BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

Prije svega, ako ulažeš, nikad, ali baš nikad nemoj slušati ljude sa foruma, barem ne trči na prvu. Čitaj što svatko piše, ali sam lijepo uzmi digitron, nađi sve informacije vezane za određenu dionicu, grafove, krivulje, FA, TA itd. i tek tada odluči. Vrlo lako možeš pretpostaviti tko govori istinu, a tko laže, barem ja to tako radim.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

eeee… nemam ja vremena za to a i mnogo toga ne znam…

ja sve što odlučujem odlučujem na temelju foruma [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

Sad znate koliko sam bio na vagi (uz sve informacije i kalkulacije-kada, po koliko i dali…) kad je skepsu izazvalo par napisa na forumu i hakelina prevelika optimističnost. Mea culpa, mea culpa…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]


Prije svega, ako ulažeš, nikad, ali baš nikad nemoj slušati ljude sa foruma, barem ne trči na prvu. Čitaj što svatko piše, ali sam lijepo uzmi digitron, nađi sve informacije vezane za određenu dionicu, grafove, krivulje, FA, TA itd. i tek tada odluči. Vrlo lako možeš pretpostaviti tko govori istinu, a tko laže, barem ja to tako radim.

Točno. Fa i Ta mi je prvo što napravim za određenu dionicu i tu i tamo si ponovim “gradivo” (mi “studenti” bi to tako rekli[smiley2][smiley2][smiley2]), ali mi se čini da više utjecaja imaju sociološko-psihološki aspekti (sad bi moja žena rekla “…i ja tebi…”) a oni su neizbježni u ovoj grupi na forumu.
Uključimo tu i malo psihol. mase i dobili smo što!?
Da FA i TA mogu biti polazna osnova za smjer dionice ali sve ostalo je “do kuda i do kada”.

Pa sad ti budi pametan… LP

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

dragi studoš,

ono što sam ja naučio u svojem stažu na burzi je da ako je firma koliko toliko dobra, a ima jako nizak omjer tržišne kapitalizacije i ukupnog prihoda vrijedi joj posvetiti posebnu pažnju. Prije tri mjeseca sam pisao o tome i najniže omjere su imali PTKM (SRAMOTNO MALI !!!!!!!), ADPL , KOEI i THNK.

A vidi danas di su te dionice i gdje će tek biti.

Naravno da ni to nije ziher ali vrijedi gledati i tako između svega ostalog.

živ bio

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ne samo da vrijedi nego i treba…

ali dok ne naučiš tako nešto možeš koristiti i ostale stvari koje već ‘znaš’ (pritom ne zaboravljajući činjenicu da gore navedena tvrdnja vrijedi)

nema mi druge nego se zae..ti

Slažem se. Ali gdje god država ima prste, a znamo kako ona radi, ništa nije više predvidljivo, osim ako nemaš dobar izvor informacija “iznutra”. Tada ti ne trebaju nikakve informacije… LP

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

…Ipak, ti nisi glup jer nisi izgubio nista.

… bila i jos je rizicno ulaganje u koje ne bih ulazio da sam student i imam margin.

radije propustiti zaradu nego dobiti cir. [smiley2]

Ni vi kolega ne čitate izgleda moje postoje pažljivo, zašto bih ja vaše.

Iz njih bi zaključili da nisam student, da nemam margin, da imam prilično više od 200k.
Jedino niste mogli zaključiti iz njih da imam čir već 20 godina.

Lijepi pozdrav

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Onda moram priznati da me zacuduje vas princip ulaganja.

Kolega Hakela je tradicionalno pretjerano optimistican, a ja tradicionalno kritican, nadam se da naš pristup nece i u buducnosti (negativno) utjecati na vase ulaganje.

Pozdrav,

Koji vaš, kolega. Ja polemiziram samo sa vama!

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Gledajući grafove ja bih danas prije kupio DDJH i PBZ nego TNPL. Pozdrav !


Koji vaš, kolega. Ja polemiziram samo sa vama!

Kolega, danas u 13.19 ste napisali:

“Sad znate koliko sam bio na vagi (uz sve informacije i kalkulacije-kada, po koliko i dali…) kad je skepsu izazvalo par napisa na forumu i hakelina prevelika optimističnost. Mea culpa, mea culpa…”.

te u 13.18;

“Na moju veliku žalost, a i pod uticajem nekih skeptičnih postova na ovom forumu, odustao sam od kupnje PTKM na 140. Ne mogu vam reći kako sam fulao. Jedan od tih vrlo skeptičnih nickova je bio upravo cartmanov. I dok sam ja bio oprezan, Petra je otišla na 190. Lijepi pozdrav svima.”

i moj odgovor;

“Kolega Hakela je tradicionalno pretjerano optimistican, a ja tradicionalno kritican, nadam se da naš pristup nece i u buducnosti (negativno) utjecati na vase ulaganje.”

New Report

Close