BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

@amerikanec Po čemu ovo realno vrijedi s trenutnim poslovanjem 400-500 Kn?
Jeste li uklalkulirali otpise prema Agrokoru?

Hvala.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Otpis prema agrokoru ukoliko bude 100% je oko 50 milja međutim Alžir donosi Ingri i Tehnici cc.80 milja, stanogradnja donosi veće cijene stanova naročito u ZG tako da ovdje očekujem najveći pozitivni segment u poslovanju i cijenu dionice 400-500 kn.

amerikanec

Ovi što su pobjegli iz ovoga po 1xx ne misle tako.

Ps

Gdje je hdl, igh, vijadukt, što će biti sa tehnikom?

Vaš link …[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]


a ovaj sa 1096 komada na 664…..jel bu on nekom uvalio ili bu neko super kupio haha ?

@maratonac, jesi prodao?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]



a ovaj sa 1096 komada na 664…..jel bu on nekom uvalio ili bu neko super kupio haha ?

@maratonac, jesi prodao?
[/quote]
Nisam…čekam 4 znamenke s tim da prva nije broj 1…:-)))

Sad čekam morskog psa da dođe i popava ove naloge s aska…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

koga oni popapaju tome nema spasa
daleka obala

jel jos netko ima problema s prijavom u skdd?
trazio sam danas reizdavanje pina i ne mogu se logirati

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

Molim moderatora da dozvoli kratku usporedbu / analizu:

1. Podr i Ddjh su dvije slične tvrtke, iako u različitim branšama. Sličnim ih čini to da su obje postsocijalistički kombinati s nevelikim, ali još uvijek značajnim / presudnim udjelom države te utjecajem na poslovanje.

2. Podravka ostvaruje dobit, čak relativno solidnu kad se maknu jednokratne stavke, i trguje se na 0.66 book.

3. Đuro ostvaruje sasvim solidan gubitak i trguje se na 1.91 book, znači triput skuplje.

4. Perspektive Podravke su daleko bolje od perspektive Đure. Novi pogoni u farmaceutici, rješavanje Agrokora, odlazak jednokratnih stavki, micanje s liste strateških firmi, veliki interes za preuzimanjem za razliku od neuspjelog dokapa Đure itd.itd.

I sad neka mi netko objasni gdje je tu ikakva logika?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

Uspoređivati podr i ddjh u bilo kojoj relaciji je neozbiljno bez obzira na utjecaj države. Da se istovremeno raspiše natječaj za prodaju obadvije tvrtke, Podravka bi bila na meti svjetskih igrača, a Đuro tko zna što i kako.

Drugim riječima Podravka je zlatna koka koja ima proizvod, tržišta, brend, a uz to je i profitabilna uz dobru bilancu.
Kod Đure je sve ki bi da bi i ima bankrot bilancu.

Kada bi ki bi da bi važio i za Podr e to bi već bio vrh lige prvaka.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

ante
Pa upravo to i govorim.
Ali išao sam ih usporediti da se postavi usporedba “reductio ad absurdum”.
Dovesti do apsurda da bi bilo jasnije.
Sve potpisujem što kažeš.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://capital.com.hr/objava/y1yad1/zeljko-kardum-u-delirijumu

New Report

Close