BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eps od 36kn bahahaha, gadi mi se…pa koji će to mućki provokator oteliti

Pa pogledaj razultate za prvo polugodiste, pomnozi s 2 i dodaj desetak % zbog turisticke sezone. Ipak ide vise juhica i ostalog, sto pokazuju i izvjesca prijasnjih godina. Nije tesko, sve pise.
Ti provociras, a ja se pozivam na brojeve.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

oprez rivp padajući nož

slijedi nam precesija

Nisam dugo na burzi, ali ću reći da je prije 2-3 godine barem bilo nekoliko stvari zbog kojih ste mogli biti optimistični i uzbuđeni. Sada ne vidim baš nijednu. Dosada (i to ne pozitivna), i bezperspektivnost.

Bilo je priča o privatizaciji. Sve su ili propale ili dioničari mali nisu dobro prošli. Izuzetak HIMR.
Bilo je preuzimanja. Manje tvrtke slabe likvidnosti, ali tko ima mali portfelj mogao je zaraditi dosta.
Bilo je “otključavanje” vrijednosti. Manje tvrtke, neke su se otključale, a neke su propale, delistale se, ili se našli u ozbiljnim problemima.
Turizam. Rastao je, ali dio potencijala je već ostvaren.
Građevina. Velika ulaganja u infrastrukturu, Eu fondovi, itd. Sve firme ili propale ili samo što nisu.
Velike Stabilne tvrtke. Od kojih ste mogli očekivati stabilni rast, dividendu, sigurnost. Manje ih, stabilne nisu bile.
Reforme. Imali smo i premijera koji je bio pravi kapitalist, očekivali smo kapitalizam, reforme, rast. Potjerali smo ga odmah. Rijetko tko vjeruje u reforme.

Danas više nemate priča o privatizaciji, svi su razočarani, nitko im ne vjeruje. Preuzimanja se spominju, ali ništa realno. Mnoštvo dionica nestalo, turizam već odradio dio rasta. Ostaje par kvalitetnih kompanija ali nisu toliko jeftine.

Jesam li u krivu?

Sve sto je rečeno na zalost stoji.

Revizija indeksa CROBEX
http://zse.hr/default.aspx?id=86697
Promjena sastava indeksa CROBEX® i CROBEXtr© izvršit će se nakon završetka trgovine 21. rujna 2018. godine.

Izbacuju se kritične u reviziji indexa da ne bi crobi dodatno zaronio

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Najgore je to sto se izgubilo povjerenje. Tko vise lud vjeruje ovoj vladi?

Plenkovića potjerati i dovesti Trumpa.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/mediji-ponavljaju-kako-je-trump-izvan-kontrole-no-ima-li-i-neke-pozitivne-efekte/7860546/


oprez rivp padajući nož

baš sam pisao gluposti prije 3 tjedna

slijedi nam precesija


Plenkovića potjerati i dovesti Trumpa.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/mediji-ponavljaju-kako-je-trump-izvan-kontrole-no-ima-li-i-neke-pozitivne-efekte/7860546/

Ovo govorim od studenog 2016. Prosječni Mate zaglupljen Indexima i Tportalima jednostavno ne kuži da ga se tovi propagandom i da ne možeš ništa pametno očekivati od političara koji nikad nije radio u realnom sektoru, a to ih je 99%. Od uspješnog biznismena možeš, pogotovo ako još uz to ima muda ko bik i želi sam sebi stvoriti spomenik u Mount Rushmoru…

Jad i bijeda….kupnje na skoro svim dionicama kao i da nema. Imam osjećaj da netko rasproda dionice za nekih 5 milja kn da bi crobex otišao na 1500 🙁

New Report

Close