BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na Skupštini ATPL je odlučeno da se kupi 50000 vlastitih dionica. Cijena na burzi je narasla na 850 i već dosta dugo ne mrda ni više ni manje uz nešto manju trgovinu od prosječne dnevne količine. Da li će kad namire kupovinu cijena pasti ili može na kraju narasti (kad im bude falilo da namire količinu)?
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Ako je to istina, tko bi onda prodavao na ovim cijenama?[smiley2]

Osobno čekam na višem nivou iako sam nešto malo prodao da uzmem lovu za more. Kupuje se, očito je, po malo i čeka se nestrpljive.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Premješteno iz teme: [color=blue]ZTNJ (Žitnjak d.d.)[/color]

Mislim da ide jos dolje.

je vala je

Premješteno iz teme: [color=blue]SPVA (Spačva d.d.)[/color]

Ma nisam bas sklon toj spacvi, malo mi je egzotic…
Iskreno bas nemam nekih saznanja.

je vala je

!

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)[/color]

Izvjestaj je usminkan da prikaze dobit.

Nedavno sam pod utjecajem prica kako nas ceka izuzetno pozitivno izvjesce za 2Q dao ocjenu hold, nakon ovog je mijenjam u sell, cak je i strong sell na obzoru. U kombinaciji s mogucim izlaskom proficia i amerikanaca, prerizicno za moj ukus, ali tko voli nek izvoli. [smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)[/color]


Izvjestaj je usminkan da prikaze dobit. Nedavno sam pod utjecajem prica kako nas ceka izuzetno pozitivno izvjesce za 2Q dao ocjenu hold, nakon ovog je mijenjam u sell, cak je i strong sell na obzoru. U kombinaciji s mogucim izlaskom proficia i amerikanaca, prerizicno za moj ukus, ali tko voli nek izvoli. [smiley2]

Bilo da Petrokemija prikaže gubitak ili dobitak ti čini se pišeš uvijek jedno te isto. Da li te stvarno toliko interesira ta dionica a nikako da ju kupiš? Ili glumiš tetrijeba……..Jedanput je to putar, drugi put šminka, odluči se!
[smiley1]

marcello

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)[/color]

Gospodo budite ozbiljni, nebi se reklo da svi prodaju kad koji gubitnik ili bolje reći neodgovorna osoba prema samoj sebi proda 500 dionica. Ja da sam predsjednik uprave PTKM radio bi ovakve izvještaje sa ciljem tjeranja potencijalnih kupaca od sebe sa namjerom da jeftinije kupujem dionice. Međutim takva taktika je u potpunoj suprotnosti sa namjerom, vjerovatno i obavezom vlade (kao jednog od vlasnika) da proda svoj paket dionica. Zato je pitanje koliko dugo će Sanader tolerirati ovakve izvještaje kad pozitivan rezultat+pretvaranje duga u kapital diže cijenu PTKM u nebo a time i prihod države od prodaje. Na kraju kad bi privatna firma iz godine u godinu povećavala prihode a stalno iskazivala gubitak znate kad bi se riješila porezne uprave. Nikad, jer bi spavali tamo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)[/color]


beholder, thanks na utjehi, izgleda da si u pravu i da su se panicari lagano ispucali… ja sam vec slozio nalog pa ipak u zadnji tren odustao od prodaje… sto se tice listopada, mislim da cu ovu dionicu drzati i puno dulje… tek kad cujem da hakela prodaje, onda cu i ja[smiley2]

Onda se nadaj dobroj zaradi i nemoj paničariti,spavaj mirno i čekaj!![smiley2][smiley2][smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)[/color]

Evo vidiš ,Papci su svoje hitno prodali ,i sad se vraćamo prema svom cilju!!
POZDRAV!!!

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)[/color]


cartmann: ” Izvjestaj je usminkan da prikaze dobit. Nedavno sam pod utjecajem prica kako nas ceka izuzetno pozitivno izvjesce za 2Q dao ocjenu hold, nakon ovog je mijenjam u sell, cak je i strong sell na obzoru. U kombinaciji s mogucim izlaskom proficia i amerikanaca, prerizicno za moj ukus, ali tko voli nek izvoli. [smiley2] ” Iako mislim da je dovoljan jedan pesimista na forumu, teško je ne biti objektivan i ovome proturiječiti. Ne samo da je izvješće daleko lošije nego prošle godine već je tako loše i nakon što je ušminkano. Volio bih da nisam u pravu te da netko ima racionalno (i pozitivno) objašnjenje primjerice za promjene u zalihama gotovih proizvoda i nedovršene proizvodnje. No, usprkos izvješću ne vjerujem u dugotrajan pad cijene niti razine niže od 130 kn. 3Q nas možda ugodno iznenadi (barem onaj strpljivi dio ulagača) [smiley2]

Malo ste se zaletjeli kolega Radoznalac danas prodavši Petrokemiju pa bi sada jeftinije dokupili? [smiley1]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close