Onda to što si pročitao i primjeni.

Sve u svemu knjiga je jako dobra.

Never mind the bollocks

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

čestitke svim dioničarima PTKM na vjerovanju u vrijednosti ove dionice. Sa današnjim danom završilo je jedno plodno razdoblje koje je vjerujem večini donijelo lijepe profite. Ima i onih koji su kupovali po malo većim cijenama od današnje završne ali jasno je da je to samo privremeno i da njih u budućnosti očekuje svijetlo razdoblje. Slijedi izrada tenderske dokumentacije koja je već započela u HFP-u. Nakon objave tendera, a naročito nakon što stignu sve ponude zainteresiranih (preko desetak) za kupnju drage nam čađare pokazati će se cijena koja će opravdati predviđanja nekih ljudi.

Na kraju žalostan sam što su HAKELA I CARTMANN potpali pod cenzuru bez obzira slagao se ja sa njima ili ne, a još sam tužniji kad vidim da neki forumaši to glasno podržavaju . Smatram da nisu pisali baš takve gadosti da bi to zaslužili, a i sama riječ cenzura me opasno nervira i podsječa na neka bivša vremena.

Nadam se da će uskoro opet biti s nama i pozdravljam ih ma gdje bili.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Pridružujem se čestitkama.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close