BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Pa spominješ nešto, pitam te da navedeš konkretno, a ti tako odgovaraš???

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Pa zajebo je dioničare, stradalnike domovinskog rata na najperfidniji mogući način. Gdje god ugleda priliku smulja nešto, ne znam odakle tebi fascinacija njime? Ja s njime ne bi ni u isti autobus.

Čak je i neke gradjevine na Salati koje je gradio išao muljati i graditi van gabarita pa dan danas ne može dobiti uporabnu dozvolu.

Konvertit. Koji kad treba novce obeća brda i doline, a kad ih dobije i obavi posao… cao đaci. Ja ne bih, a kome se svidja, samo naprijed.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Možeš li navesti kako ih je zajebo? I što je konkretno smuljao kad kažeš da smulja “gdje god ugleda priliku”.

Pričaj konkretno. Kako je zeznuo dioničare, stradalnike Domovinskog rata?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Mogu. Al neću. Istražuj. Još od devedestih ima primjera koliko voliš. Obzirom da sam znao za mnoge njegove kombinacije sa Suncem, od pumpanja cijene za isplatu naknada, pa nadalje, ne bih se vraćao u tako daleku prošlost.

A te psiho igrice reci ti, pa ću ja, to idi na skupštinu pa se s njime igraj.


Mogu. Al neću.

Za mene si onda samo trol. A za takva natezanja imam nećake i dječji vrtić.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Budi pristojan i doma svoje zajebavaj. Ako nemaš pojma o necem onda najbolje šuti.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]




U kojem omjeru bi mogla ici zamjena?
Da li se u obzir uzima knjigovodstvena vrijednost?

Uzima se sve u obzir. Deloite će napraviti procjenu pa ćemo vidit u kojem omjeru će ići. Kao primjer može poslužiti pripajanje KORF i VLHO u RIVP?
[/quote]
Deloite, kao i drugi visoko cijenjeni revizori u HR, imaju drugačije kriterije tu kod nas u HR nego tamo od kuda dolaze.
A i tamo su znali "malo promašiti".
Da ne nabrajam, odavno su poneke jako poznate svjetske revizorske kuće tu kod nas u HR
pa šta ?????
[/quote]

Do sada su frime u vlasništvu Jake Andabaka napravile sve na najpošteniji mogući način i vjerujem da će i ovo biti isto tako . Uz to, dobit ćemo novu, objedinjenu dionicu koja će biti jedna od bluechip dionica na zagrebačkoj burzi u zamjenu za ove nelikvidne (ali vrijedne) dionice pojedinih kompanija. Uz strukturu vlasništva kakvu možemo vidit sada, to će bit prva liga. Ja jedva čekam da se ovo provede i baš mi je gušt bit suvlasnik g. Andabaku jer je svijetli primjer dioničarstva i poslovanja u Hrvatskoj.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]


Apsolutno ispravno rezoniranje – ako si slučajni promatrač. Ja sam rekao da JA ne plaćam za ovo više od 28 Kn jer mi je prerizično dati više. Fondovima nije jer nije njihova lova, a kockarima koji se kockaju na fondovsko pumpanje cijene je rizik ionako stil života. Ja nisam ni jedno ni drugo pa se držim dalje od ovog papira dok je na ovim cijenama. Sretno imateljima.

Poštovani,

bez ikakve zle namjere, možete li podijeliti za koju dionicu na ZSE mislite da nije prerizično platiti trenutnu cijenu? Naime, već sam previše izložen u RIVPu nakon ovog propada cijene, pa bih rado proučio još neke prilike.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]



Apsolutno ispravno rezoniranje – ako si slučajni promatrač. Ja sam rekao da JA ne plaćam za ovo više od 28 Kn jer mi je prerizično dati više. Fondovima nije jer nije njihova lova, a kockarima koji se kockaju na fondovsko pumpanje cijene je rizik ionako stil života. Ja nisam ni jedno ni drugo pa se držim dalje od ovog papira dok je na ovim cijenama. Sretno imateljima.

Poštovani,

bez ikakve zle namjere, možete li podijeliti za koju dionicu na ZSE mislite da nije prerizično platiti trenutnu cijenu? Naime, već sam previše izložen u RIVPu nakon ovog propada cijene, pa bih rado proučio još neke prilike.
[/quote]

Odgovorit ću vam na ovoj temi jer ste me tu pitali, nek admin slobodno preseli odgovor na neku drugu temu ako mu smeta ovdje:

Sigurne oklade, jako likvidne:
HT- debelo podcijenjen, ali politička dionica i bit će politička odluka do kad će biti na ovim cijenama. Realno je bar 120% više.
ADPL – odlično izvješće, odlična dividenda, odlična perspektiva, podcijenjeno bar 50%.
PODR – slično kao ADPL, malo lošiji pokazatelji, malo manje podcijenjeno, još uvijek odlična dionica.

Malo nesigurnije pozicije, jako likvidne, moguća značajna zarada:
OPTE – već odradila značajan rast ove godine, podcijenjena, a koliko ovisit će o FI koji izlazi za 5 dana, čeka je postupak prodaje gdje bi moglo doći do ozbiljnog rasta cijene
ATPL – u down trendu već duže vrijeme zbog vanjskih utjecaja, podcijenjena, ali kretanje cijene najviše ovisi o velikim dioničarima i cijeni vozarina

Jako nesigurne pozicije, ali mogućnost zarade ogromna:
VIRO – cijena šećera i cijena dionice na povijesnom minimumu, ima velike oscilacije u cijeni zbog vanjskih faktora, ako se poslože kockice može poletjeti u nebo – iako za sad još nema ozbiljnijih indikatora da je došlo do preokreta
VLEN – cijena na povijesnom minimumu zbog vanjskih faktora, ukoliko se geopolitička situacija promijeni moguć jak rast u srednjem roku, za sad nema naznaka da se to događa.

Ostalo mi nije previše interesantno jer ili nije likvidno ili sam procijenio da je dionica precijenjena ili puno manje podcijenjena od ovih koje sam naveo.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Valamar Riviera d.d.)[/color]


Ostalo mi nije previše interesantno jer ili nije likvidno ili sam procijenio da je dionica precijenjena ili puno manje podcijenjena od ovih koje sam naveo.

Zahvaljujem, proučit ću navedeno. ADPLa sam svjestan, PODR sam imao na must buy na 270 kn (ali tad nisam imao viška para), sad mi se čini lošija prilika od RIVPa kada sam ga kupovao po 32-35. Ostalo nisam doživljavao do sada.



@Kresso

tebe jako cijenim, imamo različit stil… kad smo kod kockanja na ZSE… da li vam je poznato kako su prošli tvrdokorni ulagači na todexu? Neki od tih ljudi nisu kupovali dionice za sebe nego za unuke, dakle +30 godina ulaganje… i desilo se što se desilo… jer ZSE.

ljudi činite što vas je volja, sigurno je samo da smo svi dugoročno mrtvi… ne razbijajte glavu tuđim načinima ulaganja, možda je baš bolji od vašeg a da vi to uopće ne shvaćate.

Ne razbijam(o) glavu tuđim načinima ulaganja. O svemu se može raspravljati pa i o tuđim načinima ulaganja. Ako nešto kažeš protiv mog načina ulaganja, ja to neću vidjeti kao tvoj govor protiv mene, nemoj ni ti moj govor o tvom/vašem načinu ulaganja.

Govorimo o činjanicama, a onda ih možemo drugačije interpretirati. Kad kažeš “možda je baš bolji od vašeg a da vi to uopće ne shvaćate”, onda možda impliciraš da se ja ne pitam nego slijepo slijedim nešto svoje. A to nije istina. Ne treba ići glavom kroz zid, čovjek uči i razvija se. A kako se može najbolje naučiti nego iz prošlosti. Jer ako učiš iz prošlosti možeš izbjeći da ju ne ponoviš (ako je nešto loše). A prošlost pokazuje da je najunosniji način ulaganja dugoročno value investiranje (uz diverzifikaciju – pa ti ništa ne može ni “todex”).

Ja za svoj portfelj vodim evidenciju za svaku lipu uloženu (pod trošak ja unosim ne samo trošak brokera, nego npr. i 1kn naknade banke kada prebacujem na brokerski račun). Jer me zanimaju točne brojke, ne igram na “osjećaj”. I uvijek se preispitujem što sam mogao/morao bolje. Ali nikada ne gledam unazad sa znanjem koje imam sada (o pojedinoj dionici), nego što se moglo znati tada. I onda nikad ne žalim zbog toga što eventualno neke dobre prilike nisam više kupovao (kao npr. VERN ili HTCP), nego iskorištavam ono što imam sada.

Kad mi neko od šekulanata da točno koliko uspije zaraditi (čisto, bez naknada, dodatnih uloga i sl.) i kad ne počinje od “nule” svakim bankrotom, onda možemo uspoređivati čiji je način ulaganja bolji. I onaj tko ima egzaktne brojke uvijek je spreman na raspravu. Onaj tko ide na “osjećaj” taj uvjek ima obrambeni mehanizam i ne želi raspravljati o konkretnim brojkama.

U međuvremenu, najbolji oblik učenja i uspoređivanja načina je iz knjiga i učeći iz povijesti. A do sada, najbolje se pokazalo dugoročno value investiranje. Nažalost, složeni kamatni račun je teško za shvatiti, ali on je toliko močan, da u kombinaciji sa vremenom (koji špekulant gubi na transakcije) čini nezamislive stvari nekome tko razmišlja poput špekulanta ili osobe koja živi od plaće do plaće…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Primjer što napravi složeni kamatni račun.

Moj prosjek kupnje RIVP-a je 10,24kn. Znači, pri cijeni od 40 kuna, porast RIVP-a od 40 lipa čini 1%, a na moj prosjek kupnje to je porast od 4%! Uz to, dividenda od 1 kn daje dividendni prinos od 2,5%, a na moju nabavnu cijenu, to je 10%!

Kakav pogodak mora imati jedan špekulant za takve brojke.

A što će tek biti za 10 g? Ako društvo dobro radi, cijena će to kad tad popratiti, a onda će brojke koje će napraviti složeni kamatni račun biti još brutalnije.

Nećemo o raznim kataklizmama, jer na to ni špekulanti nisu imuni. Špekulanti preuzimaju puno veći rizik, za puno manju zaradu, što nema smisla. Al se rezultat vidi odmah i zabava je veća. To ljudi vide i “osjete” i zato se toga drže. Ali meni je draže imat više love, zabavit se mogu na druge načine, najbolje sa svojom obitelji…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close