BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala kolega. Znam što sam danas napisao.

Ponavljam. Ne brine mene vaša pesimističnost i Hakelina optimističnost (uvijek dobro došla: pozdrav Banja Luci)
već neusklađenost onoga što netko piše i radi. Vi kolega ste u stanju napisati jedno o nekoj dionici a ponašati se na burzi sasvim drugačije. Zašto…. to vjerojatno samo vi znate.
Ja ne tražim ultimativnu iskrenost ovdje…ali malo dosljednosti ne bi škodilo.
Ali da završimo ove polemike, ja vas lijepo pozdravljam i želim vam što uspješnije trgovanje.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

gospodo Cartmann je pametan momak i u prošlosti je namjerno pisao loše o PTKM, a istovremeno marljivo skupljao po 130 i niže.
Ništa to nije za zamjeriti svako ima svoj stil dolaska do uspjeha.
A također je dobro procijenio da ima nas dosta koji pohvalno pišemo i da će to biti dovoljno za rast.
Zato kolega studoš kad puno ljudi piše dobro o nečemu, a par ljudi konstantno gadi to isto, kupuj tu dionicu!!!

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Hvala kolega. Znam što sam danas napisao.

Ponavljam. Ne brine mene vaša pesimističnost i Hakelina optimističnost (uvijek dobro došla: pozdrav Banja Luci)
već neusklađenost onoga što netko piše i radi. Vi kolega ste u stanju napisati jedno o nekoj dionici a ponašati se na burzi sasvim drugačije. Zašto…. to vjerojatno samo vi znate.

Kolega, vi ne mozete znati sto radim na burzi. Mozete znati samo ono sto napisem. Tako da vasa izjava kako jedno radim, a drugo pisem nema smisla.

Ako ste se prilikom odluke o kupnji povodili za mojim natpisima, moja odluka o kupnji nakon par mjeseci otvorene kritike PTKM bi vas sigurno navela da zakljucite “ako je i najveci kriticar PTKM odlucio kupovati, zar moze postojati jaci pokazatelj za kupnju”. Ali se niste odlucili kupiti cak ni kad ste vidjeli da ja kupujem. Inace, moje misljenje o PTKM je u bitku isto, kao sto sam napisao “da imam kafic u njemu bi svirala cajka, ne zato sto mislim da je cajka kvalitetna muzika, vec zato sto puni kafice”.

Vrlo je bitno znati brzo reagirati i prilagoditi se stanju na trzistu, dovoljna je jedna odluka, novinski natpis, rijec premijera ili nekog clana vlade da dijametralno promjeni ocjenu kupovine odredjene dionice.


gospodo Cartmann je pametan momak i u prošlosti je namjerno pisao loše o PTKM, a istovremeno marljivo skupljao po 130 i niže.
Ništa to nije za zamjeriti svako ima svoj stil dolaska do uspjeha.
A također je dobro procijenio da ima nas dosta koji pohvalno pišemo i da će to biti dovoljno za rast.
Zato kolega studoš kad puno ljudi piše dobro o nečemu, a par ljudi konstantno gadi to isto, kupuj tu dionicu!!!

Kolega Mika, pisanje anonimnih forumasa na ovom forumu ne moze utjecati ni na cijenu rajcica na placu, a kamoli na cijenu PTKM. [smiley2]

Nije rijetkost da ljudi vole sebi davati znacaj mnogo veci no sto ga u stvarnosti imaju, ali malo realnosti ne bi skodilo, dapace, kod investiranja u dionice je izuzetno vazno biti realan.

Natpisi na forumu bi _mozda_ imali nekakav utjecaj da su pravila pristupa forumu drukcija, ovako je nazalost samo jedan od nekoliko istih foruma (forum.hr, index.hr,..), ok, na spomenutim forumima 90% clanova su pristavi klinci koji anonimnost koriste za lazno predstavljanje, na ovom forumu je takvih cca. 50%, ali u svakom slucaju dovoljno da ozbiljan i realan investitor zna da ne smije slusati niti informacije, a kamoli savjete koje iznesu anonimni forumasi koji nisu ni 0.1% odgovorni za svoje pisanje i u bilo kojem trenutku mogu stisnuti “log out” te ugasiti nick.

Cartmann ovo ti je drugo pogrešno razmišljanje osim vrijednosti PTKM.
Ovakvi forumi itekako mogu utjecati na cijene pojedinih dionica. U jednom trenutku danas gostiju je bilo preko 4000. Zamisli da svako od njih u prosjeku ima 50 000 kuna u đepu pa je to 200 000 000,00 kuna koji potencijalno mogu na temlju informacija sa foruma biti plasirane u dionice. Mala smo zemlja svako svakog zna i brzo se značajne informacije putem ovakvih foruma šire Hrvatskom. Znam dosta ljudi koji prate ovaj forum i ne učestvuju, a na temelju nekih pisanja smatraju npr. da PTKM može bez problema do 400 kuna i spremni su bili danas kupovati po 200 kuna.

Nećemo mi utjecat na prodajnu cijenu Plive ali na dobar dio dionica itekako možemo.

Pozdrav

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

da ali ne utječe Cartmannovo mišljenje na svih 4000 posjetitelja u istom smjeru i u istom obimu..

kako gore tako i dolje pa smo na istom [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Svaki forum je nuzno zlo[smiley9]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

nisi razumio,

ne radi se o cartmannu, tebi ili meni pojedinačno nego o utjecaju ovakvih foruma koji vjeruj mi stvarno nije mali.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


U jednom trenutku danas gostiju je bilo preko 4000. Zamisli da svako od njih u prosjeku ima 50 000 kuna u đepu pa je to 200 000 000,00 kuna koji potencijalno mogu na temlju informacija sa foruma biti plasirane u dionice. Mala smo zemlja svako svakog zna i brzo se značajne informacije putem ovakvih foruma šire Hrvatskom. Znam dosta ljudi koji prate ovaj forum i ne učestvuju, a na temelju nekih pisanja smatraju npr. da

4000? što je tebi, pa nije valjda da vjeruješ u tu brojku…


nisi razumio, ne radi se o cartmannu, tebi ili meni pojedinačno nego o utjecaju ovakvih foruma koji vjeruj mi stvarno nije mali.

slažem se, iza nas koji pišemo stoji vojska koja samo čita, i donosi zaključke na osnovu redaka koje čita, a bome i odluke.
nije to loše, učimo jedni od drugih, pogađamo i griješimo

Nisam baš siguran koliko pisanje na ovom forumu može utjecati na dionice koje dnevno ostvaruju višemilijunski promet, ali svakako može imati utjecaj na manje likvidne. Isto tako, mada se slažem s kolegama da treba biti oprezan oko savjeta što se tiče kupnje dionica koji se daju na ovom forumu, ako gledamo malo u prošlost vidljivo je da je i netko tko je odluke donosio isključivo na temelju nekih savjeta ovdje, mogao lijepo zaraditi.


Nisam baš siguran koliko pisanje na ovom forumu može utjecati na dionice koje dnevno ostvaruju višemilijunski promet, ali svakako može imati utjecaj na manje likvidne. Isto tako, mada se slažem s kolegama da treba biti oprezan oko savjeta što se tiče kupnje dionica koji se daju na ovom forumu, ako gledamo malo u prošlost vidljivo je da je i netko tko je odluke donosio isključivo na temelju nekih savjeta ovdje, mogao lijepo zaraditi.

U pravu si.
Jedino mi se cini da je Trziste trenutno tako raspolozeno da iole ozbiljan investitor moze ili zaraditi ili zaraditi puno. Takav je trend. Na jednu dionicu koja ce te mozda nakratko nosit u minus, stoje 3-4 pozitivne (neke vrlo).

Samo me strah kad jednom dodje dan, a neminovno ce doci, kada i nase drago Trziste sasjece neka opca nevolja. Tada ce se mnogi silom rijesavati dionica, pa se nece birati sredstva. Podvale ovdje na forumu biti ce samo kap u moru. Pa ako netko naleti – naleti.

Dakle: dok je ovako lijepo, i ima kruha za sve – slusati savjete. Kad krene po zlu, ni za zivu glavu. [smiley6]

No respect

New Report

Close