BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]

evo kolega Plavi, došli i rezultati plive 63 mil$…

i dalje smo prvi na ranglisti[smiley2][smiley2][smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PLVA (Pliva d.d.)[/color]

ASD-u !

Vjerojatno ni ne sluteći pogodio si temu koja me već duže osobito interesira.
(Investiranje je samo dio mojih interesa)
Niti najmanje se ne čudim srednjovjekovnim skandinavcima što su zabranili analogiju kao metodu zaključivanja jer ona je po svojoj suštini neadekvatna odnosno kriva. Školski primjer za takav način razmišljanja je Millova indukcija: “Ako je tisiću puta do sada izašlo Sunce onda će ono izaći i sutra” To je točno sve do trenutka dok se ne dogodi drugačije!
Narod je tu mudrost pretočio u uzrećicu (potpuno krivu), da: Iznimka potvrđuje pravilo.
Upravo suprotno: Iznimka pobija pravilo!!!
Ipak, ako želimo biti pošteni do kraja onda valja reći da, koliko god analogija bila nesavršena, direktno je ugrađena u znanstveno-racionalni svijet procijene vjerojatnosti, u kojem živimo.
Svaka primjena zakona i znanstvenih spoznaja se temelje upravo na principu analogije.
“Ono što je dobro za Marka mora da je dobro i za Janka”. “Ono što nesmije Janko ne smije ni Marko!”
Dakle, primjena analogije je jako dobra, ako neznamo za bolji način mišljenja.
A generacijama smo “drilani” da ne mislimo nego da drugi misle za nas.
Ako bih u potpunosti otvorio svoju dušu, rekao bih da je moje investiranje u funkciji vračanja vlastitom mišljenju. (i preporučio bih ga svakome).
Tržište kapitala tako postaje “lakmus papir” za provjeru vrijednosti vlastitih stavova i, dakako, nove spoznaje.
Zato bih se i ja založio za zabranu analogije, ali tek kada u praksi počnemo primjenjivati druge, kvalitetnije metode mišljenja.

Ispričavam se kolegama forumašima što sam skrenuo s teme Plive, iako je ovo i na Plivu primjenjivo.

La vita e bella!

Primjećujem prve znakove zastoja a i moguće lagane korekcije tržišta. Možda se i varam. Molim cijenjene komentare.
Pozdrav
PS
Samo ponavljam post od prije 2 sata.
Nitko još ne komentira?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Ja je osjećam u kostima već neko vrijeme.

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Ja je uopće ne osjećam

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Osjecao je neko vrijeme, ali sad sam u potpunosti obamro

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]


Koliko bi to moglo utjecati na cijenu PBZ-a, po tvom mišljenju bljedoliki??

0,043%

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]


ja cijelu sliku vidim na nesto drugaciji nacin. pbz se prije objave polugodišnjeg izvjesca trgovao na razini 750-800 kuna. po izvještaju iz prvog kvartala bv je bio oko 280 kn. znaci p/bv je bio max 2,85. rast pocetkom 8. mj pripisujem ocekivanju rezultata, tj. ukalkuliranjem istih u cijenu dionice. nakon sto su rezultati stvarno objavljeni slijedi jos jedan rast, a cemu je doprinos dala informacija o dokapitalizaciji. prema navedenom p/bv omjeru i bv od 350 kn slijedi da bi se cijena do pred slijedecu objavu treba kretati do razine od oko 1000kn. nije mi jasano zbog cega nitko u prijasnjim analizama i vrednovanjima nije ugradio ocekivanja. ???
ja osobno cijenu ne vidim iznad 1100 do kraja ove godine.


… Ja se osbno slazem s vama da je porast PBZ-a odprije rezultata bio zbog ocekivanja te da je tu prica vise manje rijesena…

Mislim da je sada već potpuno jasno kojim smjerom ide PBZ ( danas smo u jednom trenutku dosegnuli 1180 kuna ).
Kada cijena dosegne 1221 kunu biti će to tek povratak na razinu od prije najave dokapitalizacije.
Nakon toga , a posebno nakon službene objave FI za 3Q , mislim da će ulagači i te kako imati što za uračunati u cijenu PBZ-a, te ja očekujem daljnji porast cijene.

Žao mi je što jedino kolege gostic i nathan, nisu uvidjele o čemu se ovdje zapravo radi, odnosno napravili su potpuno krivu procijenu stanja stvari.
Kolega gostic se pri tom jako trudio nametnuti vlastito mišljenje , provocirajući mene sa rečenicama poput
” ionako ne bi bilo logično nista drugo za ocekivati od osobe koja tvrdi da mu ta dionica zauzima vodece mjesto u portfelju ” ili ” imam osjecaj da ako nest napisem sto se ne slaže s njim da će me ubit sacmaricom kroz ekran “.

Kolegu nathana još mogu i shvatiti, on se često na taj naćin zna ” zekati ” sa pojedinim kolegama, vjerojatno ne misleći pri tome ništa loše.

Prema tome dvojici uvaženih kolega upučujem slijedeće:

[smiley1][smiley1][smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]

Kolega zar vas na vjeronauku nisu ucili onaj: Ne spominjite moje ime uzalud… doista vise nemam ambicije pomagati vam u namjeri da tema PBZ ostane na vrhu a da je punite vi i vasi aliasi…

drago mi je da ste zaradili, ali upamtite jedno, ne kaze se uzalud ko visoko leti nisko pada… i ja sam u velikom plusu na hrpi dionica od PTKM, ADRS i ERNT do Plive, SNHO-a i KORF-a pa se s time ne prsim. kao sto sam par puta naveo mislim da bi vam za vase dobro trebao jedan hladan tus

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]

Neće moći, u slučaju INDG ode to sigurno UP,UP,UP. Nije to pušiona. Jamčim TDZ-om. Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Premješteno iz teme: [color=blue]PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.) [/color]


Kolega zar vas na vjeronauku nisu ucili onaj: Ne spominjite moje ime uzalud… doista vise nemam ambicije pomagati vam u namjeri da tema PBZ ostane na vrhu a da je punite vi i vasi aliasi… drago mi je da ste zaradili, ali upamtite jedno, ne kaze se uzalud ko visoko leti nisko pada… i ja sam u velikom plusu na hrpi dionica od PTKM, ADRS i ERNT do Plive, SNHO-a i KORF-a pa se s time ne prsim. kao sto sam par puta naveo mislim da bi vam za vase dobro trebao jedan hladan tus

Za razliku od Vas ja imam samo jedan – plavi.
Vi meni dokažite da je drugačije.
Ništa se ja ne prsim vi ste se tako često prsili sa vašim procijenama za koje često niste bili u pravu ( pa tako ni ovdje ) , ja sam krivo procijenio PTKM, i tamo sam to napisao , te isto tako čestitao ulagačima koji su zaradili, za razliku od Vas , koji ste toliko krivih procijena iznjeli , a jedino što napišete kada uvidite da ste u krivu su postovi ovakvog tipa, koji sadrže određene doze sarkazma ( kao čestitate nam , ali se duboko u sebi nadate da će cijena pasti, kako biste ipak vi bili u pravu ).

Ne bojte se kolega , ako tako želite neću vam više spominjati Vaše cijenjeno ime ( niti ne bih , ali vi ste se na ovoj temi prvi dotaknuli mene kada ste ustvrdili kolegi gosticu ovako ” Dobro je kolega da ste na vrijeme shvatili kako rasprava s kolegom Plavim nikuda ne vodi ” ), a što se tiće vjeronauka, u doba kada sam ja išao u školu istog nije bilo. Vjeronauk su pohađali novi klinci u lijepoj nam našoj kada je on ponovno i dopušten kao predmet u školama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

stvarno sam mislio nasu raspravu ostaviti na onome, ali vasa cini se mora biti zadnja… ne sjecam se tocno koja je moja procijena bila kriva? Mozda ona da ce Adris kada krene u skokovima juriti do 4000 (s tim da Adrisu ovo nije kraj vec pocetak)? Ili ona da bi Pliva mogla doci nadomak ili vise od 1000? Ovo su samo retoricka pitanja, doista mi se s vama neda raspravljati buduci da nisam u elementu… uostalom, ne volim ljude na egotripu… previse su euforicni za moj ukus

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

New Report

Close