BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Kolega Cartmann,

stara narodna poslovica kaze: “Nije bitno sto kaze, nego tko kaze”.
Nije isto ako neku dionicu hvale brokeri ili portfelj manageri ili novinari.

Prvima je svejedno kako ces proci, vazna je provizija.
Drugi nece hvaliti dionicu, prije nego li se sami nakrcaju, pa im tek onda hvalospjevom dignu cijenu i u pravom trenutku prodaju.
Treci rade ili za prve ili za druge.

Zdrav razum novac cuva.

Samo polako, polako, polako…. Sto bi stari dobri B. Graham rekao: Da li prodajete kucu kad joj trzisna vrijednost u danu padne/poraste za 10%?

No svi mi, prije ili kasnije naletimo na bombu, jer nam je urodjeno, protiv toga jednostavno ne mozemo. Ali takve stvari treba pokusati svesti na najmanju mogucu mjeru, a samim time i gubitke.

Eh, sad vec pomalo skrecemo sa teme…[smiley6]

Anyway, PTKM je samo jedna u nizu dobrih dionica, ako si izabrao pravo vrijeme za “in”, i ako si na vrijeme “out”.

pozdrav

No respect

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Gospodine cartman potpuno se slažem s Vašim mišljenjem, samo ovo nije Amerika gdje imate velike mogućnosti ulaganja. Molim vas lijepo pokušajte mi nabrojiti 20 dobrih fimi u Hrvatskoj, a da ih pri tome prati i dnevni milionski promet. Kod nas ljudi ulažu u investicijske fondove (puno veći prinos nego štednja na banci)i isti se muče u što uložiti..

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

“We will not have any more crashes in our time.” – John Maynard Keynes in 1927, nedugo prije sloma burze (black monday – (http://www.cartmann.com/2006/03/22/market-crash-slom-burze/#more-6 ).

Ljudi grijese, neki rijetko, neki cesto, zato neki voze nove bmw 6ice, a drugi polovne corse na kredit. [smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color]


Sljedeči tjedan ćemo gledati VIRO na najmanje 700,00 kuna. Otpor je bio na oko 580,00 kuna, tako da ćemo sljedeći tjedan biti svjedoci lijepog rasta.

kolega davorine, sto vasa kristalna kugla kaze za Plivu? hocemo li nju gledati na 1000? ili mozda 1500?

p.s. negdje sam zagubio par najdrazih carapa, vidite li i njih negdje?(sala)[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color]


kolega davorine, sto vasa kristalna kugla kaze za Plivu? hocemo li nju gledati na 1000? ili mozda 1500?

Moja kristalna kugla kaže da vi i niste baš dobar prognozer. Sjetimo se samo vaše prognoze za Belje da ide na 140,00 kuna, a ono ošlo na 280,00 kuna. Sve u duplo. Ja ne prognoziram, ja znam, a to me uče činjenice i 12-satno dnevno buljenje u ekran i računanje. Ako to nije dovoljno, onda ne znam što jest. Poznam u sitnice mnoge stvari i rijetko griješim, ne zato što se pravim pametan, već zato što provodim puno vremena pred ekranom, čitajući knjige, časopise i svašta još da ne nabrajam, pa eto rekao sam to što će se i dogoditi sa VIROM.
Za Plivu ni znam, ali volio bih da bude preko 900,00 kuna da i vi nešto zaradite Nathane47. Toliko.
pozdrav

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Premješteno iz teme: [color=blue]VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color]

ts, ts, ts… malo se covjek nasali i odmah pras po gajbi… Kolega D. ja sam Belju prognozirao 140 samo kako bih izazvao reakciju iz kolege time, to je bilo prije vise od 3 mj neposredno prije korekcije koja je usput budi receno bila mini korekcija, a trziste je skocilo kada su islandjali ukucali milijardu i pol na plivu, da nije toga bilo ko zna gdje bi bilo Belje i ostale dionice… sto se tice vaseg ‘prognoziranja’ ono je, kako bih se izrazio, neutemeljeno (mislim da ta rijec na najbolji nacin opisuje vasu konstataciju)… stoga cete mi valjda oprostiti sto sam se malo nasalio na vas racun

p.s. ubuduce ne morate odmah potezati kuburu, ja sam vam vrlo miroljubiv decec zeljan diskusije a ne prepucavanja[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Vi,Gospodo koji ste tako debelo zaradili na Đuri di đeju isprsite se na FNVC-u .Ako startate tako žestoko FNVC je za čas na tauzenki.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Prijatelj mi je jučer rekao da svakako kupim DDJH. On svaki dan gleda s viskom i javlja mi što da kupim ili prodam.
Naravno da ga nisam poslušao, nikad ga ne poslušam.
Ipak mi je dobar orijentir. Treba samo napraviti obratno nego što on kaže i nemreš fulati.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Sta ne prodas, imas skriven na 145, “cuo” sam da je voljan kupiti sve tvoje dionice [smiley1]

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

Na moju veliku žalost, a i pod uticajem nekih skeptičnih postova na ovom forumu, odustao sam od kupnje PTKM na 140. Ne mogu vam reći kako sam fulao. Jedan od tih vrlo skeptičnih nickova je bio upravo cartmanov. I dok sam ja bio oprezan, Petra je otišla na 190. Lijepi pozdrav svima.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

dragi studoš, naj se plakat, to ti je tak, neš ide gore, a neš dolje, ja sam neka davno neko vrijeme držao PTKM pa nije otišla nikud… eto ti si naletio u trenutku kad je cijena ekspldirala, al tako ti je to, uvijek negdje neka cijena eksplodira. teško je odredit pravi trenutak… [smiley11]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Premješteno iz teme: [color=blue]Što smo danas tržili ?[/color]

bravo zeko_ma, ti si naš špekulantski savjetnik za moral…

studoš, čini mi se da imaš više iskustva nego ja po pitanju investiranja u dionice pa me čudi izjava kako je nečija odluka temeljena na nečijim postovima (znam znam, odluke večine nas se temelji na tome)…

ipak svi mi odlučujemo sami za sebe na temelju nečega tako da ako je odluka bila pogrešna bila je naša [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close