BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što lošija dionica to veća cijena. Odnosno nije važno kakve dionica ima fundamente nego kakva ih svijetla budućnost očekuje kao što netko reče. Tako i HZVG ima kapital na 0, Borik je blizu, ali ih svijetla budućnost očekuje jer stranci stoje u redu da kupe hotele i dođu na našu obalu. A svake godine rast turističkog sektora je jedva 5%.

za HDEL mi je jedino zao sta nisam imao para u trenutku kad se sa njom trgovalo za oko 140 kuna nedavno. pratio sam ju, i nisam ocekivao da ce tako brzo skociti. u jednom trenutku je netko pokupovao svu ponudu od 200 kuna, i sve ostalo je proslost.
ima i ona dobru buducnost (i sadasnjost), ali i ja se slazem da trenutno ne vrijedi toliko.

Why do only fools and horses work?

Lijepo je vidjeti na TNPL petu prodaju na 3330 kn. Do tamo ima 347 dionica. Ajde Znanac to počisti, a ja ću probati počistiti SNHO do 149,01. Pozdrav !

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]


plavi: ” .. već da je ZLAR podcjenjen. ” Nemam ovu dionicu niti me zanima, ali sam, onako iz radoznalosti, pogledao izvješće za 1H. Pa to je da pukneš od smjeha. Jednom rječju … KATASTROFA. Pozdrav

Drago mi je da tako tvrdite kolega , da je obrnuto već bih se zabrinuo.
Ako nađete izvješće za INDG odite njega proučavati, siguran sam da će Vam ono biti po volji .
Oni isto tako investiraju kao i ZLAR, samo ne u kapacitete , već u mlade pravnike.
Ja mislim da mldi pravnici koji su tek završili fakultet , nemaju brige oko zaposlenja, sve dok je Industrogradnje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]

Ali barem ZLAR nema gubitak u visini 53% temeljnog kapitala u prvim kvartalu, kao INDG.[smiley1]

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]


.. već da je ZLAR podcjenjen.

Nemam ovu dionicu niti me zanima, ali sam, onako iz radoznalosti, pogledao izvješće za 1H. Pa to je da pukneš od smjeha. Jednom rječju … KATASTROFA.

Pozdrav

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]


@plavi


@truli

Ja nikada ne komentiram tržišnu vrijednost dionice, niti trenutnu niti dajem prognoza za budućnost. Ja se, za razliku od Vas, ne bavim niti vračanjem niti navlačenjem.

Ono o čemu ja govorim su surove činjenice koje su javno dostupne svakome koga to zanima.

Pozdrav

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]

Prijatelju meni se cini da si ti do grla u navlacenju. Gubitak INDG u visini od 53% temeljnog kapitala je isto surova cinjenica, kao i to da ZLAR ima perspektivu a INDG nema. A cinjenica je i da je cijena INDG u sijecnju bila 1.000kn a sad je 749,00 kn. To je stvarno cinjenica.

A ja nikoga ne navlacim da kupi ili proda ZLAR, nego samo komentiram rezultate isto kao i ti.

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]


@truli

Što se ti toliko kačiš za tu INDG. Kakve ja imam veze sa njom.

Ajde, molim te, pogledaj još jednom izvješće pa mi ga prokomentiraj. Onako, sa stručnog stajališta.

Pozdrav

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]


plavi: ” .. već da je ZLAR podcjenjen. ” Nemam ovu dionicu niti me zanima, ali sam, onako iz radoznalosti, pogledao izvješće za 1H. Pa to je da pukneš od smjeha. Jednom rječju … KATASTROFA. Pozdrav

Dobro. Izvješće je takvo kako je (oni koji su unutra znaju i zbog čega). Što onda preporučaš ? Kupnju ERNT-a.
Oni bar imaju izvješće po tvom ukusu. (i uvijek su ga imali). Gledajući godinu dana unazad da sam imao dionice ERNT-a zaradio na istima ne bi ništa, a na ZLAR-u preko 60%. I kako se sad to može protumačiti kad je izvješće katastrofa ?
Dinoicu ne prodaje samo izvješće. Osobno mislim da je perspektiva firme puno bitnija…A volio bi da se javiš u trećem kvartalu i prokomentiraš izvješće.
I još jedna stvar…najlakše je popljuvti izvješće za 2Q od turističke kuće. Evo danas ti je izašlo isto od ISTT, pa pogledaj kako su poslovali…

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]


vorda: ” plavi: ” .. već da je ZLAR podcjenjen. … Dinoicu ne prodaje samo izvješće. …..A volio bi da se javiš u trećem kvartalu i prokomentiraš izvješće.

Pogledaj još jednom gore u citatu na što sam ja reagirao. Na izjavu “da je ZLAR podcjenjen“. Ja sam pokušao objasniti da je on fundamentalno precjenjen, dok je kolegama jedini argumenat u obrani teze cijena dionice SUNH. Pa već i ptice na grani pjevaju o nerealno visokoj cijeni SUNH. Znači li onda da su cijene svih dionica podcjenjene dok ne dostignu cijenu SUNH, ili, možda, nekim slučajem, ne usudim se niti pomislitii, da je, evo već bježim iza čoška, SUNH precjenjen.

Cijena dionica kao što su SUNH, LKRI, VDKT i još nekih (bez namjere da nekoga uvrijedim) nerealno su visoke, u životu ih drže jedino fondovi koji su ih pokupovali i, kao takve, ne mogu poslužiti kao mjerilo vrijednosti.

Vrijedi dogovor. Čujemo se nakon 3Q.

Pozdrav

Premješteno iz teme: [color=blue]ZLAR (Zlatni rat) [/color]

Bas me zanima sto ti preporucas za ulaganje, od dionica iz turistickog sektora? Moze li se to doznati?
Kad ti ZLAR nije po volji.

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

New Report

Close