BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel može par savjeta u koje dionice uložiti 100.000 kn? hvala

Cico bježi odavde s tom lovom jer će te navuči ***obrisano*** Bolje ti sam odluči, nikad na temelju foruma. Sretno ti bilo.

...povijest se ponavlja...

imam ja neku svoju ideju samo da vidim je li se poklapa…………svejedno hvala


imam ja neku svoju ideju samo da vidim je li se poklapa…………svejedno hvala

Drži se svoje ideje i ne odstupaj. Realiziraj je što prije jer ako puno razmišljaš možda se i predomisliš i malo je izmijeniš.
A kasnije se pokaže da je ona prvobitna bila najbolja.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Drži se svoje ideje i ne odstupaj. Realiziraj je što prije jer ako puno razmišljaš možda se i predomisliš i malo je izmijeniš.
A kasnije se pokaže da je ona prvobitna bila najbolja.
Pozdrav

Upravo tako. Jer čovjek bez ideje je…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


imam ja neku svoju ideju samo da vidim je li se poklapa…………svejedno hvala

Pa onda vam je možda najbolje proći po temama na forumu onih dionica za koje i sami ,kako kažete, imate ideju pa ćete tako dobiti bolji uvid i mogućnost da odvagnete argumente za i protiv.

Kad sam bez ideje puno mi pomaže forum npr. DDJH ljepo sam zaradio na njemu i još sam u njemu, PTKM ima dosta pozitivnih vijesti i na njima raste. Glavno mi je da ulazim u dinice s velikim prometima npr. PLVA o njoj se relativno malo pisalo na forumu a na njoj očekujem najveću zaradu. Za ulagače početnike može biti navlačenje, ali ako su to dionice s milionskim dnevnim prometom mali špekulanti nemaju tu što navlaćiti mogu samo veliki investicijski fondovi a oni sgurno ne pišu na ovom forumu.

tvornice radnicima, zemlju seljacima!

U pravu ste definitivno kolega alanforde![smiley2]

Evo primjera kako dobro ulagati na burzi iz ustiju onih koji su uspjeli:
“Osnovno pravilo pri odabiru dionica je analiza fundamentalnih pokazatelja pojedine kompanije i njena usporedba s nekom stranom tvrtkom iste djelatnosti.” kaze g.Kristijan Floričić i dodaje da on dionice obično drži dvije godine.

Evo drugog primjera uspjeha:
Kupio sam dionice Zagrebačke banke po 500,00 kuna, a u posljednjih pet godina podigao sam nekoliko kredita kako bih mogao ulagati na burzi. Ulagao sam u dionice koje su bile ispod knjigovodstvene vrijednosti i čekao da im se popravi poslovanje ili da netko preuzme kompaniju. Sve se to višestruko isplatilo – kazao je investitor koji je do ulaska u svijet dionica imao farmu kokoši te se bavio poljoprivredom.

Evo svaka im čast.

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

dobro je sve to, samo sto svi citiraju uspjehe. nitko ne citira investitora koji je usao sa vise stotina tisuca a danas nema ni za farmu ni za kokose. trziste ima svoje dobitnike ali i gubitnike (inace nebi bilo prvih…) -za svakog Buffetta i Floricica ima ih stotine koji vise ne trguju, samo se o njima ne prica – survivorship bias.


dobro je sve to, samo sto svi citiraju uspjehe. nitko ne citira investitora koji je usao sa vise stotina tisuca a danas nema ni za farmu ni za kokose. trziste ima svoje dobitnike ali i gubitnike (inace nebi bilo prvih…) -za svakog Buffetta i Floricica ima ih stotine koji vise ne trguju, samo se o njima ne prica – survivorship bias.

Na nasem trzistu i ne nuzno, bar ne on the large scale (nije nuzno zero sum game).
Prije par godina kapitalizacija je bila nekoliko puta manja, kako je novac ulazio, cijene su rasle, tako da mozemo teoretski reci da su oni koji su usli prvi zaradili, jer su cijene bile smijesno niske, a onaj koji kupi danas placa realnu cijenu neke firme, znaci ne gubi nuzno, pa makar vise i ne raslo.
Naravno, uvijek ima onih koji gube, ali kod nas to nije bio ZSG.

New Report

Close