BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedan zanimljiv clanak o rastu americkih placa i ekonomiji koji se vrlo lako moze preslikat i kod nas, pa koga zanima zanimljivo stivo.

http://jonathan-tepper.com/why-american-workers-arent-getting-a-raise-an-economic-detective-story/

Ignore : renči

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Riviera Adria d.d.)[/color]

Bez obzira na Dow Jones mislim da će ova dionica biti na višim cijenama
nakon sezone 2018. g. pa onda redom po sezonama i da ne treba previše jeftino prodavati i rješavati
se robe koja može preko noći postati vrlo vruća i poželjna. A i kakve bi veze
trebale imati američke dionice koje su i tako dosegle povijesni maksimum i sada se korigiraju sa RIVP.

Hrvatska u Kini proglašena najpoželjnijom novom destinacijom

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Riviera Adria d.d.)[/color]


Bez obzira na Dow Jones mislim da će ova dionica biti na višim cijenama
nakon sezone 2018. g. pa onda redom po sezonama i da ne treba previše jeftino prodavati i rješavati
se robe koja može preko noći postati vrlo vruća i poželjna. A i kakve bi veze
trebale imati američke dionice koje su i tako dosegle povijesni maksimum i sada se korigiraju sa RIVP.

Hrvatska u Kini proglašena najpoželjnijom novom destinacijom

Ne bih se slozio sa vama Barikb. Americke burze upravo su padom jucer usle u tzv. podrucje korekcije, koje se definira padom najvaznijih burzovnih indexa od 10 – 20 posto. Upravo su presle 10 posto pada. Generalno, vecina analiticara smatra da ce ovo i dalje biti samo i jedino korekcija, znaci da indexi ne bi trebali vise od jos 10 posto pasti do stabilizacije. Pad na burzama je vise posljedica, a uzroka je puno. Kako god, generalno se smatra da burze ne bi trebale ici u bear market tj. pad cijena dionica neko duze vrijeme. Amerikanci doduse imaju tu zgodnu mogucnost koju mi na ZSE nemamo – a to je short trade. Dok mi mozemo samo izaci iz dionica i cekati neke bolje dane, oni mogu trgovati i zaradjivati “unatrag”. Zato njima ova korekcija ili sto god bude, sluzi samo za okretanje smjera ulaganja. I kada se to nesto stabilizira, burze se budu puno brze i lakse pocele dizati jer je to puno organiziranije i gospodarski intenzivnije trziste. Sjetite se 2008. godine, dionice se dan danas nisu oporavile. Smatram da razlog za oprez postoji, barem da se informiramo o ulaganje u obveznice, cisto da se vidi smjer kud ce ovo i koliko dugo. Ionako ne mozemo zaradjivati “unatrag”, vec cekamo samo dizanje cijena dionica. Kada padaju indexi padaju vise manje i dionice najjacih firmi, nije Valamar drugaciji. Kako god, smatram da ce ova korekcija trajati jos do kraja mjeseca i mislim da ce ostati unutar tih 20 posto od najvisih cijena indexa. Vise vidim kao problem da nakon tih mjesec dana i dalje stvari nece biti jasne i da nece stremiti prema visim cijenama, vec da ce cijela godina prolaziti u vrlo volativnim kretanjima gore/dolje. Jednostavno, da burze mogu rasti sljedecih 5-10 posto vise potrebna je korekcija od 30-tak posto da bi imala zdrave osnove. Bez toga smo u povuci/potegni sferi. Pozdrav.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: RIVP (Riviera Adria d.d.)[/color]

Točno tako, i u prosjeku za ovakvu korekciju od 10-20% im treba 4 mjeseca za oporavak.
Mislim da već izna 20% ulazimo u bear market

Vaš link …

Ovo je već drugi uzastopni tjedan da “europski fondovi” bilježe priljev novca ulagača. Za ovu godinu američki fondovi ukupno bilježe odljev od 22 milijarde dolara dok su “Europljani” u plusu od 15 milijardi dolara. Prema mišljenju analitičara koje prenosi Bloomberg, mnoštvo je razloga zašto su europske dionice u ovom trenutku atraktivnije od američkih.

Novac iz američkih fondova prelijeva se u europske

Evo kako nam lajbeki vode državu.

Sve EU zemlje će diplomatski uvesti sankcije prema Rusiji, a predsjednica zove predsjednika Putina.

Biti će lijepo kad premijer Plenković prije toga istjera ruskog ambasadora.

@hasenfefer
E taj me u crno zavio… da se do jeseni 2017. nije javio ne bi ovako “grcao” al sto se tu moze. Ocito mi je premalo bilo 10 mjeseci za cupanje… bas jos ovaj period bi bio “taman”, jesen 2017.!

Hasenferer, od osme minute pogldajte a vjerujem da vec jeste!
“Kaj ste vi gospon Todoric mislili vratiti te nofce”!… e tak se nas Ivica zaduzivao, i sve mu to bilo normalno…

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mirovinci-ce-nagodbom-za-agrokor-izgubiti-stotine-milijuna-kuna-nasih-penzija-/1038985.aspx

stručnjaci koji imaju jako dobre place……….


http://www.index.hr/vijesti/clanak/mirovinci-ce-nagodbom-za-agrokor-izgubiti-stotine-milijuna-kuna-nasih-penzija-/1038985.aspx

stručnjaci koji imaju jako dobre place……….

Kad je Erste izlazio iz Leda netko je masovno kupovao. Izgleda AZ. Moj fond. Sjajno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/mirovinci-ce-nagodbom-za-agrokor-izgubiti-stotine-milijuna-kuna-nasih-penzija-/1038985.aspx

stručnjaci koji imaju jako dobre place……….


pa kako majku mu
naš MM (ministar Marko)
rekao je da nisu ništa izgubili
jer uopće više nemaju pozicija
možda su oni to obrisali ili MM laže

New Report

Close