BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zeleno sunce govori iz srca, riječi mu teku kao vodopad. Mozda jedino usao u krivi trenutak u ARNT?

Crveni brate, u arnt sam jos prije nego li je uvazeni korisnik znanac o njoj poceo pjevati hvalospjeve, drzao sam je, prodavao i dokupljivao u vise navrata, a trenutno drzim jos pola i ne namjeravam prodat jos neko vrijeme…

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Kolega nathan niste baš “uboli” sa ovim komentarima po mom mišljenju jer je izlaskom iz arnt i ulaskom-izlaskom iz zdenke kolega znanac još uvijek ostavio mogučnost ulaska u arnt na istoj-nižoj razini i ostvarenju spomenutih prihoda.

ah kolega Hendrix, cilj niti nije bio ‘ubost’ vec iskazat razocaranje u promijeni struje korisnika znanca koji je iz jednog respektabilnog investitora koji je uz tehnicku analizu savjetovao korisnike prerastao u onog koji koristi steceni renome za neke druge svrhe… ali mozda imate pravo; moje primjedbe nisu utemeljene. znam samo da cu iduci put kada korisnik znanac predlozi kupnju ili prodaju neceg uciniti isto kao sa preporukom famozne snjezane mlinarevic iz vecernjeg lista – gledati najbolju priliku da ucinim suprotno[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Od ovog dijela se ogradjujem.Nije bilo pljuvanja. Moj sukob s kolegom Zimzelenom je bio primarno oko Kemoboje ( u kojoj sam nazalost postao udjelnicar ). Ostale teme su bile samo izrazavanje stava o pojedinoj dionici. Prepirke sa kolegom Zimzelenom su bile vise koncepcijske naravi: on vise voli dionice s vrijednim nekretninama a ja sa vrijednim poslovanjem.[smiley1]

prince od belja vi ste ostali vjerni sebi i dionicama u kojima jeste i koje opetovano kupujete. kapa dolje i moj naklon [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Premješteno iz teme: [color=blue]JDPL (Jadroplov)[/color] Ukoliko se ne varam uvazeni kolega, kada je zapocela rasprodaja arnt na 350 vi ste napisali – kako ‘neki tamo’ prodaju vec sada a pravi target (uz revalorizaciju i mogucnost preuzimanja) je na 450

Točno je uvaženi kolega da sam napisao da je moj target ARNT i još mislim tako. Razlog prodaje ARNT bio je isključivo nedostatak casha za gradnju nekretnine. Mislio sam se da li da prodam TNPL ili ARNT i na kraju se odlučio na prodaju ARNT. Nadam se da Vas nisam razočarao.

… kad odjednom – prodo arnt, zatim je tu bila visestruko opjevana oda o ulasku iskljucivo u fundamentalno cvrste dionice,

Po mom portfelju vidi se da sam i dalje isključivo u fundamentalnim dionicama a za povremeni izlet u ZDNK-u nadam se da se ne ljutite jer sam imao info kao i ostali da Agrokorovi ljudi dolaze na pregovore o Zdenki.
Napominjem obzirom da je riječ o high risk dionici koja ima gubitak veći od temeljnog kapitala niti jednom riječju nisam navlačio ostale korisnike da kupuju ZDNK niti napisao ijedan komentaro njoj osim onaj na temi Što smo danas tržili.

a onda homs i zdnk…

Ne znam koji dio niste shvatili iz mog posta o HOMS-u. Napominjem da nisam i neću kupovati dionice HOMS-a.

sta je iduce punt i indg po kojem ste s uvazenim kolegom timom pljuvali od nemila do nedraga i na taj nacin uspjeli iskljuciti temperamentnog kolegu zimzija/gorkog??!

sad nedavno je na meti bio jdpl i ocekivani famozni rezultati poslovanja, pa zatim dividenda tnpl koja je ‘aha, veca od 2xx kuna’

Uvaženi kolega morate priznati da sam jedan od rijetkih forumaša koji priznaje neke svoje pogreške. Naime TNPL je imala prijedlog dividende od 300 kuna koji nije prošao na Vladi RH zbog poreza a i napisao sam da nisam zadovoljan rezultatima 2q TNPL kao i rezultatima 2q JDPL. Što sam još trebao uraditi ?

Srdačan pozdrav kolega nathan i slobodno mi se javite pp ako nekim dijelom odgovora niste zadovljni !

Pozdrav Znanac, da li se najeravas vratiti u ARNT?

“Please, God, Just One More Bubble.”

Da ste vrsni u diskutiranju to cu vam priznati postovani korisnice znanac… nemam zasto biti zadovoljan/nezadovoljan vasim odgovorima, glavno da ste vi zadovoljni. ja ostajem vjeran jednom od svojih posljednjih postova – onom napisanom 22.08.2006. 09:48 na ovom threadu. mislim da nema vise smisla nastavljati ovu diskusiju… rekli smo svoje

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

A ja mislim da je ova diskusija vrlo poučna i da bi svi forumaši iz ovog trebali izvući jednu važnu poruku::
SLUŠAJ SVE ; ČITAJ SVE I UZDAJ SE U SE I SVOJE KLJUSE.
P.S: Ovdje se radi sa novcima , a ne krompirima gospodo draga , a ništa u životu nije besplatno , pa se uvijek zapitajte…….

Sada je očito kako su cijenu na THNK i PBZ rušili oni koji su imali povlaštene informacije . THNK se lijepo vraća, a PBZ mislim da danas treba kupiti do 950 kn.


Pozdrav Znanac, da li se najeravas vratiti u ARNT?

Naravno !

Razlog prodaje ARNT bio je isključivo nedostatak casha za gradnju nekretnine. Mislio sam se da li da prodam TNPL ili ARNT i na kraju se odlučio na prodaju ARNT.

Što je sad to. Zar i vi kolega odoste ulagati u vrijedne nekretnine. ( opravdano ako se radi o krovu nad glavom )

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]

Jos jedna navlakusa.[smiley1]

Evo naterao me moderator da obrisem potpis. Veli da se bune homoseksualci. Pa sam ga poslusao.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding)[/color]


Nedavno je izašao članak po kojem bi Đuro Đaković holding mogao uskoro postati nositelj proizvodnje oklopnjaka u Hrvatskoj, a tvrtka Steyr najavila je da bi na tim poslovima kao partner otvorila oko 200 novih radnih mjesta. Uz to, holding je i vlasnik oko 65% Đuro Đaković Montaže, tj, oko 165.000 dionica koje na burzi trenutno vrijede oko 500 kn. Za kupnju tih 65% im više zainteresiranih firmi, od domaćeg IGH do renomiranih stranih tvrtki. Ako bismo malo špekulirali, prodajom tih 165.000 dionica po 500 kn DDJH (Đuro Đaković Holding) prihodovao bi preko 80 mil.kn. Ako krene i posao s oklopnjacima + redovni poslovi, mogla bi ova dionica fino potegnuti gore. Loše je što je momentalno slabo likvidna,ali to je ujedno i indikator da skoro nitko ne želi prodavati na ovim razinama (90-100 kn).

A evo i pokretaca teme.[smiley1]

Evo naterao me moderator da obrisem potpis. Veli da se bune homoseksualci. Pa sam ga poslusao.

New Report

Close