BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: PODR (Podravka d.d.)[/color]

@crobiz16
Pa da li se već zna broj dionica HEP-a koje će biti izlistane, pa da se eventualno može špekulirati o cijeni dionice?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: PODR (Podravka d.d.)[/color]

Ma @maratonac nije vazno, neka je 10 milijuna kao i kod INE, cisto radi razgovora. Iako koliko mi se cini, one procjene vrijednosti od pred par godina su radjene sa tom cifrom.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

evo me kolega StatusQuo,
na IPKK sam napisao da bi obzirom na urod, proizvodnju šećera, digestiju, cijenu šećera, već poznate rezultate šećerana u okruženju, troškove rada, manipulacije i makinacije, špekulativne zalihe, moralo biti između 20 i 30 miliona dobiti, sve ostalo će upućivati na namjeru nevjerodostojnog prikazivanja rezultata prema međunarodnim standardima, prolistajte nekoliko stranica unazad na IPKK i VIRO, tamo ima sve napisano, ukratko VIRO bi morao biti između 35-50 mil.lp


evo me kolega StatusQuo,
na IPKK sam napisao da bi obzirom na urod, proizvodnju šećera, digestiju, cijenu šećera, već poznate rezultate šećerana u okruženju, troškove rada, manipulacije i makinacije, špekulativne zalihe, moralo biti između 20 i 30 miliona dobiti, sve ostalo će upućivati na namjeru nevjerodostojnog prikazivanja rezultata prema međunarodnim standardima, prolistajte nekoliko stranica unazad na IPKK i VIRO, tamo ima sve napisano, ukratko VIRO bi morao biti između 35-50 mil.lp

OK nekako sam ja malo vise konzervativan pa ocekujem malko manje od 10-20 s obzirom na taj spekulativni gubitak volim biti oprezniji, sve povise je dobro doslo

Ignore : renči

Za 2016. ce vjerojatno biti mali plus, upravo zbog te prodaje spekulativnih zaliha… bar je tako direktor secerane najavio.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

ingra nije gradevinar, oni su bili developeri a danas, danas su tek rentijerski ured…

ne treba se zanositi da će ingra, ovakva kakva je danas, dakle druže tito fosil tvrtka koju je vrijeme pregazilo, bez novaca za investicije, bez inžinjera, bez iskusnih projektanata i još sa teretom dugova i u režimu predstečajnog postupka, ugovoriti gradnju garaže a kamo li tek neki vrijedni inozemni projekt za koji treba referenca i bankovne garancije

ingra će se još nekako održavati dok traje renta za arenu a pred istek zakupa će je maheri rasčupati i isisati a dioničarima će ostati – samo nematerijalizirani vrijednosni papir

stoga, uživajte dok traje jer neće još dugo, najdalje još 10ak god i onda…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]


ingra nije gradevinar, oni su bili developeri a danas, danas su tek rentijerski ured…

ne treba se zanositi da će ingra, ovakva kakva je danas, dakle druže tito fosil tvrtka koju je vrijeme pregazilo, bez novaca za investicije, bez inžinjera, bez iskusnih projektanata i još sa teretom dugova i u režimu predstečajnog postupka, ugovoriti gradnju garaže a kamo li tek neki vrijedni inozemni projekt za koji treba referenca i bankovne garancije

ingra će se još nekako održavati dok traje renta za arenu a pred istek zakupa će je maheri rasčupati i isisati a dioničarima će ostati – samo nematerijalizirani vrijednosni papir

stoga, uživajte dok traje jer neće još dugo, najdalje još 10ak god i onda…


To si zaključio nakon gledanja u grah!?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

@Barbosa

Moguće je da se Ingra s obzirom na bogatu povijest danas može i tako promatrati – kao obični rentijer. No prva nelogičnost u tome je da i dalje ima otvoren niz poslova koji su više od čiste rente odnosno u kojima treba i malo stručnog znanja da bi se uspješno vodili, a navodno se i dalje natječe za neke njoj dobro poznate poslove (npr. oko elektrana) što iznajmljivači prostora uglavnom ne rade. Druga nelogičnost je, ako firma namjerava ostati na razini “rentijera” što će onda direktoru toliki ubuduće potpuno bezvrijedni papiri?

Ono što iz iskustva znam je da se stvari uvijek mogu razviti u svim mogućim smjerovima i ova firma u tome nije nikakva iznimka. Može za 10 godina biti bolje nego ikada, ali i ne mora. Dug je to period, a do tada će već puno toga biti jasnije nego sada.

strucnjak,,ja se cudim otkud toliko prosipanja žuči godinama..ali ipak je ono sto sam pretpostavio.. 2012
god ,,prosjek 120 kn.a tek krenulo propadanje pravo .e moj kolega ,dobro da imas jos za internet

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]


Moje viđenje je da gubitak neće biti manji od 100 milijuna…sve manje bi me pozitivno iznenadilo…a očekujem minus od 140 milijuna…saznat ćemo i to ubrzo…

Spreman sam ponuditi okladu. Nudim 3:1. Prihvaćam iznos koji god si spreman uložiti.
Deponiramo sredstva kod javnog bilježnika,kojeg ti odrediš. Bilježnik radi sporazum solemnizirani.
Evo znači sve uključivo i iznad 90 mil konsolidiranog gubitka, dobio si okladu. Do uključivo 89.999 milja ja dobijam. Znači 3:1. Srretno Marcipan ovo ti je prilika života da me oženiš za dobru lovu. 😀😃

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

koji ste vi frajeri, skidam kapu! kako se samo razbacujete u svojim uvjerenjima!!??
pitam maratonca da li je ispoštivao rečeno/obečano ? rekao je da će pokloniti sve svoje dionice atpl inverteru, ako cijena podne ispod 100 kn!! a pala je!!


koji ste vi frajeri, skidam kapu! kako se samo razbacujete u svojim uvjerenjima!!??
pitam maratonca da li je ispoštivao rečeno/obečano ? rekao je da će pokloniti sve svoje dionice atpl inverteru, ako cijena podne ispod 100 kn!! a pala je!!

Uvjerenjem,ali i novcima,pa vrijedi i za tebe.
Stisni petlju pa….. javi na private.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

New Report

Close