BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Pa svi čekaju taj pad ispod 300 da bi kupili…
Baš zato sam uvjeren u suprotno…ako i kojim slučajem i padne to će biti brzo i kratko i samo rijetki ce ispijeti nešto kupit…ka prvi…i to barem 500 kom…a tkvih je mnogo…i ne vjerujem da ćeš uspjeti…napominjem ako…samo ko pdne ispod 300…a mnogi će kupovati ako…kažem ako padne ispod 300

A BALVANA!!! :) :) :)

jel se kome čini da netko skuplja vabu?

slijedi nam precesija

Je li sjela danas nekome dividenda od neke dionice?

Vidim na računu da mi je sjeo određeni iznos, piše “ISPLATA DIVIDENDE”, al nemam pojma od koje dionice… Bas lijepi Božićni poklon!

Sumnjam na Kotku…

Jel ima neko kome je još sjelo?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Je li sjela danas nekome dividenda od neke dionice?

Vidim na računu da mi je sjeo određeni iznos, piše "ISPLATA DIVIDENDE", al nemam pojma od koje dionice… Bas lijepi Božićni poklon!

Sumnjam na Kotku…

Jel ima neko kome je još sjelo?

Možda CKML?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Nemam CKML… :-/

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Je li sjela danas nekome dividenda od neke dionice?

Vidim na računu da mi je sjeo određeni iznos, piše "ISPLATA DIVIDENDE", al nemam pojma od koje dionice… Bas lijepi Božićni poklon!

Sumnjam na Kotku…

Jel ima neko kome je još sjelo?


Kotka

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]


Evo što država planira privatizirati ili prodati udjele.
Izgleda da je od nekih odustala.
Jadroplov i Aci su među prvima koji idu.Aci je spreman a za jdpl se čeka odobrenje plana restrukturiranja i onda uz pozitivan vjetar sa svjetskih tržišta i rast vozarina prodaja cijelog udjela.
Imate na stranicama vlade.

1. Hrvatske ceste d.o.o.
2. Hrvatske autoceste d.o.o.
3. Autocesta Rijeka – Zagreb d.d.
4. HŽ Infrastruktura d.o.o.
5. Plovput d.o.o.
6. Odašiljači i veze d.o.o.
7. HŽ Putnički prijevoz d.o.o.
8. Agencija za komercijalnu djelatnost d.o.o.
9. Janaf d.d.
10. Hrvatska elektroprivreda d.d.
11. Plinacro d.o.o.
12. Hrvatske šume d.o.o.
13. Hrvatska lutrija d.o.o.
14. Pomorski centar za elektroniku d.o.o.
15. Agencija Alan d.o.o.
16. Brodarski institut d.o.o.
17. ACI d.d.
18. Croatia Airlines d.d.
19. Jadrolinija
20. Luka Rijeka d.d.
21. Zračna luka Osijek d.o.o.
22. Zračna luka Pula d.o.o.
23. Zračna luka Rijeka d.o.o.
24. Zračna luka Zadar d.o.o.
25. Zračna luka Split d.o.o.
26. Zračna luka Dubrovnik d.o.o.
27. Zračna luka Zagreb d.o.o.
28. HŽ Cargo d.o.o.
29. HP – Hrvatska pošta d.d.
30. Luka Vukovar d.o.o
31. Croatia banka d.d.
32. Hrvatska poštanska banka d.d.
33. Petrokemija d.d.
34. APIS IT d.o.o.
35. Zrakoplovno-tehnički centar d.d.
36. Narodne novine d.d.
37. Đuro Đaković Holding d.d.
38. Brijuni Rivijera d.o.o.
39. Državne nekretnine d.o.o.
40. 3. MAJ STM d.o.o.
41. Agroduhan d.o.o.
42. Borovo d.d.
43. Hoteli Makarska
44. Jadran d.d.
45. Jadroplov d.d.
46. Knjigovođa d.o.o.
47. Lipovica d.o.o
48. Meiso d.d.
49. Nacionalna veletržnica d.d.
50. Orljava d.o.o
51. Pleter usluge d.o.o.
52. RIZ – odašiljači d.d.
53. Veletržnica Opuzen d.o.o.
54. Vjesnik d.d.

I Hrvatske sume idu u privatizaciju. Ne kuzim zasto mi post ne prolazi. Meni je npr nevjerojatno da drzava proda hrv. sume. Nemam dionicu hrvatskih suma(dok kolega BearG ima JDPL,ACI,RIZO i Jadran pa nije nikakvo navlacenje),ali mi je to navjerojatno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pozdrav kolege investitori,

Otac mi je rješenjem o nasljeđivanju (koje je pravomoćno) dobio u nasljedstvo X dionica jednog poduzeća pa bih htio te dionice prebaciti na njegovo ime, kako bi onda on mogao istima trgovati. Bio sam u skdd-u s rješenjem, no pošto je ono iz 1999. godine, a skdd vodi knjigu dioničara od 2002. godine, u tom poduzeću trebaju ispuniti formulare koji će potvrditi kako preknjižba nije obavljena u razdoblju od 1999. do te 2002. godine. Otac je zatim bio u tom poduzeću i odgovorna osoba ga je uputila natrag u SKDD (on se ne razumije u to pa je samo poslušao misleći kako je gospodin u pravu).

Pokušavam pronaći konkretne upute o koracima koje moraju u poduzeću poduzeti kako bi se potvrdilo da se dionice ranije već nisu preknjižile, ali ne uspijevam naći nikakve konkretne dokumente koji se tiču prijenosa prije 2002. godine.

Sumnjam da je itko imao sličnu situaciju, pogotovo jer vas je većina financijski iznadprosječno pismena pa nije čekala 17 godina na to kao moj otac. Da li je netko od vas upoznat s procedurom, tj zna li točno kako se zovu ti dokumenti koje u poduzeću moraju ispuniti? Svaki odgovor bio bi mi od pomoći, pogotovo jer u tom poduzeću SIGURNO nitko nema pojma o ničemu.

od koga je otac naslijedio papire? na koji je način (pretpostavljam pokojnik) stekao iste? MORAO je imati neki dokumenat, potvrdu/ugovor o kupnji/stjecanju,…. nešto!

Dionice su nasljeđene od očeve majke koja je (baš kao i on svoj dio) dobila privatizacijom poduzeća. Dokumente imam, znam čak i korake koje trebam poduzeti. Međutim, SKDD već nekoliko puta prebacuje sve na poduzeće, a tajnik poduzeća na SKDD.

pa ako su papiri glasili na pokojnu majku, onda su i uvedeni kod skdd na njezino ime. ukoliko se ne radi o ESOP-u, onda su u poduzeću. rješenjem od imovinske rasprave prešli su, dakle, na oca. temeljem tog rješenja (pod uvjetom da je sve čisto) skdd vrši preknjižbu dionica na oca.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: PODR (Podravka d.d.)[/color]

Kad ste svi vec toliko zabrinuti tim drzavnim udjelom, je mozete vi meni onda otkriti (ako nije tajna), koji vam je gornji limit cijene po kojoj bi usli u HEP? Vidim da se na dionice sa “drzavnim vlasnistvom” daje masovni diskont pa se pitam, koliko vrijedi HEP gdje ce drzava imati 75% + 1 dionicu? 500-600 kn? A to “drzavno vlasnistvo” je valjda i onda razlog zasto se JDPL trzi po 40 kn, dobro kaze diokidina, to vrijedi bar 100 (kad izadje drzava iz njega, jel).

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

New Report

Close