BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Happy line, tako to zove moj bljedoliki brat Sandi Grubelič. Haugh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

I danas je večina firmi ispod realne cijene, a ipak 97% onih koji kupe dionice gubi na burzi. To je statistika.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Evo primjera kako dobro ulagati na burzi iz ustiju onih koji su uspjeli: “Osnovno pravilo pri odabiru dionica je analiza fundamentalnih pokazatelja pojedine kompanije i njena usporedba s nekom stranom tvrtkom iste djelatnosti.” kaze g.Kristijan Floričić i dodaje da on dionice obično drži dvije godine. Evo drugog primjera uspjeha: Kupio sam dionice Zagrebačke banke po 500,00 kuna, a u posljednjih pet godina podigao sam nekoliko kredita kako bih mogao ulagati na burzi. Ulagao sam u dionice koje su bile ispod knjigovodstvene vrijednosti i čekao da im se popravi poslovanje ili da netko preuzme kompaniju. Sve se to višestruko isplatilo – kazao je investitor koji je do ulaska u svijet dionica imao farmu kokoši te se bavio poljoprivredom. Evo svaka im čast.

Eh za Kiću se zna ( ZNA SE ) da laže. Kako ? Pa miče usnama.

Za ovog avijatičara ( kokoši, pure, patke, guske, ostala leteća rodbina ) teško je reći ali zna to peradarstvo nadahnuti ljudi. Još ako je ulagao u neke djelatnosti vezane za peradarstvo u rodnom mu kraju.
[smiley2]

Zaboravio sam vam napisati još jedan slučaj velikog uspjeha:
“Cijene dionica u Hrvatskoj sada su prilično visoke i u posljednje vrijeme se bavim mišlju da sve likvidiram i uživam u tome što sam postigao – kazao je Srećko Bahovec, te dodao da se ne usudi ići na crnogorsku ili neku drugu burzu s područja bivše jugoslavije.

Izvor Lider br. 48

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Predpostavlja se da je “glavni krivac” za rast cijena Tesle i Adrisa bio nepoznati inozemni fond koji je odnedavno krenuo s kupnjom “blue chip” dionica u Hrvatskoj.[smiley2]

Izvor: Lider br. 48

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Ulagao sam u dionice koje su bile ispod knjigovodstvene vrijednosti i
čekao da im se popravi poslovanje ili da netko preuzme kompaniju. Sve
se to višestruko isplatilo – kazao je investitor koji je do ulaska u
svijet dionica imao farmu kokoši te se bavio poljoprivredom.
Evo svaka im čast.

Eto ga tima, sama ti riječ govori : Industrogradnja [smiley1]

Ova ti je dobra prijatelju Ideš. Samo ćeš se ti svakako načekati malo duže od dvije godine koliko je optimalno.
( barem tako kaže naš budući predsjednik K.Floričić )
Pozdrav

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Predpostavlja se da je “glavni krivac” za rast cijena Tesle i Adrisa
bio nepoznati inozemni fond koji je odnedavno krenuo s kupnjom “blue
chip” dionica u Hrvatskoj.[smiley2]
Izvor: Lider br. 48

Ti fondovi počinju kupovati dionice u zemljama kao što je naša tek kad dostignu donekle realnu cijenu na burzi, odnosno ne kupuju kad je cijena premala, jer znaju da bi ionako cijena otišla u nebo zbog količine koju oni kupuju i to prije nego uspiju kupiti koliko žele..
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ova ti je dobra prijatelju Ideš. Samo ćeš se ti svakako načekati malo duže od dvije godine koliko je optimalno.
( barem tako kaže naš budući predsjednik K.Floričić )
Pozdrav

Dobro, 5000 kuna po dionici spreman sam čekat čak i 3 godine [smiley2]

Jos ako si ušao u INDG na 20,00 kuna kao naš kolega Davorin u Dalekovod?? Nemam riječi – svaka čast.

A na koliko čekaš LVCV??

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Jos ako si ušao u INDG na 20,00 kuna kao naš kolega Davorin u Dalekovod?? Nemam riječi – svaka čast.

A na koliko čekaš LVCV??

Lava očekujem na 1000 kuna do kraja sljedeće godine, a za INDG ti neću reći jer si neki [smiley1]

Kucilo cekati INDG puno duže od bljedolikog nestrpljivog Ideš. INDG rasti puno brže od one kasice prasice zvane PBZ. Bljedoliki Plavi kaput neka pripremi novce za okladu koju je izgubio. Haugh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close