BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodine beholder
– mislila sam na promete na obje burze da su uobičajeni.
– sada ko tu kupuje prodaje ja nemam pojma.
– dobro se i osijeća pad na dionicama gdje su forumaši bili uvjereni u analizama da će rasti, ali to je burza.


E moj Nathane gdje sve ja nisam registrirama.
– je li ti što u rodu ovaj novi John-nathan.
– studoš nemoj mi pisati protiv cartmanića jer sada tamo svi pošu u isti rog, a i cartmanić je napisao da cijena PTKM sigurno ide gore.
– sada tu može biti i velikih pi……a jer sada ja tu imam dvije solucje mogu dosta toga prodavati, a u dobrom sam kešu pa mogu nastati i velike kupovine, neznam još se mislim, možda će presudno biti na koju ću nogu prije ustati, ali će danas biti svakako zabavno bar meni.

Bljedolika je vidim u teškoj dilemi. Ko bljedoliki Hamlet svojevremeno, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Studoš.
– ma ovaj forum ne da je dobar nego je odličan.
– uz lijepu zabavu se odlučim što ću sutra trgovati.
– prateći ovaj forum ostvarujem takoreći i bez rada dobre zarade (hvala na savjetima), a tu se može odlično viditi i raspoloženje investitora što je meni najvažnije.
– uđeš u dobre dionice i onda samo treba pratiti tržište.
– ova dva dana su mi forumaši slabe volje jer se ne odvija po njihovom scenariju, ali ovo sve sam ja predvidjela.

Ajde nam predvidi sto će biti danas, ajde sad odmah, dok burza još spava, hi,hi,hi, znaš bljedolika djevojčice, od svih pameti najgora je naknadna pamet, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Ajde nam predvidi sto će biti danas, ajde sad odmah, dok burza još spava, hi,hi,hi, znaš bljedolika djevojčice, od svih pameti najgora je naknadna pamet, hi,hi,hi

A takve je pameti sve više [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


” Ajde nam predvidi sto će biti danas, ajde sad odmah, dok burza još spava, hi,hi,hi, znaš bljedolika djevojčice, od svih pameti najgora je naknadna pamet, hi,hi,hi

I Ivana spava snom pravednice, ali danas se može predvidjeti poradi odluke vlade da će Petrokemija konačno odlijepit se od 230 kn i to sa dobrim prometom!!!!

Lider, br 56

Nove zvijezde hrvatskoga dioničkog tržišta
ZLATNE KOKE: Belje, Petrokemija, Končar, Đaković, Dalekovod………

Tek je manji dio dionica do rekordnih razina došao na temelju fundamentalnih vrijednosti, a većim dijelom na temelju špekulacija, svijetlih perspektiva ili pak pretjerane evaluacije vrijednosti nekretnina

Tako se iz posrnulog gubitaša, čije dionice nisu nikoga zanimale, promjenom u vlasničkoj strukturi i ulaskom Agrokora ( kontrolira nešto više od 52% vasničkog udjela ) Belje ( BLJE-R-A ) prometnulo se u jedno od najzanimljivijih izdanja na hrvatskom trzištu kapitala, smatra burzovni analitičar Poslovnog Dnevnika Mariop Gatara. Silne investicije kojima je Agrokor pokušavao tvrtku vratiti u život rezultirale su dramatičnim preokretom u poslovnim rezultatima………sto je bilo dovoljno da se Belje pretvori u jednu od najlikvidnijih dionica na VSE i samo ove godine donese svojim dioničarima spektakularnih 240 posto rasta.

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Dionica Berkshire Hathawaya – najskuplja na svijetu
Ne baš tako davno, dionica tvrtke Berkshire Hathaway mogla se povoljnije nabaviti – kao što se osvjedočio drugi najbogatiji čovjek na svijetu Warren Buffet. 1962. godine, kad je John Kennedy bio predsjednik SAD, Buffet je imao 32. godine i interes za dionice tada male tekstilne kompanije Berkshire. Cijena im je bila 7 dolara.
Nakon svega tri godine dionica Berkshire Hathawaya vrijedila je 18 dolara, a Warren Buffet ih je već imao toliko da je preuzeo kontrolu nad kompanijom. Tijekom sedamdesetih godina prošlog stoljeća, dionica ove firme vrijedila je 158 dolara.
Buffet je kupovao i dionice drugih tvrki iz raznih sektora, od osiguravateljskih kuća, proizvođača bezalkoholnih pića i slatkiša. Tijekom osamdesetih godina, jedna dionica Berkshirea vrijedila je 7.000 dolara.
Nedavno je dionica prešla vrijednost od 100.000 dolara, čime je postala najskuplja dionica na svijetu. Valja naglasiti da za razliku od drugih većinskih vlasnika Warren Buffet nije želio ‘razbiti’ dionice Berkshirea u manje dijelove kako bi im vrijednost bila niža, te bi se njima lakše trgovalo.

Nešto lijepo za ovaj ne tako lijepi dan.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

E pa to nije loša zarada,je na malo duži rok,ali ……

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ja svoje mislim drzati – FOREVER, pa da vidis zarade, hi,hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

cartmann:

Stanje redovito, hakela urla zato sto je ulazio po 238, dječačić davorin zato sto ga mama ne pusta vani da se igra s psom. [smiley2] Naivci ko sto sam i ja nekad bio se prepiru s klincem i munj… A Petrokemija i dalje pada.

Daj mi reci koja je prosječna cijena danas bila na PTKM???
Ja baš i ne vidim da nešto pada!!!
Ali ja sam “munjara” ,kako gore navodiš,pa možda dobro to ne kužim!!!


Kolega hakela, samo polako, na pravom ste putu,…prosječna cijena danas je bila 230,4… moje videnje je, da će uz prilične oscilacije do kraja godine taknut 300. Neki će je sutra prodavat, neki dokupljivat, a ja ću samo sa zadovoljstvom pratiti lagani rast svaki tjedan.Previše je tu faktora, da cijena ne bi rasla,kamoli da bi se mogla značajno srušit, a pogotovo forumi nemaju baš nekog efekta na to, ja osobno sam sa pola svog portfelja u petrici, i bogami neću tako lako van.[smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Pozdravljam noćnu smjenu.
– pa Vi ste tu napisali cijelu knjigu, pohvalila bih moga cartmanića mislim da Vam je sve lijepo objasnio samo je još zaboravio nadodati.
– ako hep posluje negativno država će ga zatvoriti i Vi dragi Hrvati biti ćete bez struje i interneta i nećete se moći ovdje prepirati.
– kako su to lijepo napravili švabe s telefonom lijepo su Vam skoro neprimjetno digli cijenu telefona uduplo, pa plus internet pa mobiteli, koliko sada trošite na telefon.
– ovo sam sve napisala da vide i seljaci kako će i njima biti jebeno s novim vlasnikom PTKM, dobro će morati razmisliti, a ne kao sada kako se rasipaju s đubrivom

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Seljaci ce kupit đubrivo od našega Tode, a ptkm će kljuc u bravu tj. doc ce Toda i spasit je od zatvaranja po 1 kunu. [smiley2][smiley2]

New Report

Close